Béčko zahájilo suverénně, rezerva Zličína si odvezla čtyři branky

Datum a čas:22.03.2008 10:15  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:20. Leubner (1:0), 47. Dvořák (2:0), 49. Giil (3:0), 65. Horák (4:0)
Sestava:Švarc – Vaníček (68. Řepík), Dvořák (65. Slivenecký), Skočdopole, Leubner – Rákosník M., Cigánek (K), Buzek, Horák (80. Rákosník) – Giil, Trojan Trenér: Čestmír Odstrčil
Sestava-soupeř:Rosendorf – Kučera, Vokurka, Shon (70. Král), Šlehofer, Strachota, Krupička, Belko, Grégr, Mírek (K), Stolfa Trenér (hrající): Filip Mírek

Praha (cig) – Pohodově vstoupili do jarních odvet 1.B třídy fotbalisté rezervy FCPK. Béčko Zličína porazili snadno 4:0 a při ztrátě Braníka i Aritmy B se vyhoupli na první místo v tabulce. Branky Zličínu vstřelili Leubner, Dvořák, Giil a Horák. Mnoho dalších šancí zůstalo nevyužito. V příštím kole čeká tým FCPK B kandidát na postup ABC Braník.

Kopaninské béčko poskládalo pro jarní premiéru velice dobrou sestavu. Z áčka přišli vykartovaní Buzek s Horákem, po zranění se rozehrávající Skočdopole a do branky se postavil Švarc. V útoku se vedle postavili tradiční „goalmakeři“ Giil s Trojanem. Od prvních minut Kopanina spustila očekávaný tlak a bylo jen otázkou času, kdy se jí podaří otevřít skóre. S podporou větru v zádech si vytvořili domácí hráči řadu šancí, a to doslova vyložených. Giil šel po asistenci Trojana sám na brankáře, ale přehodil ho i s brankou. Rákosník dostal od Giila míč na penaltu jako na podnose, ale míč trefil špatně. Při další akci brankář vyrazil míč před Trojana, ten však tak dlouho špekuloval kam ho uklidit až se gólman zvednul a lehkou střelu stačil odklidit mimo branku na roh. Jak se zakončuje ukázal všem levý obránce Jiří Leubner. Svůj velký návrat po více než půlročním zranění korunoval vedle kvalitního výkonu krásným gólem. Ve 20. minutě si připravil odražený míč na zem a šajtlí ze třiceti metrů nachytal Rosendorfa v nedbalkách. Kopanina byla nadále aktivní, ale Zličín odolával a do přestávky už gól nedostal. Na druhé straně byl Švarc bez výraznější práce, jen jedinkrát se hráč Zličína dostával do dobré příležitosti na vápně ale střela mu vůbec nesedla. Ve druhé půli všechny naděje hostů Kopanina utnula velice brzy. Po pěti minutách druhé půle bylo skóre 3:0 a zápas byl vyřešen. Hned ve 47. minutě totiž roh Giila proplachtil až na zadní tyč, kde si počíhal Dvořák a uklidil míč do sítě. Ve 49. minutě pak Michal Rákosník přistrčil balón na vápně Giilovi, ten se otočil a krátkým švihem k tyči překonal Rosendorfa potřetí. Kopanina B hrála druhou půli proti větru, ale i tak dominovala a Zličín B se prakticky k ničemu nedostal. Domácí měli celou řadu dalších možností, ale skórovali už jen jednou. Trojan vysunul Giila, ten unikl po pravém křídle odcentroval a Horák sám před gólmanem skóroval počtvrté. Domácí postupně využili všechny tři možnosti ke střídání, hosté měli na lavičce jen jediného muže a i ten se dostal na posledních dvacet minut do hry. Kopanina tak splnila povinné domácí vítězství nad týmem, který hraje o záchranu. Mnohem těžší souboj čeká na modročervené příští týden. Zápas s Braníkem hodně napoví o šancích obou týmů na první místo v soutěži.
Rozhodčí:Šplíchal, Bartoš, Čikara
Delegát:Vondráček
Hřiště:Přední Kopanina