Zlepšený výkon k bodům nevedl. Kopanina prohrála v Chrástu. Šestá prohra!

Datum a čas:28.09.2012 16:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:76. Leclerc (2:1, as. Verner)
Góly-soupeř:10. Kovařík (1:0), 61. Kovařík (2:0)
Sestava:22 Borský - 7 Bittengel (K), 6 Brabec (81. Krupička 9), 15 Janda, 23 Podkul - 20 Verner, 13 Tesařík, 26 Santler, 21 Vik - 8 Vyšata (74. Přibáň 14) - 10 Leclerc. Náhradníci: 2 Jurek, 18 Zadina, 19 Čihák, 24 Bureš. Trenér: Martin Kuchař.
Sestava-soupeř:22 Šilhánek - 12 Haidlmayer, 4 Král D. (K), 8 Vonášek, 16 Lukáš - 14 Pavlík (86. Stružka 11), 5 Šimr, 15 Hulina, 9 Komárek (56. Křen 13) - 17 Sadílek, 7 Kovařík (87. Korelus 6). Náhradníci: 1 Bláha, 3 Král O. Trenér: Zdeněk Michálek.

C h r á s t - Fotbalistům Přední Kopaniny se v divizi nedaří. Prohráli už pošesté z osmi kol. Tentokráte v Chrástu u Plzně. Proti týmu známého plzeňského kouče Michálka předvedla Kopanina výrazně zlepšený výkon oproti utkání s Novým Strašecím z minulého týdne, ale po hrubých chybách stopérů prohrála 1:2. Čestný úspěch hostů vstřelil Francouz Leclerc. Byla to jeho první branka v divizi.

Kopanina prohrála první poločas 0:1, když inkasovala hloupý gól už v 10. minutě. Janda si pustil přihrávku od Podkula za sebe netušíc přítomnost kanonýra Chrástu Kovaříka, který neváhal a z prvního doteku přehodil za malým vápnem stojícího gólmana Borského. Chrást vede 1:0!

Úvodních dvacet minut bylo v režii domácích, ale gól byl pro Kopaninu zcela zbytečný. Pak se hosté osmělili, ztratili ostych, začali více kombinovat a vytvářet si šance. Tu největší měl Santler, který po pasu Leclerca pálil nádherně z voleje, ale Šilhánek vyrazil na roh.

Ve druhé půli Kopanina pokračovala v tlaku se snahou vyrovnat. Smůlu měl Bittengel v 53. minutě, který trefil tyč! Ranou do vazu pak byl druhý gól domácích. V době kdy kopaninská mašina pracovala na plné obrátky přišla špatná rozehrávka Brabce a rychlý brejk, který opět zakončil přesně Kovařík. Chrást vede 2:0!

Krutý vývoj pro hosty zmírnil v 76. minutě Leclerc, který si nádherně naskočil na centr Vernera a hlavou k tyči vrátil Kopaninu do hry. Kopanina snižuje na 1:2!

V závěrečné vabank partii měl vyrovnání na noze střídající Krupička, ke kterému na vápně propadl míč, ale kopaninský mladík levačkou pouze slabě pálil do náruče Šilhánka. Také Chrást mohl do otevřené hostující obrany v závěru pojistit skóre, ale branka už nepadla.

