Přední Kopanina ztratila doma remízou s ČAFC. Tomáš Pešír nedal penaltu.

Datum a čas:31.10.2015 14:00  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:25. Průša (1:0), 36. Urban (2:0, as. Flaks)
Góly-soupeř:50. Fitzel z penalty (2:1), 88. Fitzel (2:2)
Sestava:Švarc - Les (78. Fárka P.), Bláha, Čihák, Sýkora (66. Literák) - Zadina - Flaks, Pešír (K), Vik (46. Hemzáček) - Průša, Urban. Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Drahorád - Kaliba J. (63. Zupka), Lukáš, Jerie, Zahradník, Fitzel, Kaliba T., Mašlej, Chvátal (K), Nováček, Nagy. Trenér: Zdeněk Herink.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny opět po roce ztratili doma s ČAFC. Stejně jako v minulé sezóně nedokázali na domácím hřišti přehrát záběhlický tým a znovu jen remizovali. K vítězství však měli našlápnuto výrazně. Po prvním poločase vedli po brankách Průši a Urbana 2:0. Ve druhé půli však nechali dvakrát skórovat Fitzela a navíc Drahorád chytil Pešírovi pokutový kop. Kopanina vede tabulku o tři body a v příštím kole jede na stadión FC Háje.

PEŠÍR NEPROMĚNIL PENALTU A KOPANINA POPRVÉ ZTRATILA DOMA BODY

Kopanina poprvé v letošní sezoně doma rozdávala body. Obrala jí o ně Čafka, které ve druhém poločase dokázala smazat dvoubrankové manko. Klíčové okamžiky byly asi dva. Zatímco hostující Fitzel penaltu proměnil a vstřelil důležitý kontaktní gól na 2:1, domácí Pešír pokutový kop za tohoto stavu nedal a sedm minut před koncem hosté vyrovnali.

První minuty patřily překvapivě hostům. V 15. minutě centrovaný míč lehce lízl hlavou Jerie a Bláha si málem zasunul míč do vlastní branky. Pak chyboval v rozehrávce Pešír, ale Nováčka vychytal Švarc.

Domácí se radovali hned z první šance. Tu jim svou chybou daroval stoper Čafky Chvátal. Kličku Průšovi ve vápně nezvládl, Průša mu míč sebral a přes vybíhajícího Drahoráda jej dostal do sítě - 1:0. Potom připravil šanci Urbanovi Pešír, Drahorád jeho střelu vyrazil. Ve 36. minutě hostům unikl po pravé straně Flaks, na středu hřiště našel Urbana, jeho dělovka zazvonila na levou tyč a skončila u pravé v síti. Fotbalová paráda! Za stavu 2:0 první poločas skončil.

Do druhé půle vstoupili hosté jako vyměnění. A přálo jim i štěstí. Po pěti minutách se Zahradník protáhl přes Lese a jeho centr zasáhl v šestnáctce ruku Hemzáčka. Penalta! Fitzel jí s jistotou proměnil dostal hosty do kontaktu.

Za dvě minuty mohli domácí své vedení navýšit. Na Pešírův míč za obranu si naběhl Urban, ale trefil jen pravou nohu vybíhajícího Drahoráda. Hosté reagovali dvěma příležitostmi. Zahradník ve vápně v rozhodujcí chvílu upadl. Pak uklouzl i domácí stoper Hemzáček, míče se zmocnil Nováček, přihrál do vápna Fitzelovi, jeho střela však přes bránící hráče na branku neprošla.

V 60. minutě přišlo nedorozumění v obraně hostů. K míči se dostal dotírající Urban, ale směřoval s ním mimo střeleckou pozici, přesto jej J. Kaliba podrazil a penaltu kopali i domácí. Drahorád opět Čafku podržel a Pešírovu střelu vyrazil.

Tady se lámal chleba. Domácí znervozněli a hosté vycítili šanci. V 68. minutě Mašlejův přímý kop našel u zadní tyče T. Kalibu, ten však na míč hlavou nedosáhl a plácl do něj rukou, žlutá karta. Za tři minuty po přihrávce Fitzela hlavičkoval Mašlej nad branku.

Sedm minut před koncem domácí obrana zaváhala, do šestnáctky se s míčem dostal Jerie, našel na zadní tyči Fitzela, který pohotovou dorážkou vyrovnal. V 88. minutě ještě domácím svitla naděje, ale Pešírova tečovaná střela skončila mimo branku.

Sálem Hebousse (Přední Kopanina): „Šli jsme té remíze naproti. Druhá půlka byla velmi špatná. Zbytečná nevozita, kontaktní gól z penalty. Na druhé straně naše neproměněná penalta Pešírem. Koledovali jsme si o to. Kdybychom dali na 3:1, vypadalo to jinak. Měli jsme tam ještě asi dvě příležitosti. Soupeř byl ve druhém poločase daleko aktivnější než my a vyrovnal zaslouženě. My jsme byli pasivní. Z toho rezultuje první bodová ztráta na domácím hřišti. Zřejmě na Čafku hrát neumíme. Bodujeme u nich, doma jsme
s nimi potřetí nevyhráli.”
Zdeněk Herink (ČAFC): „Myslím, že v prvním poločase byla Kopanina lepší. My jsme byli nějací zakřiknutí, nevím proč. Odstartovala to hloupá chyba Martina Chvátala na 1:0. Pak druhý gól krásně trefenej. Ještě tam měli nějaké příležitosti. V kabině jsme si řekli, že se s tím zápasem ještě dá něco udělat, že se to dá dotáhnout k nějakému bodovému zisku. Ve druhé půli jsme byli lepší. Začali jsme víc běhat, víc bojovat, zpřesnili jsme hru. Výsledkem byly ty dva góly. Jsem rád, že jsme tady neprohráli a vezeme si bod, s kterým jsme spokojeni.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Ivo Flaks.
Nejlepší hráč ČAFC: Ivo Drahorád.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Bláha (Přední Kopanina).