SK Uhelné sklady Praha 3-6FCPK
 Urban je zpět při chuti. Vstřelil hattrick a Kopanina Uhlířům celkem šest gólů.

Datum a čas:17.08.2021 17:30  |  Poločas: 1 : 4  |  Tým: FCPK
Góly:2. Urban (0:1, as. Vágner), 5. Urban (0:2, as. Mainolfi), 34. Nejeschleba (1:3, as. Veleba), 43. Ptáček (1:4), 57. Urban (1:5, as. Boček), 65. Spizzirri (1:6, as. Vágner)
Střelci FCPK:Nejeschleba Ondřej (34.),
Góly-soupeř:15. Belán (1:2), 69. Procházka (2:6), 74. Šafránek z pen. (3:6)
Sestava:Vávra - Flaks, Tržický, Škarda, Boček - Vágner - Nejeschleba (57. Hajný), Mainolfi, Veleba (57. Spizzirri) - Urban (K, 71. Hollmotz), Ptáček (71. Schierreich S.). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Borský - Koubek (35. Valero), Procházka, Belán, Stolfa (K), Sainer, Ribeiro (85. Pobeška), Ramba, Zmeškal, Bareš (46. Šafránek), Šístek (66. Procházka). Trenér: Michal Šimánek.

Košíře - Kopaninskému áčku to poslední dvě kola pálí. Po pěti brankách Motorletu, přišlo šest zářezů do sítě Uhelných skladů ve vloženém předehrávaném 15.kole přeboru Prahy. Premiérovým hattrickem sezóny se prezentoval kapitán Urban, svou první branku za FCPK dal Spizzirri, další dvě přidali Ptáček a Nejeschleba. Domácí uhladili výsledek až poté, co prohrávali 1:6. Navíc jednou z penalty. V neděli hraje Kopanina další kolo v Třeboradicích.

Ikonický klub pražského přeboru SK Uhelné sklady není ve své kůži a fotbalisté Přední Kopaniny toho dokázali využít. Potvrdili roli favorita a jasně soupeře přehráli.

V 65. minutě na ukazateli skóre svítilo 6:1 pro hosty. Trenéři Vott s Kolouškem dostali možnost poslat do hry všechny mladíky z lavičky. Než si to během deseti minut sedlo, využili toho domácí ke dvěma brankám. Při jedné zaspal Vávra střelu z dálky a druhá byla z penalty po faulu Škardy na Zmeškala.

To už na hřišti nebyl útočný tandem Urban s Ptáčkem, kteří si udělali své a šli odpočívat. V posledních dvou zápasech tento nově složený pár nastřílel sedm branek !

Kanonýr Urban měl skvělý start do utkání. Hned ve 2. minutě skóroval poprvé po vysunutí od svého dvorního nahrávače Vágnera. Za tři minutky ho vyzval do šance Mainolfi a Urban ani podruhé nezaváhal. Pátá minuta a dvoubrankový náskok pro hosty.

Po čtvrthodině vrátil domácí do hry Belán, který po slabé malé domů Škardy nadvakrát překonal gólmana Vávru.

Ve zbytku první půle se však hrálo podle kopaninských not a domácí byli rádi, že rozhodčí Gryc fouknul poločas pouze za stavu 1:4. Třetí gól přidal krásně Nejeschleba, který si báječně zpracoval dlouhý pas od Veleby a podél Borského zasunul. Na 4:1 zvýšila posila z Příbrami Vojtěch Ptáček střelou z vápna k tyči.

Domácí kouč Šimánek poslal do druhé půle zkušeného Šafránka, nejlepšího střelce týmu. Ten zvednul hru Uhlířů, ale na Kopaninu to stejně nestačilo. Válec pokračoval. V 57. Urban sám od půlky a lob přes Borského (5:1), v 65.minutě trestný kop Vágnera do tyče a dorážka Spizzirriho do prázdné branky. První gól mladého záložníka s italskou krví v FCPK.

Navzdory dvěma domácím brankám v závěru, které byly vřely uvítány pěknou diváckou návštěvou, nebylo o vítězi pochyb. Uhelné sklady zatím směřují k čistému boji o záchranu, přesto skvělé body pro Kopaninu, protože tým z Košíř určitě řadu soupeřů pozlobí. Zejména až se uzdraví útočná dvojice Klán-Zilvar. V dosavadním průběhu sahali Uhlíři po třech bodech třeba v Královicích, kde vedli 2:0 a domácí až v nastavení otáčeli na 3:2.

Kopanina po nepovedeném vstupu do soutěže a porážce s Újezdem P4 (0:3) zvedá hlavu. Následovala bezbranková remíza s posílenou Viktorkou Žižkov B a nyní dvě vysoké výhry s Motorletem B (5:1) a Uhelnými sklady (6:3). Teď čeká modročervené tradiční bitva v Třeboradicích. Říká se, že po pěti kolech se ukáže, kam tým bude směřovat. Držíme palce, abychom nabrali směr TOP5.

Omlouváme se za špatnou kvalitu zvuku na přiloženém videu. Tato chyba není na naší straně, ale vznikla už při pořízení záznamu organizátorem utkání. Tak si zvuk vypněte a užijte si branky :)