ABC Braník 0-4FCPK
 Kopanina konečně vyhrála. Rozdrtila ABC Braník 4:0 na jeho hřišti.

Datum a čas:26.03.2016 15:00  |  Poločas: 0 : 3  |  Tým: FCPK
Góly:15. Pešír (1:0, as. Blažek), 20. Flaks (2:0), 36. Melničuk (3:0, as. Poláček), 49. Bláha (4:0, as. Poláček)
Góly-soupeř:-
Sestava:Švarc - Les (71. Urban), Bláha, Čihák (69. Brabec), Mikeš - Melničuk (K) - Flaks (76. Kozlík), Sýkora, Poláček (58. Hemzáček) - Literák (5. Blažek), Pešír. Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Kudláček - Rezek, Kryštof, Kučera, Kodytek - Pekárek, Pilík (68. Novák), Ceccarelli (63. Habětín), Pechar - Trávník (K), Šalanda (46. Vala). Trenér: Martin Vališ.

Braník - Po dvou prohrách favorit zabral. Fotbalisté Přední Kopaniny po úvodním jarním klopýtání zvítězili na hřišti v Braníku vysoko 4:0 a při ztrátě Třeboradic si upevnili vedení o čtyři body. Braník se ukázal jako ideální soupeř v této sezóně. Doma 7:0, venku 4:0. Švarc vychytal svou první jarní nulu a o čtyři branky se podělili čtyři střelci. Přesto modročervení počítají i ztráty. Už v 5. minutě odstoupil Literák a jel na šití do Krče, v poslední minutě byl vyloučen střídající Hemzáček.

TŘETÍ BLAMÁŽ UŽ KOPANINA NA BRANÍKU NEPŘIPUSTILA

Dvě jarní porážky Kopaniny se staly na Braníku minulostí. Lídr přeboru využil zaváhání Třeboradic a vzal si na čele tabulky zpět čtyřbodový náskok. Za krásného slunečného počasí si smlsnul na domácím Braníku výsledkem 4:0. Rychlý přechod do útoku, agresivita v osobních soubojích, včasné napadání rozehrávky soupeře, to byly tentokrát hlavní zbraně svěřenců trenéra Hebousseho. Kopanina za celý zápas domácí do šance nepustila.

Pro hosty začal zápas hodně smolně. Už ve druhé minutě se zranil Literák a po pár minutách jej musel nahradit Blažek. Domácí se toho snažili využít. Akce Kodytka po levé straně k zakončení nevedla. Trávník hlavičkval těsně vedle a Pechar z dálky Švarce nepřekonal.

To hosté hned svou první šanci využili. Domácí obrana nechala Pešírovi luxusní prostor a ten s přehledem zakončil - 0:1. Uplynulo jen dalších pět minut a domácí inkasovali podruhé. Přetažený centr z pravé strany pravý obránce Kryštof nepochopitelně hlavou poslal před branku přímo na kopačky Flakse, který nabídnutou příležitost ztrestal druhým gólem.

Hosté byli na koni a domácí jasně přehrávali. Ve 36. minutě si na rohový kop naskočil volný Melničuk a překonal Kudláčka potřetí.

Když čtyři minuty po přestávce po dalším rohovém kopu Kopaniny zůstal na zadní tyči volný Bláha a přidal čtvrtou branku, bylo po zápase. Zápas už se dohrával jen z povinnosti.

Domácí byli naprosto bezradní a Kopanina hru s přehledem kontrolovala. V 62. minutě vybojoval Bláha na půlce míč, vyměnil si ho s Pešírem, který mu jej kolmou přihrávkou za obranu vrátil. Bláha však trefil jen nohu vybíhajícího Kudláčka a odražený míč Blažek do opuštěné branky nenasměroval.

Z poklidného závěru zápasu nesmyslně vybočil zákrok Hemzáčka, který u postranní čáry, takřka na půlce hřiště, přepálil Kodytka a nemohl se divit, že dostal rovnou červenou kartu.

Rozhodčí:Maiello - Nykl, Bočok
Delegát:Bydžovský
Žluté karty:Kryštof, Trávník, Kodytek - Čihák, Flaks
Červené karty:90. Hemzáček (FCPK) za faul
Hřiště:Braník