S kvalitním soupeřem z Benešova jsme dlouho drželi krok, ale nakonec padli 1:3!

Datum a čas:14.01.2017 10:45  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: Mladší dorost (U17)
Turnaj:Zimní liga MD 2017
Góly:vlastní (1:1)
Góly-soupeř:1:0, 2:1, 3:1
Sestava:Chundela - Bělohradský, Dew, Jamrich, Vízner, Trojan, Mainolfi, Roberts, Krátký, Antrobus, Morgan, hokejové střídání: Schierreich S., Sellers

Hoši z Benešova byli jiný kalibr než žáčkové z Dukly JM, se kterými jsme se utkali minulý týden. Druhé kolo zimní ligy na Kačerově nabídlo i přes mrazivé počasí až nečekaně vyrovnaný zápas proti soupeři, který hraje velmi úspěšně Českou ligu dorostu v kategorii U16 - http://www.skbenesov.cz/cz/kluby/115/u-16. Konečný výsledek a hlavně předvedená hra nám dávají potvrzení, že nám tento tým dorostenců převážně ročník 2001 udělá v budoucnu ještě hodně radosti.

Zápas jsme proti vyspělému a kombinačně zdatnému týmu z Benešova začali opatrně, ale i soupeř se osměloval pozvolna, takže jsme byli svědky spíše soubojů uprostřed hřiště. Několik nebezpečných protiútoků soupeře vedených zejména po křídlech zlikvidovala pozorná obrana v čele s Milanem Jamrichem a bezchybným brankářem Filipem Chundelou. Několikrát při nás stálo i štěstí a sami jsme si v první půli žádnou tutovku nevypracovali.

Druhá půle byla ovlivněna zraněním našeho kapitána Sama Robertse, po jehož odchodu utrpěla útočná síla týmu a naše obrana začala dělat pod tlakem více chyb. Nedostávali jsme balón často za půlicí čáru a v 60. minutě inkasovali celkem spravedlivě první branku. Chvíli předtím měl šanci dostat nás do vedení s chutí hrající Morgan, ztroskovatl ale na soupeřově brankáři.

Z ojedinělého protiútoku jsme dokonce dokázali obranu Benešova dostat pod takový tlak, že si jejich stoper vsítil pěkným obloučkem vlastence a bylo na chvíli vyrovnáno. V podstatě ihned vzápětí však jsme opět o gól za soupeřem, když jsme nechali trestuhodně ve středu hřiště "dálnici", po které si to hráč soupeře namířil až k bezmocnému Chundelovi, kterého prostřelil a bylo to 10 minut před koncem 1:2.

Naše snaha vyrovnat byla už spíše platonická a křečovitá, naopak Benešov gólem v poslední minutě definitivně rozhodl o osudu zápasu. Za náš výkon se nemusíme stydět a hned za týden hrajeme proti domácímu Gordic Kačerov již třetí zápas zimní ligy a máme tak šanci na reparát.

Hřiště:SK Meteor Kačerov