UTKÁNÍ PO MINUTÁCH:
5.min. - poprvé zahrozil domácí střelec Kovařík, otočil se za vápnem a z voleje vypálil. Borský vyrazil na roh;
10.min. - Kovařík frnknul Bittengelovi do vápna, naservíroval Pavlíkovi ten však střílí opět jen do Borského;
10.min. - po odvráceném rohu přichází hrubka Jandy, který si pouští přihrávku za sebe od Podkula, tam však číhá Kovařík a chytrým lobem posílá Chrást do vedení;
12.min. - Chrást je nebezpečný, na uličku Haidlmayera nabíhá Pavlík, ale Borský je u míče včas;
15.min. - další kolmice na Kovaříka, toho však vytlačil z dobré pozice Brabec a hráč Chrástu pálí křížem mimo;
18.min. - první vážnější ohrožení branky domácích, po faulu na Podkula rozehrál dobře standardku Bittengel, ale gólman dobře chytil před Brabcem a Jandou. Chvíli se nehraje, Janda zůstává otřesen na trávníku;
22.min. - Podkul podcenil situaci ve vlastním vápně, chtěl nechat doběhnout míč za lajnu, ale Sadílek míč vydoloval a stačil vypálit, Borský byl opět připraven. Kopaňáci si v některých situacích zbytečně komplikují situaci a dostávají se vlastními chybami do úzkých;
30.min. - šance Vika, který po pasu Santlera a hlavičce Vyšaty neměl dost odvahy jít do souboje s gólmanem. K míči měl blíž, ale zalekl se a přibzdil. Následně dostal ještě ŽK za simulaci penalty;
32.min. - nejhezčí moment Kopaniny v první půli. Francouz Leclerc přetáhl centr na Santlera, jehož parádní volej vyškrábl Šilhánek;
35.min. - Leclerc blízko skórování. Po nepovedeném odkopu a vráceném míči mu kousek chyběl. Šilhánek však měl k míči blíž a zpacifikoval ho;
39.min. - Tesařík vyslal do brejku Vernera, který po sprintu přes půl hřiště stíhán obránci dobře vypálil a Šilhánek musel jen vyrážet;
39.min. - po rohu dostal prostor na vápně ke střele Brabec, ale přestřelil;

Po pomalém rozjezdu zvládla Kopanina druhou polovinu první půli velmi dobře. Bohužel neskórovala!

49.min. - Kopanina dobře zahájila druhý poločas, kapitán Král ztratil míč, Leclerc hned pasoval na Santlera, ale bek před ním stačil odehrát na roh;
50.min. - zaujal ostrý běžecký souboj Podkula s Kovaříkem, který skončil remízově;
50.min. - jedna ze dvou ŽK pro Kopaninu, Santler sestřelil rozběhnutého Sadílka;
53.min. - obrovská šance Kopaniny, Vyšata vysunul Bittengela hrajícího s kapitánskou páskou a ten sám na Šilhánka trefil tyč (!). Odražený balón ještě zpracoval Tesařík a jeho střelu vyrazil Šilhánek na roh;
56.min. - první střídání v zápase, domácího Komárka nahrazuje Křen za potlesku 260 přítomných fanoušků;
57.min. - kopaninský stopér Janda zahrál na nervy hostujícím fanouškům, jeho pomalou malou domů však stačil Borský uklidit do bezpečí;
60.min. - na druhé straně pálil Leclerc, trefil přímo gólmana;
61.min. - druhý gól Chrástu. Brabec si pokazil svůj dobrý výkon špatnou rozehrávkou, následovala kolmice, Brabec ve skluzu nedosáhnul, vybíhající Borský byl u míče pozdě, Kovařík mu udělal kličku a do prázdné branky podruhé skóroval;
68.min. - Leclerc dostal za protesty (praštil s míčem o zem) žlutou kartu;
74.min. - první střídání Kopaniny, Vyšatu který dobře pracoval na nezvyklém místě na hrotu nahradil Přibáň;
76.min. - gól FCPK. Na pravém křídle Santler vrátil míč na Vernera, ten výborně odcentroval do správného prostoru a Leclerc hlavou na vzdálenější tyč vstřelil první gól Kopaniny v tomto utkání a svůj první gól v divizi;
79.min. - Kopanina hraje vabank s rizikem vzadu a přežila šanci Pavlíka, který šel sám na Borského, ten však chytil;
81.min. - kouč Kuchař posiluje ofenzivu, místo Brabce přichází Krupička;
83.min. - poslední šance Kopaniny. Po tlaku hostujících hráčů se podařilo míč dotlačit k vápnu a z dobré pozice mohl pálil Krupička, avšak ukvapil se a jeho střele levačkou chyběla přesnost i razance. V závěru ještě dvě střídání domácích hra se natahuje a kouskuje.

Píská se konec. Kopanina prohrává v Chrástu 1:2!!!

Rozhodčí:Štěrba - Pešek, Nehasil
Delegát:Langmajer
Žluté karty:Komárek, Vonášek, Sadílek - Santler, Leclerc