FCPK3-0Sokol Cholupice
 Přední Kopanina zvládla premiéru. Cholupicím dala tři góly a neinkasovala.

Datum a čas:15.08.2015 17:00  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:16. Urban (1:0, as. Průša), 36. Průša (2:0, as. Urban), 90. (+3) Čihák z penalty (3:0, as. Čihák)
Góly-soupeř:--
Sestava:Švarc - Sýkora (81. Vik), Hemzáček, Čihák, Mikeš - Flaks (78. Les), Průša (86. Holeček), Zadina, Poláček - Literák (68. Blažek), Urban (64. Jurek). Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Pajaziti (46. Roušal) - Kukal, Vršecký, Srba, Janoušek (75. Chaloupka) - Neveršil, Souček, Douda, Dombi - Polák (56. Vacík), Nwogu. Trenér: Rudolf Kahle.

Přední Kopanina - U letiště se v sobotu 15.8.2015 slavilo. Fotbalisté Přední Kopaniny, úřadující mistr Prahy z minulé sezóny, úspěšně vstoupili i do nového ročníku. V úvodním kole si poradili na svém stadiónu s týmem Sokola Cholupice rozdílem tří branek. Uklidnění přinesly dva góly v první půli (Urban, Průša), na které navázal proměněná penalta v závěru (Čihák). V nastavení byl hostům vyloučen kapitán Vršecký po dvou žlutých kartách.

Hned čtyři letní posily vyslal trenér Přední Kopaniny Sálem Hebousse do úvodního zápasu nového ročníku Pražská teplárenská přeboru. Cholupice byly vyrovnaným soupeřem, ale v koncovce neefektivní. Za stavu 0:0 Nwogu neproměnil samostatný nájezd na branku a domácí šli vzápětí do vedení, které ještě do přestávky pojistili. Třetí gól přidali až v nastavení z penalty.

Kopanina začala hodně aktivně. Už ve 2. minutě unikl po pravé straně Flaks, našel centrem hlavu Průši, ten však zamířil nad branku. V 9. minutě po přímém kopu hlavičkoval o něce níž Hemzáček, ale olízl jen břevno branky hostů.

Ti mohli udeřit za tři minuty. Středem domácí obrany prolétl Nwogu, kterého zradil terén. V rozhodující chvíli mu míč na drnu nadskočil a Nwogu jej poslal těsně vedle levé tyče. Za minutu hosté zahrávali přímý kop, na zadní tyči si na míč naskočil Polák a trkl jej do sítě. Hosté se hodně čertili, když jim byl odpískán ofsajd a gól tedy neplatil.

To domácí se už v 16. minutě mohli radovat. Průša v důrazném souboji získal míč, posunul jej na našlápnutého Urbana, který s přehledem obstřelil Pajazitiho a připsal si první gól v dresu Přední Kopaniny. Za tři minuty musel Pajaziti vyrážet přímý kop Poláčka. Po další Poláčkově akci v 36. minutě Pajaziti míč opět jen vyrážel, bohužel přímo k nohám Průši, který pohotově zakončil na 2:0. Tak skončil i první poločas.

Po přestávce hra upadla do fotbalové nudy. Nakopávané míče, nepřesnost na nepřesnost, šance nikde. Až v závěru zápasu přišly nějaké náznaky na straně domácích. Dramatický moment přineslo až nastavení. Cholupický kapitán Vršecký zajel do souboje s Poláčkem u rohového praporku příliš tvrdě a byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Po následném přímém kopu se dral ve vápně k míči Čihák a byl faulová. Sám postižený z nařízené penalty stanovil konečný výsledek na 3:0.

Sálem Hebousse (Přední Kopanina): „První poločas to bylo z obou stran dobré utkání. Vzhledem k tomu, jaký terén tady je, tak to byl docela koukatelný fotbal. Druhou půlku už to moc o fotbale nebylo. My jsme se nějak podvědomě stáhli, nevím na co jsme čekali. Asi tomu napomohlo i počasí. Jsem rád za tři body, úvod sezony je vždycky důležitý.”

Rudolf Kahle (Cholupice): „Jsem zklamaný. Celý loňský rok jsem si neztěžoval na rozhodčí a doufám, že to byla vyjímka. Nejsem alibista a vím, když něco poděláme tak to tak nazvu. Ale prostě abychom neměli uznaný první gól kvůli ofsajdu, který svým způsobem ani být nemohl. Jdeme sami na bránu a je nám odpískaný faul. Obráceně dostaneme první gól z nepísknutýho faulu. Samozřejmě se nebudeme bavit o hřišti, to bylo stejné pro oba. Tohle to kdyby mělo pokračovat, tak to budme muset řešit. Kluci to odjezdili a nebudu říkat, že jsme byli lepší, když jsme prohráli tři nula.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Martin Čihák.
Nejlepší hráč Cholupic: Zdeněk Vršecký.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jakub Sýkora (Přední Kopanina).

Autor článku : Lubor Mírek

Rozhodčí:Tikal - Stěhule, Klička
Delegát:Čadský
Žluté karty:Vršecký, Srba (oba Cholupice)
Červené karty:90. (+2) Vršecký (Cholupice)