Zlíchov s Junem přijel vyhrát. Nakonec bral s rezervou Kopaniny jen bod.

Datum a čas:21.08.2021 17:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:38. Hollmotz (1:0), 47. Hollmotz (2:0)
Góly-soupeř:51. Chochola (2:1), 83. Vošta (2:2)
Sestava:Janek - Tržický T. (52. Vik), Brabec, Schierreich S., Huleš D. - Asad - Hollmotz (67. Mboula), Průša, Blažek, Hajný - Janíček (89. Cockrell). Trenér: Karel Koloušek.
Sestava-soupeř:Čihák - Schulz, Sýs, Vošta (K), Chochola, Capovsky (81. Bellada), Koláček, Tománek, Nykl, Jun, Hrubý (55. Hradil). Trenér: Václav Bellada.

Přední Kopanina - Béčko Kopaniny ve 4.kole 1.A třídy čekal tým z vedoucí trojky. FK Zlíchov přijel v sestavě s Tomášem Junem, bývalým hráčem Sparty nebo Austrie Vídeň. Rezerva Kopaniny naopak po třech jednobrankových prohrách (ČAFC, Modřany, Řeporyje) a s jednou výhrou (Nebušice) momentálně patří do spodku tabulky. Nakonec z toho byla remíza 2:2.

Konečná remíza je zřejmě spravedlivá, přestože oba týmy budou zklamané a považují tento výsledek za ztrátu.

Vždyť domácí vedli už 2:0, poté co poločas vyhráli gólem Hollmotze a stejný hráč pak přidal druhý hned po pauze. Čtyři góly v pěti zápasech bravo Oldřichu.

Domácí tým bojoval srdnatě, ještě sedm minut před koncem vedl a od 77. minuty hrál proti deseti, když byl Zlíchovu vyloučen za hrubý faul Hradil. V 83. minutě hosté vyrovnali a v deseti se tlačili k vítězné brance. Domácí už byli dost zdrceni únavou, přesto se jim povedl v nastaveném čase protiútok, bohužel Průša sám na brankáře neskóroval a z pokračující akce pak ani Hajný nedokázal volejem proměnit centr Vika ve vítěznou branku.

Zlíchov nachytal Kopaninu B v zápase, kdy do branky musel stoper Janek a řada hráčů musela odehrát mnohem více minut, než na kolik je připravena, protože nebylo kvůli absencím (zejména zranění) adekvátní střídání. Zlíchov toho nevyužil, hráči se snažili, měli příležitosti ke skórování, ale nakonec mohou být po šanci Průši rádi za bod.

V základní sestavě Kopaniny B nastoupil dorostenec Tomáš Tržický a odvedl na krajním obránci velmi dobrý výkon. Pak však musel střídat kvůli silné alergii na prach, což byl dominantní prvek tohoto utkání. Probíhající žně na sousedním poli připravily hráčům a divákům během utkání perné chvilky.

Za týden jede Kopanina B na hřiště soupeře a čeká jí Zbraslav. Minule tam náš tým dostal sedm branek (komentář zde), tak uvidíme jak si povede letos. Hraje se v neděli od 17 hodin.

Hodnocení trenéra - Karel Koloušek :

Často jsem kritický a po minulém zápase, kdy jsem ani já moc výsledku nepomohl, tak dnes musím kluky pochválit. Bojovali a za okolností, které byly, tak i když jsme sahali po třech bodech je remíza spravedlivá. Výborný Hollmotz a Brabec. Hráči bojovali a dnes jejich účinkování dávalo smysl a tak jim díky.

Rozhodčí:Navara - Irak, Plášil
Delegát:Jelínek
Žluté karty:Tržický, Asad - Vošta
Červené karty:77. Hradil (hrubý faul)