Kopanina opouští MOL Cup v jeho předkole. Prohrála s divizní Ostrou 1:3.

Datum a čas:03.08.2019 17:00  |  Poločas: 0 : 3  |  Tým: FCPK
Góly:70. Šultes (1:3, as. Karbulka)
Góly-soupeř:7. Vobořil (0:1), 17. Horák (0:2), 34. Poběrežský (0:3)
Sestava:Mačí - Graf (74. Hollmotz), Houška, Kučera, Podzemský - Zadina, Vágner - Karbulka, Hák, Šultes - Urban (60. Huleš Robin). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Keller - Hošťálek, Knobloch (46. Moudrý), Bejda, Mareš (27. Smetana), Vobořil (K), Horák, Šimáček, Řezníček (71. Hudec), Poběrežský, Fingerhut. Trenér: Lubomír Remenec.

Přední Kopanina - Pohárová pouť fotbalistů FC Přední Kopanina skončila v předkole MOL Cup. Vítěz pražského Teskahor poháru narazil na divizní tým Sportovní sdružení Ostrá od Nymburka a podlehl 1:3. Jedinou branku domácích zaznamenal Pavel Šultes ve druhém poločase, ale znamenalo to jen snížení na 1:3. Za týden startuje pražský přebor domácím zápasem s Újezdem Praha 4 (sobota, 10.8. od 10:30).

Porážkou s Ostrou skončila jedna pohárová cesta, která začala na podzim minulého roku. Na jejím úplném začátku zvítězila Kopanina nad Unionem Žižkov 9:0, následovaly výhry Dukla JM 2:1, Hostivař 5:1 (čtvrtfinále), Kolovraty 2:1 (semifinále) a finálová eufórie nad Újezdem 4:1. Radost z třetí pohárové výhry v historii, postup do českého poháru MOL Cup (sedmá účast) a šance zahrát si v prvním kole s druholigovou Vlašimí. Bohužel prohra v předkole s Ostrou vystavila Kopanině stopku.

Přehled všech účastí FC Přední Kopanina v poháru MOL Cup najdete zde ...

Modročerveným se proti SS Ostrá nepovedl první poločas. Se čtyřmi nováčky (Kučera, Podzemský, Karbulka, Hák) v sestavě působili svěřenci trenéra Votta ustrašeně, těžkopádně, nesehraně. Vzadu pohyblivému soupeři nestíhali, dopředu brzy míče ztráceli, nic nevymysleli.

Ostrá tápaní Kopaniny využila dokonale a za prvních pětačtyřicet minut nasázela do sítě gólmana Mačího tři branky.

Fanoušci, kteří očekávali dramatickou partii a zejména lepší výkon domácích byli zklamaní a navíc ještě zmoklí, neboť s úvodním hvizdem sudího Čechlovského se spustil vydatný liják.

Naštěstí se párkrát i zablesklo na lepší časy a druhá půle už přinesla nebe bez deště a výrazně lepší výkon domácí ekipy. Do největších šancí se dostával Šultes, který měl sám několik dobrých příležitostí na vyrovnání skóre. Jelikož se mu podařilo skórovat jen jednou a ani z dalších závarů branka nepadla, rozešla se Kopanina s Ostrou porážkou 1:3 stejně jako naposledy se stejným soupeřem v divizi v sezóně 2016/2017.

V průběhu druhé půle se do hry dostal i pátý nováček, teprve šestnáctiletý Robin Huleš z Bohemians. Chvilku po něm nastoupil i Oldřich Hollmotz, který je rovněž ročník 2002. Vedle zkušených harcovníků se do hry dostává i mládí, a to je dobře.

Kopanina má týden na to vstřebat neúspěšný zápas v poháru, potrénovat a úspěšně vstoupit do nové sezóny pražského přeboru. Pro začátek přijede k letišti soupeř z nejtěžších. Vítěz minulého ročníku Újezd Praha 4. Hraje se na stadiónu U Drahušky v sobotu 10.8. pozor netradičně od 10:30. Poté mohou fanoušci sledovat ještě premiéru béčka ve vyšší soutěži. Po postupu ze druhého místa bude rezerva hrát 1.A třídu a prvním soupeřem budou Dolní Chabry. Hraje se rovněž v sobotu 10.8. od 14:30 U Drahušky.

Rozhodčí:Čechlovský - Brychta, Bednář (Pardubický kraj)