Kopanina vs. ČAFC 3:1! Dvakrát se trefil Průša a jednou kapitán Charvát.

Datum a čas:23.05.2009 17:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:48. Charvát (1:0), 72. Průša (2:0), 84. Průša (3:0)
Góly-soupeř:90. Dieudonné (3:1)
Sestava:Borský - Brabec, Charvát (K), Beneš, Janda - Buzek, Honetschläger (86. Žáček), Gerstner, Průša (84. Tyxa) - Strnadel, Juckem. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Kopecký – Benda (K), Tryml, Chvátal, Kaliba – Kutnohorský, Kouble, Janík (89. Mandík), Kural – Fišer, Fitzel (60. Dieudonné). Trenér: Ota Hrádek.

Přední Kopanina (cig) - Fotbalisté FCPK navlékli další vítězný korálek. Ve 26. kole pražského přeboru doma porazili ČAFC Praha, šestý tým tabulky, 3:1 a před čtyřmi závěrečnými koly se stále drží na čele nejvyšší pražské soutěže. S Čafkou padly čtyři branky, všechny ve druhé půli. Kopanina šla do vedení 3:0 po dvou gólech Průši a jedné Charváta, hosté si svůj čestný úspěch schovali na poslední minutu hry.

Z pohledu Přední Kopaniny se hrál v sobotu poměrně jednoznačný zápas. Přestože poločas byl 0:0, šance si vytvářeli v podstatě jen domácí. Čafka zahrozila jen hlavičkou Fišera těsně před přestávkou a v úplném závěru, kdy střídající Dieudonné snižoval na 1:3. Jinak to bylo o čekání na gól FCPK a souboje domácích hráčů s gólmanem ČAFC Kopeckým.

Už ve 4. minutě Juckemův centr prolétl hodně nebezpečně malým vápnem, ale nikdo ho nedokázal dopravit do sítě.

V 7. minutě se zrodila první obrovská šance FCPK. Po zranění poprvé v základní sestavě hrající Honetschläger se prosmýkl okolo beků do vápna a postupoval sám na Kopeckého. Měl dost času, ale dobře postavený Kopecký jeho střelu z úhlu zlikvidoval.

Ve 12. minutě byl Kopecký opět v permanenci. Do vápna si naběhl Průša a pálil levačkou. Kopecký byl připraven.

Ve 23. minutě pak měl tutovku nejlepší střelec domácích i celé soutěže Bohuslav Strnadel. Uličku jak víno mu připravil Charvát, ale Strnadel sám na Kopeckého trefil jen nohy vybíhajícího gólmana soupeře.

V následujících minutách si kritiku od domácích fanoušků, kteří se opět sešli ve velmi slušném počtu, vysloužil rozhodčí Gotthard. Vyčítali mu sestřelení Průši Kutnohorským, které vypadalo opravdu ošklivě nicméně faul se nepískal a pak hlavně zákrok Chvátala na Strnadela ve 40. minutě.

Strnadel se po přihrávce Buzka dostal přes pomalého stopéra Chvátala do vápna a ten ho bránil hodně zápasnickým způsobem. Hvizd rozhodčího však k rozhořčení domácích fandů neznamenal pokutový kop ani kartu pro záběhlického beka, ale ruku na zemi ležícího Strnadela a kop proti FCPK!

Na Čafce bylo vidět, že na jaře není úplně v pohodě, moc toho na Kopanině nepředvedla. Přesto byla blízko brance ve 43. minutě. Na centr do vápna si naskočil Fišer, přeskočil beky a Borský musel vytáhnout dobrý zákrok.

Do druhé půle nastoupily oba týmy beze změn. Změna však přišla záhy, a to ve výši skóre.

Ve 48. minutě po faulu na Gerstnera zahrál Beneš trestný kop od půlky do vápna a nikým nehlídaný kapitán FCPK Charvát na zadní tyči pohodlně překonal Kopeckého. FCPK GÓL 1:0!!!!!

V 61. minutě pálil po Průšově přihrávce těsně vedle Buzek, stejný hráč po kombinaci s Gerstnerem posadil v 71. minutě míč na hlavu Strnadela, ale ten měl míč moc daleko a jen ho líznul mimo branku.

Za zmínku určitě stojí ještě rána Juckema, kterou Kopecký s námahou vyrážel.

Pojišťovací druhý gól přidal David Průša v 72. minutě a opět to bylo po standardní situaci. Tentokráte byl faulován Honetschläger a standardku rozehrával Gerstner. Dolétla opět na zadní tyč a tam Průša nekompromisně napálil míč do sítě. FCPK GÓL 2:0!!!

Lahůdkou pro diváky na závěr pak byl třetí gól Přední Kopaniny. Honetschläger milimetrově z vlastní poloviny vyslal Průšu, ten si dokázal celou útočnou polovinu udržet na zádech Kutnohorského a před Kopeckým chladnokrevně proměnil. FCPK GÓL 3:0!!!

Střelec dvou branek byl vzápětí střídán za potlesku diváků Tyxou, ještě většího aplausu se dočkal Honetschläger, který šel z placu o pár minut později. Svůj návrat do základní sestavy zvládl velmi dobře a vyšperkoval ho nádhernou gólovou přihrávkou na třetí gól.

Domácí museli v tomto zápase oželet start několika vykartovaných hráčů. Pro žluté karty byli mimo hru Horák, Houška a Kratochvíl.

Poslední minuty zápasu se dohrávaly z povinnosti, přesto ještě jeden gól padl. Tentokráte to bylo do domácí sítě. Střídající útočník z Pobřeží slonoviny Ahizan Dieudonné se v 90. minutě prodral k míči po standardní situaci a doklepl jej za brankovou čáru. Uzavřel tím skóre na 3:1 pro Přední Kopaninu.

Rozhodčí:Gotthard - Zelený, Suchý
Delegát:Pinkas
Žluté karty:Janda, Průša - Fišer