Datum a čas:30.08.2020 17:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:46. Boček (0:1, as. Urban), 86. Urban (0:2, as. Šultes)
Góly-soupeř:-
Sestava:Cipra - Kučera, Tržický, Krejčí, Mejdr (83. Zemánek) - Boček, Vágner, Nejeschleba, Vik - Šultes (90.+1 Machálek), Urban (89. Mboula). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Soukup - Bazal, Žežulka, Kříž, Tusjak - Hrdina (58. Plotnárek), Fleišman, Kříž, Petrlák - Štěpánek (46. Blažek, 65. Chytra), Bezdička. Trenér: Miroslav Hlad.

Žižkov - Šest hráčů s ligovou smlouvou nasadil trenér druholigové rezervy Viktorie Žižkov Miroslav Hlad proti Přední Kopanině ve 2.kole přeboru Prahy, čtvrtém hraném. Domácí chtěli nutně tři body! Přepočítali se. Kopanina začala zodpovědnou obranou, nechala soupeře vybláznit a pak dovedla s rutinou zápas do vítězného konce. Branky Boček a Urban.

Byla to euforie. Daniel Urban vstřelil v 86. minutě druhý gól FCPK a zlomil definitivně žižkovský odpor. Pro domácí šok, vždyť vyslali profesionály, naopak Kopanina se radovala. Odstartovala třemi výhrami ze čtyř zápasů.

Přitom na začátku zápasu to s hosty moc dobře nevypadalo. Viktorka jim téměř nepůjčila míč a Kopanina se jen bránila. Zato zodpovědně. Domácí se sice drželi na útočné polovině, ale s minimem možností. Naproti tomu hosté, když postupně začali zvedat hlavu, byli mnohem nebezpečnější. V první půli však gól nepadl.

Hned po přestávce si však už diváci gól zakřičeli. Ti hostující. Šultes vyslal Urbana, ten sice s obtížemi protlačil míč skrz obránce, ale pak si všimnul před prázdnou brankou volného Bočka, pro kterého to byl velmi snadný druhý gól sezóny.

Úvodní branka do sítě Viktorky rozpoutala bitvu. Domácí vůbec nepotřebovali odevzdat doma všechny body, takže zapnuli na plné obrátky. Ovšem Kopanina už se dostala do zápasu, vzadu vše organizovala zkušená trojice Krejčí-Tržický-Kučera, dobré zákroky přidal Cipra a vpředu předvedli velkou kvalitu Urban s Šultesem. Také ostatní šlapali na plné obrátky, takže těžká práce i pro profesionály.

Chtělo to přidat druhý gól a ten nakonec přišel. Přišel až v úplném závěru, přestože mečbolů měli hosté vícero. Nakonec ho vstřelil Urban, ke kterému míč protlačil Šultes. Oba tím měli hotovo a následně šli střídat. Urban vstřelil už čtvrtý gól v sezóně a opět se dere do čela tabulky střelců. Kapitánskou pásku na poslední minuty převzal Šimon Vik, který odehrál skvělý zápas.

Miroslav Hlad (Žižkov B):
 „Těžko se mi hledají slova. Jediné, co mě napadá, je omluvit se fanouškům Viktorky. Poprvé jsem využil posily z áčka. Mám pět zraněných a všechny ze základu. Bez nich bych to neuhrál. Myslel jsme si, že to půjde, ale přišla facka. Prostě se to nepropojilo. Kopanina hrála výborně z bloku a čekala na brejky. My jsme dvacet minut hráli dobře, ale s každou přibývající minutou to bylo horší a horší. Kopanina naopak rostla. Tušil jsem, že za stavu 0:0 o poločase to bude průšvih. Takhle to fotbal umí.”
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Porazit Viktorku v takovémhle složení, to se cení. Zvládli jsme to obrovským nasazením a zodpovědnou hrou. Hráli jsme na brejky a povedlo se to. Domnívám se, že to bylo naprosto zasloužené a mohlo to skončit i vyšším rozdílem. Jsem strašně rád, že jsme je porazili.”

Nejlepší hráč Žižkova B: Daniel Kříž.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Robert Vágner.

Rozhodčí:Kohout - Havel, Vítek