Datum a čas:18.09.2021 10:15  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:62. Jeník (1:0), 64. Kocour (2:0), 83. Janoušek (3:0)
Sestava:Pospíšil - Škarda, Tržický, Krejčí, Huleš Robin - Schierreich S. - Veleba (74. Vostracký), Mainolfi, Nejeschleba (46. Spizzirri) - Ptáček, Urban (81. Vágner A.). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Bartoš - Němeček, Bednář, Štrajt, Čmelík (46. Kocour) - Šumník - Podobský (89. Pokorný), Rosendorf (86. Schätz), Janoušek, Jeník (87. Sitta) - Hrubý. Trenér: Petr Majer.

Podolí - Fotbalisté Přední Kopaniny v 8.kole přeboru Prahy mužů nezískali ani bod. Prohráli na Kavčích horách s domácím Slavojem Podolí 0:3. Utkání rozhodlo vyloučení Vojtěcha Ptáčka už v první půli a promarněné šance Daniela Urbana. Po dvou slepených gólech domácích v rozmezí dvou minut bylo rozhodnuto. Příště přivítá Kopanina doma Vyšehrad B. Pozor hraje se v sobotu už 10:30 !!!

Klíčový moment utkání přišel na Podolí ve 34. minutě. Vojta Ptáček pronikal do pokutového území z levé strany, míč mu utekl a ve snaze zabránit odkopu domácího obránce ve skluzu fauloval. Sudí Zima stál v bezprostřední blízkosti přestupku a tasil ihned ze zadní kapsičky červenou kartu.

Výrazná komplikace pro svěřence trenéra Votta, kteří věděli, že před nimi je téměř hodina hry o jednoho méně.

Poločas skončil 0:0, ale s velkým štěstím pro Podolí poté, co těsně před přestávkou Daniel Urban vymíchal obránce a trefil spojnici břevna a tyče.

Ve druhé půli pro nově příchozího diváka nebylo zřetelné, že hosté hrají v oslabení. Kopanina byla více na míči a dostávala se do šancí. Ty největší tentokráte nedořešil kanonýr Daniel Urban a jednou také mladý Veleba.

Rozhodnutí přišlo krátce po hodině hry. V 62. minutě domácí skórovali poprvé a v 64. minutě podruhé. Dvě akce z levé strany a dvoubrankové k.o. pro hosty.

Kopaňákům nešla i nadále upřít snaha pokusit se o kontaktní gól, ale síly ubývaly. Na hřiště přišel ve své premiéře i čerstvý Filip Vostracký, nová tvář z Motorletu. Přesto vstřelit branku tentokráte nebylo týmu od letiště souzeno. Naopak ještě jeden na cestu dostali, když po špatném rohu následoval rychlý brejk a Janoušek si pohrál s obranou a skóroval do prázdné branky.

Kuriozitou zápasu byla také létající vzducholoď nad hřištěm a žlutá karta na lavičku pro asistenta trenéra hostů Karla Kolouška za nevhodnou komunikaci s pomezním rozhodčím Šmakalem.

Kopanina vypadla z TOP5. S šestnácti body jí patří sedmé místo a ztrácí na vedoucí Duklu JM šest bodů.

Pořadí v tabulce: 1.) Dukla JM 22 b., 2.) Admira 22, 3.) Újezd P4 20, 4.) V.Žižkov B 18, 5.) Kolovraty 18, 6.) Královice 17, 7.) FCPK 16 ...

Příští zápas sehraje Kopanina v sobotu 25.9.2021 nezvykle už dopoledne od 10:30 proti rezervě třetiligového Vyšehradu (15.místo). Zveme naše fanoušky na stadión U Drahušky.

Petr Majer (Podolí): „Pro nás jsou to krásné tři body, s Přední Kopaninou se nevyhrává každý den. Soupeř měl v první i druhé půli řadu šancí, ale v koncovce se mu nedařilo. Po vyloučení jsme si mysleli, že to přijde samo a byli jsme rádi, že jsme neinkasovali. Až ve druhé půli už jsme se gólově začali prosazovat, nakonec je z toho krásné vítězství. Jsme spokojení, této výhry si moc cením.”
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Výsledek je zklamání, ale bohužel jsme si ten zápas prohráli sami. Zaprvé pro nás nesmyslnou červenou kartou. Nejsem si jistý, jestli to měla být rovnou červená. Bohužel i přesto jsme měli dost příležitostí na to, abychom zápas zvládli a vyhráli ho. Podolí své šance dalo, dostali jsme lekci z efektivity, proto vyhráli oni. Výsledek neodpovídá průběhu, ale v důsledku je to jedno. Prostě jsme prohráli, a to mě mrzí.”

Nejlepší hráč Podolí: Jiří Jeník.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Dominik Škarda.

Rozhodčí:Zima - Šmakal, Borodáč
Delegát:Chrudimský
Žluté karty:Rosendorf - Schierreich + Koloušek (vedoucí mužstva)
Červené karty:34. Ptáček (FCPK)
Hřiště:Podolí