Datum a čas:28.10.2007 10:15  |  Poločas: 0 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:16. Giil (0:1), 43. Strnadel (0:2), 66. Giil (0:3)
Góly-soupeř:79. z penalty Berger (1:3)
Sestava:Drahorád - Sekerka, Janda (80. Trusina), Horák, Tyxa - Truhlář (83. Slanina), Hašek (70. Verner), Nedvěd, Buzek - Strnadel, Giil Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Rada - Kovář, Mück, Jirásek - Hendrych - Malý, Hubka, Berger, Hanuščák - Kozák, Böhm (69. Nový) Trenér: Jindřich Jirásek

Praha (cig) – Fotbalisté Přední Kopaniny potěšili své fandy. Tak dobrý zápas jako proti Dukle B ve 13. kole přeboru už dlouho nehráli. Favorita soutěže srazili na jeho hřišti poměrem 3:1. Góly vítězů vstřelili ofenzivní esa týmu Giil a Strnadel. Evidentně posílená Dukla snížila za stavu 0:3 z penalty, kterou se štěstím proměnil Berger.

Kopanina nejela k zápasu s Duklou v pohodě. Týden před tím ztratila doma dva body remízou se slabými Královicemi, v týdnu se mužstvo kvůli nemocem, zraněním a pracovním povinnostem hráčů těžce scházelo k tréninkům. Navíc chyběl kapitán a vůdce defenzívy Jan Charvát. Možná právě proto se tým vzepjal k velkému výkonu, kterému rovněž pomohl silný soupeř. Ten byl výrazně posílený o hráče druholigového A mužstva. Chtěl toto utkání vyhrát. Porazit Kopaninu přišli pomoci gólman Rada, dále Hubka, Hendrych, Böhm, Hanuščák, do kádru áčka se počítá také Berger, Kozák, Malý a Mück. Nabitá sestava Dukly se však nakonec musela sklonit před jedenáctkou FCPK. Hosté podali týmový výkon, od prvních minut se dostali do zápasu a udrželi tempo celý zápas. Tým dirigoval ve středu pole Martin Hašek, góly vstřelili velké individuality Giil a Strnadel. Zejména norskému kanonýrovi Oivindu Giilovi zápas vyšel náramně. Po delší době nastoupil v základní sestavě a dal dvě branky, na třetí nahrál svému parťákovi v útoku Strnadelovi. Ten při absenci Charváta nastoupil s kapitánskou páskou. Zápas se hrál na hřišti Břevnova a terén byl nasáklý vodou a těžký. Přesto se hrál velice kvalitní fotbal, který snesl nejvyšší přeborová měřítka. Kopanina dala už v prvním poločase dvě branky. V 16. minutě přihrával Hašek, po podklouznutí Kováře se Giil objevil sám před Radou a bezpečně míč uklidil do sítě – 0:1. Po necelé půlhodině hry mohl zvýšit Strnadel, ale jeho hlavička skončila na břevně domácí branky. Přesto i kopaninský šutér se záhy prosadil. Dvě minuty před poločasem ho Giil vyslal do uličky a Strnadel nekompromisně propálil Filipa Radu, syna současného asistenta českého národního týmu. Kromě gólů byly k vidění i další šance. Hrál se živý fotbal, bylo se nač dívat. Větší šance měla Kopanina a zaslouženě vedla. Dvakrát ještě Radu pěkně atakoval Giil, blízko gólu byl i Tyxa. Na domácí straně zaujal trestný kop Malého, který vyrážel Drahorád. Po přestávce hosté pokračovali v aktivní hře a nepustili domácí hráče do očekávaného tlaku. Dokonce přidali třetí gól, který byl nádherný. Buzek si pohrál kousek od praporku s obránci, vrátil míč na vápno nabíhajícímu Giilovi, ten si v běhu připravil míč, očíhnul Radu v brance a poslal míč do pravého horního rohu – 0:3! Krásný fotbalový moment. Šestatřicetiletý Nor ve službách Kopaniny dokázal, že stále má v sobě instinkt střelce - zabijáka. Dukla zápas nevzdala. Do poslední chvíle se snažila zkorigovat výsledek. Střely zpoza vápna jí však létali hodně „šejdrem“, do dobrých příležitostí se dostal dvakrát Berger, ale naložil s nimi bídně. Čestný úspěch tak přišel z penalty. V 79. minutě zbytečně v rohu velkého vápna Horák srazil Hubku a Berger z penalty, na kterou si Drahorád sáhnul, snížil na 1:3. Kopanina získala tři body a má jich pětadvacet. Je čtvrtá, na třetí Radotín i druhou Duklu ztrácí bod. Na vedoucí Meteor šest. Teď hraje Kopanina doma s Radotínem, pak na Meteoru!
Rozhodčí:Váša - Obst, Handl
Delegát:Filípek
Žluté karty:Hubka, Böhm (oba Dukla)
Hřiště:FC Břevnov