FCPK4-4FK Viktoria Žižkov B
 Infarktový zápas. Kopanina předvedla s Žižkovem famózní obrat, ale má jen bod.

Datum a čas:12.03.2023 12:00  |  Poločas: 0 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:50. Vott (1:2), 65. Urban (2:2, as. Razetto), 68. Razetto (3:2, as. Vott), 70. Mainolfi (4:2)
Góly-soupeř:15. Vais (0:1), 21. Sow (0:2), 77. Žiga (4:3), 89. Žiga (4:4)
Sestava:Matějka - Mejdr, Kučera (K), Škarda, Hovorka - Asad - Vott, Razetto (84. Šalanský), Kulhavý (60. Hollerbach) - Hájek (46. Urban), Ptáček (46. Mainolfi). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Myška – Trávníček, Jindřich, Talamon, Jankovský – Balážik (70. V. Vlček) – Vais, M. Vlček (66. Mach), Žiga, Walter (78. Cuc) – Sow. Trenér: Jiří Novotný.

Střešovice - Fotbalisté Přední Kopaniny v 17. kole přeboru Prahy předvedli super obrat ve skóre. V zápase s Viktorkou Žižkov B poločas prohráli 0:2, ale za 24 minut druhé půle dali čtyři branky. Soupeř byl na kolenou, dvacet minut do konce prohrával 2:4, jen dorazit! Bohužel nestalo se. Konečné skóre 4:4. Za Kopaninu skórovali Vott, Urban, Razetto a Mainolfi.

Nepovedená první půle ze strany Kopaniny a soupeř v dvoubrankovém vedení. Docela šok po dobré zimní přípravě a v utkání, ve kterém se očekávala výhra modročervených.

Druhý poločas ovšem přinesl famózní obrat. Na hřiště přišli podpořit ofenzivu Urban a Mainolfi, svěřenci trenéra Votta přišpendlili Viktorku před její branku a za 24 minut jí nasázeli čtyři branky. Do konce bylo dvacet minut a Kopanina vedla 4:2.

Bohužel Kopaňáci ustoupili od fatálního tlaku na soupeře, začali podvědomě myslet na udržení výsledku a to se jim vymstilo. V 77. minutě po nedorozumění gólmana Matějky s Kučerou následoval přímý kop a Žiga to trefil parádně. Stejný hráč pak využil nepovedený odkop Dominika Škardy a z úhlu v poslední minutě prostřelil Matějku.

Kopanina bere bod, má jich 33 a na vedoucí Spoje, které vyhrály v Hostivaři, ztrácí už deset. Naopak se na ní dotahují konkurenti Dukla JM (31) a Tempo (30), kteří oba vyhráli. V příštím kole zavítají Kopaňáci na stadión SK Motorlet Praha B.

Ohlasy utkání
Daniel Vott (Kopanina): Musím říct, že soupeř mě svým výkonem překvapil. Hrál organizovaně ze zajištěného bloku a spoléhal na rychlé protiútoky. Díky nim si do poločasu zajistil dvoubrankové vedení. Po provedených změnách se nám druhý poločas vydařil a do 70. minuty jsme byli ve dvoubrankovém vedení. Bohužel jsme ho nedokázali udržet a soupeř snížil z trestného kopu. V závěru mu pak vyšel i risk o vyrovnání, a tak jsme přišli o body. Jsem samozřejmě zklamaný, ale pokud chceme vyhrávat, tak si nemůžeme dovolit inkasovat čtyři branky.
Daniel Veselý (V. Žižkov B): Na utkání jsme se pečlivě připravovali a sestavu jsme postavili na našich mladých hráčích, kteří by měli být do budoucna příslibem pro klub. Ze začátku utkání se nám podařilo ustát soupeřův tlak, a naopak dvěma brankami v rozmezí šesti minut se dostat do dvoubrankového vedení. To soupeře malinko vykolejilo, ale po prostřídání v poločase změnil taktiku a brzy vstřelil kontaktní branku. Ta je evidentně nakopla a výsledkem byly tři slepené branky v naší síti a otočka skóre zápasu pro Kopaninu. Myslím si, že vedení 4:2 domácí trochu uspokojilo a mysleli si, že již utkání dovedou ke tříbodovému zisku. To se ovšem nestalo a díky dvěma brankám Marca Žigy se nám tento zápas podařil dovést k nerozhodnému výsledku, i přes jeho nervózní závěr. S tímto výsledkem jsme spokojeni a klukům gratulujeme k předvedenému výkonu.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Dominik Vott.
Nejlepší hráč FK Viktoria Žižkov B: Ibrahima Ndiape Sow.

Rozhodčí:Tikal - Marek, Stránský
Žluté karty:Matějka, Škarda, Hovorka, Kulhavý, Šalanský - Vais, Vlček, Walter, Jankovský
Hřiště:Střešovice