FCPK3-1Sokol Kolovraty
 Kopanina přehrála doma Kolovraty. Rozhodl Daniel Urban, vstřelil hattrick.

Datum a čas:17.09.2022 16:30  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:16. Urban (1:1, as. Ptáček), 64. Urban (2:1, as. Mainolfi), 86. Urban (3:1, as. Mejdr)
Góly-soupeř:5. Pokorný (0:1)
Sestava:Zavadil - Kučera, Krejčí, Škarda, Hovorka - Asad - Mejdr, Čermák (75. Schierreich), Šalanský (46. Mainolfi), Ptáček (50. Veleba, 87. Kočí) - Urban (87. Spizzirri). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Bébr - Žitný, Kudláček, Gračko, Hájek, Ráža, Sommer, Kuchta, Pokorný (75. Nguyen), Bláha (90. Hruška), Hejno (K). Trenér: Jakub Slezáček.

Přední Kopanina - Fanoušci FCPK slaví další výhru modročervených v sezóně. Už pátou ze sedmi zápasů! Poraženým byly Kolovraty, které U Drahušky sice brzy vedly, ale nakonec padly 1:3. Klíčovou zásluhu na tom měl domácí kanonýr Daniel Urban, který vstřelil čistý, ničím nepřerušovaný hattrick. A to ještě stihl zahodit penaltu. Urban už má devět gólů, Kopanina šestnáct bodů a v tabulce je třetí. První Spoje, druhé Tempo. Za týden se hraje v Záběhlicích proti ČAFC Praha.

V 86. minutě vstřelil Urban gól na 3:1 a stadión U Drahušky jásal. Tahle bitva byla rozhodnuta! Cenné tři body pro domácí, Kopanina se drží v TOP3 a Urban se katapultoval do čela tabulky střelců soutěže.

Přitom pro modročervené těžký zápas. Opět brzy inkasovali, stejně jako minule proti Tempu, ovšem tentokráte další bodovou ztrátu v domácím prostředí nepřipustili.

Na otočku zavelel výborně hrající Ptáček na levé straně. Nejprve skvěle zapresoval na dva váhající obránce a svůj únik zakončil přihrávkou před prázdnou branku Urbanovi. Pak totéž zopakoval, byl stažen k zemi a kopala se penalta. Tu však Urbanovi chytil Bébr.

Poločas 1:1 a losovala se tombola. Sto prodaných vstupenek a fanoušci natěšeni na první cenu, víkend pro dva v Penzionu Lesní Zátiší na Benecku. Výhru bral pravidelný návštěvník našich zápasů pan Vlasta.

Dobrá nálada z poločasu vydržela fanouškům Kopaniny i ve druhé půli. Po dvaceti minutách střídající Mainolfi přidal zisk míče na půlce vysunul Urbana a ten fantasticky křížnou střelou trefil na zadní tyč Bébrovy branky - 2:1. To už na hřišti nebyl zraněný Ptáček a byla to škoda, protože tentokráte hrál na kraji zálohy výborně.

Tým trenéra Slezáčka zbraně nesložil. Kopaninu zatlačil a měl šance. Zavadil vytahoval střelu z dálky, stejně tak padal pod nohy po gólové dorážce. Přišla i kuriózní situace. Kolovratský kapitán Hejno vstřelil famózní branku z přímého kopu. Dělovka do šibenice. Možná životní gól. Ovšem neuvědomil si, že kop byl nepřímý, takže branka neplatila.

A když se neprosadil nejlepší střelec minulé sezóny Gračko ani nikdo jiný z Kolovrat, rozhodl Daniel Urban. Využil váhání gólmana Bébra s obráncem Sommerem, míč vybojoval pro Mejdra, ten mu posadil nadýchaný centr před branku, který nešťastný Sommer podskočil a umožnil Urbanovi stát se hvězdou zápasu. Následně kopaninský kanonýr střídal za aplausu fanoušků a zbývající minuty sledoval s plzničkou mezi diváky :)

Kopanina má doma dvě výhry, remízu a prohru. Venku tři vítězství. Jestli skvělou bilanci na hřištích soupeřů udrží v dalším kole uvidíme v Záběhlicích proti ČAFC.

Hodnocení trenérů :

Daniel Vott (Kopanina): Jsem strašně spokojený, protože Kolovraty jsou velmi kvalitním týmem. Sice z různých důvodů hosté nebyli v kompletním složení, ale i u nás bylo skládání sestavy složitější kvůli zranění i rannímu utkání béčka. Opět nám nevyšel úvod zápasu a od páté minuty jsme prohrávali. Naštěstí se nám povedlo utkání otočit díky hattricku Dana Urbana, který ještě navíc neproměnil penaltu. Tento výsledek je pro nás strašně důležitý, protože se v tabulce oddělila první trojka a jsem velmi rád, že v ní figuruje i náš tým.
Jakub Slezáček (Kolovraty): K tomu abychom s takto silným týmem bodovali, by byla potřeba vyšší produktivita, a hlavně menší chybovost při rozehrávce, kde jsme bohužel nabízeli soupeři branky jak na zlatém podnose. Za stavu 2:1 jsme měli pár možností na vyrovnání a z kluků byla cítit vůle, i v okleštěné sestavě, s tím něco udělat. Nepadlo to a Kopanina z brejku rozhodla. Za dva zápasy jsme vstřelili pouhé dvě branky, a to je na body málo. Domácím gratuluji a musím jim pochválit hrací plochu. Za ta léta, co sem jezdíme, byla zdaleka nejlepší, a to jim tu ještě hraje béčko Dukly ČFL.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Vojtěch Ptáček
Nejlepší hráč Sokol Kolovraty: Milan Bébr

Rozhodčí:Tikal - Šmakal, Vondráček
Delegát:Slavík
Žluté karty:Hovorka, Asad - Kuchta