Pátá výhra v řadě, Urban čtvrtý hattrick. Přední Kopanina poráží Královice.

Datum a čas:08.10.2022 16:00  |  Poločas: 3 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:11. Urban (1:0), 14. Urban (2:0, as. Razetto), 33. Urban (3:1, as. Asad)
Góly-soupeř:32. Krivosheev (2:1), 84. Svoboda (3:2)
Sestava:Zavadil - Čermák, Kučera, Škarda, Hovorka (63. Spizzirri) - Asad - Hollerbach (83. Zábranský), Razetto, Mainolfi, Veleba (83. Šalanský) - Urban (63. Kočí). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Frýdl - Lády, Nejeschleba, Chalupa, Svoboda, Malík, Staněk, Kučera, Rusanov, Hodžič, Krivosheev. Trenér: Jakub Pospíšil.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny ukončili skvěle druhou třetinu podzimu. Porazili doma Sokol Královice 3:2 a v tabulce se přiblížili na tři body vedoucím Spojům, které poprvé ztratily. S Královicemi se opět ukázal Daniel Urban. Dal svůj čtvrtý hattrick v této sezóně a má 15 branek. Napravil tak svou neproměněnou penaltu. Tu nedal ani hostující Staněk. Kopanina vyhrála už pětkrát v řadě. Teď jí čeká venku Hostivař.

Výborný první poločas zařídil domácím tři body. Nejprve je podržel v úvodu Zavadil, který vychytal při penaltě za ruku Hovorky hostujícího Staňka. Ten mířil doprostřed, ale Zavadil přestože padal doleva stačil míč vykopnout. Pak se rozjela domácí mašina a Urban za první půli nasázel klíčové tři góly. Jeho galapředstavení narušil jen královický kapitán Krivosheev, který po pěkné akci parádní střelou za vápnem korigoval.

Urbanův hattrick načal hrubkou hostující Lády, který podcenil nákop Kučery a Urban vystihnul jeho nepovedenou malou domů.

Pak přišla parádní kombinace. Asadův zisk míč uprostřed pole, přihrávka na Mainolfiho, ten bez zbytečného zdržování na Razetta a kopaninská osmička vymazlila parádní uličku pro Urbana, který lehce přehodil gólmana Frýdla.

Čistý hattrick Urban zazdil svou neproměněnou penaltou, která se kopala za ruku po centru Razetta. Urbanův pokus k tyči však gólman Frýdl vystihnul. Stejný příběh Urban psal také v zápase s Královicemi. Hattrick a zahozená penalta !

Následovalo snížení Krivosheeva a třetí branka Urbana. Veleba vybojoval míč, Asad okamžitě vysunul Urbana, který si pohrál s Chalupou i Frýdlem. Poločas 3:1 pro domácí.

V poločase se losovala tombola. Pět atraktivních cen v čele s kartonem červeného Merlotu od Jídelny Ergon. Také balík plechovek dvanáctky od Únětického pivovaru byl lákavou pozvánkou koupit si vstupenku i příště proti Radotínu a zvítězit tentokráte. První cenu losoval přítomný legendární kanonýr Bohuslav Strnadel, který utkání navštívil i se svým synem Markem (útočník Baníku Švermov) a došlo také na společné foto s aktuálním bombarďákem Danielem Urbanem.

Druhý poločas zaostal kvalitou za první půlí, hra byla hodně rozkouskovaná a týmy se nedostaly do tempa. Pojistku na domácí straně zazdil střídající Kočí, kterého před prázdnou brankou trochu zradil terén. Toho využily Královice ke snížení v 84.minutě a závěr tak dostal náboj. A když Kočí neproměnil ani druhou šanci, kde mu spoluhráči trochu vyčítali absenci přihrávky před prázdnou branku, trvala nejistota až do závěrečného hvizdu rozhodčího Šmakala. Ten zcela jistě upřel Kopanině minimálně jednu penaltu za faul na Hollerbacha v první půli, ale vzhledem k výsledku 3:2 měl i hlavní arbitr štěstí, že to nerozhodovalo o výsledku.

Zajímavostí je, že hosté odehráli zápas bez střídání. Celé utkání odehrál jejich nejlepší střelec Hodžič, ale neprosadil se. Domácí neměli nikoho napomínaného žlutou kartou.

Kopanina tak získala potřebné tři body a zvládla naplno domácí dvojzápas. Teď jí čeká venku Hostivař. Nepříjemný soupeř a velmi špatný terén. Modročervení venku zatím vše vyhráli, ale tohle bude opravdová zkouška. Sledujte utkání v sobotu 15.10. od 10:30 ať už přímo na stadiónu nebo v přímém přenosu na www.tvcom.cz . Následovat bude domácí zápas s Radotínem (sobota, 22.10. od 15:30, U Drahušky).

Ohlasy utkání
Daniel Vott (Přední Kopanina): Jsem spokojený s prvním poločasem, který jsme odehráli velmi dobře a výsledkem byly tři naše branky, k tomu navíc opět neproměněná penalta. Druhý byl z naší strany herně slabší, nechali jsme více hrát soupeře, ale přesto jsme se dostávali do dalších šancí, které jsme bohužel neproměnili, a tak místo pojistky na 4:1 jsme dostali kontaktní branku a v závěru to mohlo skončit i remízou. Nedokázali jsme utkání dotáhnout do poklidného konce. Mám radost, že se opět střelecky zadařilo Danu Urbanovi, jen by už mohl občas proměnit penaltu. (smích) Přiblížili jsme se Spojům a jedeme dál.
Ladislav Janoušek (Královice): Před utkáním se trenér a další tři hráči omluvili z důvodu nemoci a všichni vědí, jak na tom Královice personálně jsou. Před utkáním jsme si říkali, že Kopanina je momentálně Urban a jeho letošní střelecká forma, a tak se ho pokusíme ubránit bez vstřelené branky. No a do poločasu nám vstřelil hattrick, a navíc neproměnil penaltu. Tou jsme pohrdli i my za bezbrankového stavu, ale potom, co byl Urban vystřídán, tak jsme se ještě pokusili s výsledkem něco udělat. Po snížení naše závěrečná akce gólem neskončila a tři body zůstaly na Kopanině.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Luboš Kučera
Nejlepší hráč TJ Sokol Královice: Ondřej Nejeschleba

Rozhodčí:Šmakal - Marek, Šteberl