Tabulka střelců 1-10

SK SENCO Doubravka 7-0FCPK
 Kopanina odstartovala jaro debaklem. V Doubravce dostala sedmičku!

Datum a čas:09.03.2013 14:30  |  Poločas: 3 : 0  |  Tým: FCPK
Góly-soupeř:6. Róth (1:0), 14. Švec (2:0), 26. Javorský (3:0), 52. Javorský (4:0), 73. Krejčí (5:0), 77. Chvojka (6:0), 82. Javorský (7:0)
Sestava:Švarc (K) - Vik, Tržický, Brabec, Janda - Kozlík (72. Peclinovský), Santler, Novák, Průša (31. Háša, 59. Pícka) - Strnadel, Leclerc. Trenér: Martin Kuchař. Náhradníci: Truhlář.
Sestava-soupeř:Kunc - Řezáč, Novák (K), Parlásek, Krejčí - Butnaru (75. Chvojka), Javorský, Vaigl, Tříska (56. Petrželka) - Róth (78. Bešta), Švec. Trenér: Roman Vyleta. Náhradníci: Pavlíček, Brož, Krysl, Bouzek.

Doubravka – Fotbalisté Přední Kopaniny připravili svým fanouškům na úvod jarní části divize trpký výsledek. Na předměstí Plzně dostali sedm branek od SK Senco Doubravka (0:7). Souboj dvou posledních týmů divize vyzněl jednoznačně pro domácí celek, který přes zimu sehnal zajímavé posily a bude usilovat o záchranu v divizi. Kopanina nadále zůstává na sedmi bodech a k záchraně má víc než daleko.

Ambice Kopaniny vzaly za své v samotném začátku. Vlastními chybami darovala Kopanina domácím dva góly už v první čtvrthodině. Po třetí hrubce to bylo do půle 0:3. Trenéři reagovali už v první půli střídáním a poslali do hry Hášu, kterého šetřili kvůli zraněnému kolenu z podzimní sezóny. Bohužel pro něj zápas skončil také předčasně. Hřiště opustil po hodině hry na nosítkách kvůli vymknutému kotníku.

Ve druhé půli pokračovalo kopaninské tápání v defenzivě. Jedenáctka hostů pracovala dozadu tak nejistě, že každý útok žlutomodrých byl nebezpečný a plzeňští hráči pobavili diváky dalšími čtyřmi góly. Kopanina sice přestřílela soupeře v pokusech mimo branku, ale do prostoru domácí svatyně se trefila za celých 90 minut je třikrát.

Utkání v pěkném areálu v Doubravce se dvěma přírodními trávami a dvěma umělkami se Přední Kopanině nepovedlo. V průměru a podprůměru si dokázali udržet slušný výkon snad jen Vik a kapitán Švarc, který přes 7 obdržených branek svůj tým ještě několikrát podržel. Trenéři musí zapracovat zejména na defenzivní hře celého mužstva a zodpovědnosti hráčů při této činnosti, kvůli které modročervení utrpěli největší debakl v divizi!

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ SITUACE ZÁPASU:
3.min. – utkání začalo akcí Vika, který obešel dva hráče, ale Francouz Leclerc následně střílel vedle branky;
6.min. – po nedorozumění Jandy a Brabce přišel centr z levé strany, po kterém trestuhodně volný Róth v pohodě uklidil míč z voleje do branky (1:0);
10.min. – šance Kopaniny, kdy Strnadel prodloužil míč na Leclerca, ten vysunul Průšu, který po krátkém sprintu pálil pěkně, ale vedle;
14.min. – druhý gól domácích, aut Jandy u rohového praporku špatně sklepl Průša, hráč soupeře míč vystihnul a po pár rychlých krocích naservíroval proti noze Švecovi, který přesně zakončil;
18.min. – obrovská šance Kopaniny. Novák udělal pěknou akci s Leclercem, po úniku krásně vrátil proti noze Průšovi na penaltu, ale jeho nedokonalé zakončení stačil obránce Doubravky srazit na roh;
23.min. – Strnadel napřáhl z 25 metrů, gólmanovi Kuncovi míč vypadl z ruky, ale z kopaninských hráčů nikdo nebyl na dorážku;
26.min. – třetí gól Doubravky, kdy propadli oba stopeři Kopaniny Brabec s Tržickým. Oba se ve stejný moment vydali naproti Švecovi, ten je překonal, připravil míč pro Javorského jehož dělovka nártem byla nechytatelná;
31.min. – dříve než obvykle sáhli trenéři FCPK ke střídání. Průšu nahradil Háša;
33.min. – fantastický zákrok Švarce, který zlikvidoval šanci Rótha. Ten se po narážečce hrnul do gólové příležitosti, ale Švarc skokem pod nohy Kopaninu zachránil;
39.min. – opět jistý Švarc při nebezpečné hlavě Javorského po rohu;
40.min. – pěkná střela kopaninského Nováka po odraženém míči po rohu prosvištěla kolem levé tyče Kuncovy branky;
47.min. – druhou půli začala Kopanina sympatickou akcí, kdy Santler našel uličkou Nováka, ten sklepl na Leclerca, ale jeho prudký centr do malého vápna stačili odvrátit obránci;
52.min.první nebezpečná situace Doubravky hned skončila čtvrtým gólem. Róth roztáhl hru do pravého křídla, centr Iona Butnaru zblokoval Janda, ale u míče byl nejblíž Javorský a z bezprostřední blízkosti skóroval. Švarc byl bez šance;
53.min. – zranění Háši. Kopaninský záložník si v souboji zvrtnul kotník a byl odnesen na nosítkách. Na jeho místo přišel Pícka, nejlepší hráč B týmu z podzimní sezóny. Háša na hřišti pobyl 22 minut!
63.min. – šance Kopaniny začala u Strnadela, který přešel přes hráče a vysunul Kozlíka, ten prováhal zpětnou přihrávku na Nováka, posléze našel Santlera, který však přestřelil z dobré pozice i ochrannou síť za brankou;
65.min. – Strnadel naskočil na trestný kop a pěkně líznul míč ovšem mimo branku;
67.min. – střídající domácí Petrželka napřáhl a jeho pumelice naštěstí minula branku;
71.min. – obrovská možnost Kopaniny, po závaru uvnitř šestnáctky Santler vystřihl nůžky, ale netrefil pořádně míč. Za ním číhající Leclerc se dostal ke střele na malém vápně, ale gólman Kunc stačil ucpat prostor a střelu zblokovat;
72.min. – střídání dvou dorostenců v kopaninském dresu. Kozlíka vystřídal Peclinovský;
73.min. – další akce Doubravky, další gól. Efektivita domácích byl ohromná. Krejčí napřáhl z dvaceti metrů a trefil šibenici. Pět nula!
74.min. – hezká střela i na druhé straně, pro Brabcův volej zpoza vápna si však gólman Kunc doskočil k tyči;
77.min. – po dvou minutách na hřišti skóroval střídající dvacetiletý Chvojka. Po pravé straně unikl Petrželka, zpětnou příhrou našel Rótha, ten netrefil podle představ, ale míč doskákal osamocenému Chvojkovi, který z malého vápna překonal Švarce…6:0;
82.min. – destrukce Kopaniny dokončena sedmou brankou. Krejčí nasadil u praporku housličky Vikovi a jeho zpětná přihrávka na trestuhodně neobsazeného Javorského byla přihrávka gólovou. Javorský, zimní posila ze Sokolova, sklopil k tyči a dosáhl na hattrick!