SK Uhelné sklady Praha 0-3FCPK
 Báječný začátek Kopaniny. Do sezóny vstoupila výhrou nad Uhelnými sklady.

Datum a čas:08.08.2020 10:30  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:6. Karbulka (0:1, as. Nejeschleba), 55. Nejeschleba (0:2, as. Boček), 88. Boček (0:3, as. Vágner)
Střelci FCPK:Nejeschleba Ondřej (55.),
Góly-soupeř:-
Sestava:Cipra - Mejdr (33. Vágner), Tržický, Krejčí, Flaks (44. Hollmotz) - Kučera - Karbulka (58. Mainolfi), Boček, Nejeschleba (ZK), Vik - Urban (K, 78. Voborský). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Borský - Knyazev, Sainer (85. Müller), Kocourek, Koc, Šafránek (78. Šístek), Zilvar (K), Klán (46. Stolfa), Koubek, Jarolímek, Ramba. Trenér: Michal Šimánek.

Řepy - Tři góly dali fotbalisté FCPK v úvodním zápase nové sezóny přeboru Prahy a porazili Uhelné sklady 3:0. Po třech letech tak opět vstoupili do nového ročníku vítězně. Branky dávali Karbulka, Nejeschleba a Boček. Modročervení teď hrají dvakrát v řadě doma. Nejprve proti Zličínu a pak přijede Újezd Praha 4.

Kopanina dala v první půli branku, další situace neproměnila, ale také přežila dvě obrovské šance soupeře. Ve druhé půli pak v drtivém vedru hru zcela opanovala.

Trenér Vott poslal na hřiště v sestavě tři nováčky. Na středním obránci nastoupil Jiří Krejčí, bývalý prvoligový fotbalista se zahraničními zkušenostmi. Kromě něj byl novou tváří brankář Petr Cipra a střední záložník Ondřej Nejeschleba. Všem třem se premiérové utkání vydařilo. Cipra udržel čisté konto, Nejeschleba si připsal gól + asistenci a Krejčí byl nejlepším hráčem utkání.

Zápas si hosté rozehráli velmi dobře, když už v 6. minutě šli do vedení. Devatenáctiletý Nejeschleba potáhnul akci po levé straně a předložil zakončení Karbulkovi, který se střelou pod břevno naložil náramně.

Domácí "Uhlíři" (pouze papírově neboť se nehrálo na Cibulkách kvůli rekonstrukci, ale v Řepích) nasadili do utkání dva bývalé Kopaňáky gólmana Borského a levého obránce Rambu a byli začátkem nemile překvapeni. Postupně se však osmělovali a přestože čelili dalším možnostem Kopaniny, do zápasu se dostali a měli dvě velké možnosti. Klán trefil hlavou břevno a po další nepřehledné situaci zastavil ležící hráč Uhelných skladů na brankové čáře střelu vlastního hráče.

Pakliže těsné vedení hostů 1:0 v poločase bylo spravedlivé, protože byli skutečně jen o kousek lepší, tak druhá půle vyzněla zcela jednoznačně pro Kopaninu. Zatímco gólman Cipra se nudil celých pětačtyřicet minut, jeho protějšek Borský musel dvakrát kapitulovat a čelit mnoha dalším nebezpečným situacím.

Svůj první gól v novém dresu dal Nejeschleba, kterému míč na hlavu naservíroval Boček. A stejný hráč Lukáš Boček byl i u třetího gólu, když chytrou střelou na zadní tyč v závěru utkání udělal z výsledku jasnou záležitost.

Ve druhé půli se na hřiště dostaly i další "mladé pušky" trenéra Votta Mainolfi s Voborským. Celkem kopaninský kouč vyslal do zápasu pět hráčů mladších dvaceti let.

Kopanina na úvod předvedla slibný výkon. Trenér Vott namíchal zajímavý koktejl zkušených hráčů s mladíky a uvidíme jak si povedou nadále. Jedna vlaštovka však jaro nedělá a bylo by chybou výsledek příliš přeceňovat. Cesta k úspěchu vede skrz potvrzování kvalit každý víkend. Nejbližší výzva se jmenuje FC Zličín v sobotu 15.8.2020 na domácím stadiónu U Drahušky. A začít se šesti body, to by byla paráda! #KopaninaDoToho

Fotografie z utkání najdete pod článkem a děkujeme Ladislavu Pilařovi.

Za domácí stranu fotila Martina Klánová, jejíž fotky se vám otevřou kliknutím zde ...

Rozhodčí:Zelený - Gryc, Pytloun