ČAFC Praha 3-5FCPK
 Čafka je zpět v přeboru. S Kopaninou však prohrála. Urban druhý hattrick!

Datum a čas:25.09.2022 16:30  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:33. (as. Mejdr), 71. (as. Mainolfi). a 87. (as. Škarda) Urban, 56. Mainolfi (as. Asad), 73. Kučera (as. Urban)
Góly-soupeř:14. a 86. Peake, 28. Dmytrenko
Sestava:Zavadil – Kučera, Škarda, Krejčí (58. Hollerbach), Hovorka – Asad – Mejdr (58. Schierreich), Čermák (36. Mainolfi), Razetto (73. Kočí), Veleba (58. Šalanský) - Urban. Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:M. Štěpánek – Neuberg (64. Kubec), Machurka, Lukeš, Švara – Kaliba – Kapraľ (55. Vaněk), Sváta, Matoušek, Peake – Dmytrenko (60. Bergmann). Trenér: Pavel Novotný.

Záběhlice - Záběhlický tradiční pražský tým ČAFC Praha je zpět v přeboru, který v roce 2019 opustil. V 8. kole nejvyšší pražské soutěže na jeho hřiště zavítala Přední Kopanina a odvezla si tři body za výhru 5:3. Přitom však musela otáčet dvoubrankovou ztrátu. Na výhře hostů se výrazně podílel Daniel Urban. Nejlepší střelec přeboru, autor druhého hattricku v řadě. Kopanina je třetí za Spoji a Tempem a příště hostí doma Vyšehrad.

Hodnocení trenérů :
Pavel Novotný (ČAFC Praha): Opět jsme na domácím hřišti nedokázali zvítězit a prodloužili tak nelichotivou bilanci. Tentokrát jsme ovšem nehráli proti týmu FC Přední Kopanina, ale proti “FK Urban“, protože to, co tento hráč s námi předvedl, to se jen tak nevidí. Slovo dominantní je ještě o dva levely níže. Prostě nás porazil tento - na tuto soutěž - excelentní hráč. Mužstvu Přední Kopaniny gratulujeme k zisku dalších tří bodů a udržení ve špičce soutěže.
Daniel Vott (Přední Kopanina): Prožili jsme nejhorší půlhodinu v letošní sezoně, kdy jsme k utkání nepřistoupili zcela koncentrovaně a domácí celek šel zaslouženě do dvoubrankového vedení. Ihned jsme museli zareagovat střídáním a další věci si vyříkat v kabině o přestávce. Během druhého poločasu se již plně projevila naše lepší kvalita a utkání se nám povedlo otočit ve svůj prospěch. Musím vyzdvihnout výkon Daniela Urbana, který byl jedním slovem fantastický.

Nejlepší hráč ČAFC Praha: Jiří Machurka
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Daniel Urban

Rozhodčí:Kučera – Zelený, Kohout