Jedenácté kolo, Kopanina poprvé ztratila venku. Nachytala ji Hostivař.

Datum a čas:15.10.2022 10:30  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK
Góly-soupeř:17. Kadlčík (1:0), 44. Mucha (2:0), 83. Kadlčík (3:0)
Sestava:Zavadil - Čermák, Krejčí (66. Spizzirri), Škarda, Kučera - Asad, Hovorka (46. Mejdr), Razetto (46. Šalanský) - Mainolfi, Hollerbach (46. Kočí), Urban (78. Veleba). Trenér: Daniel Vott
Sestava-soupeř:Provazník - Laštovka, Penc (K), Kadlčík (86. Kříž), Lehner (86. Chrastina) - Mucha, Žampa (74. Sýkora), Kronovetr (82. Khornauli) - Šticha, Kučera, Černý (86. Motl).

Hostivař - Přední Kopanina bojující o prvenství v soutěži a držící se v top dvojce jela v sobotu odehrát zápas do Hostivaře, proti místnímu klubu sídlícímu na 13. místě tabulky. Favorit tak byl jasný, hosté chtěli brát další 3 povinné body a držet krok v boji o titul. Jenže opak byl pravdou. Domácí celek se po čtvrt hodince překvapivě ujal vedení a do poločasu dokonce náskok zdvojnásobil. Kopaninský trenér Vott během přestávky udělal několik změn s očekáváním lepšího výkonu. Hostivař se však pár minut před koncem trefila ještě jednou a dotáhla výsledek na 3:0 ve svůj prospěch. První ztráta Kopaniny na hřištích soupeřů v této sezóně. FCPK za týden čeká domácí zápas proti Radotínu, ve kterém doufá, že si zlepší náladu.

Ohlasy utkání

Petr Procházka (SK Hostivař): Zápas se mi hodnotí velmi dobře, protože soupeř byl velmi kvalitní z čela tabulky. Minimálně do vyloučení jsme byli lepším týmem, diktovali tempo hry a neproměnili ještě své další šance, takže skóre mohlo být v poločase vyšší. Hned na začátku druhého poločasu nám to zkomplikovalo vyloučení našeho hráče, které pramenilo z jeho herní nevyzrálosti. Soupeř nás trošku zmáčkl, ale žádnou vyloženou šanci si nedokázal připravit. Toto vítězství jsme potřebovali jako sůl a věřím, že na to navážeme i v dalších zápasech. Závěrem patří klukům za předvedený výkon a bojovnost klobouček dolů.
Daniel Vott (Kopanina): Gratuluji Hostivaři k zaslouženému vítězství. Na těžkém terénu se nám nedařilo pracovat dobře s míčem a vůbec jsme se nedostali k naší hře. Od začátku do konce byl z naší strany všechno špatně. Byli jsme usazeni na zem, musíme se opět tvrdě a pečlivě připravit na další zápas a vrátit se na vítěznou vlnu.

Nejlepší hráč SK Hostivař: Michal Kadlčík
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: nikdo

Rozhodčí:Havel - Štěrba, Vlček
Žluté karty:Kadlčík, Šticha, Kučera, Sýkora - Mejdr
Červené karty:46. Šticha
Hřiště:Hostivař