Starší přípravka (U11)7-2Jižní Město Chodov
Datum a čas:15.11.2008 09:15  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: Starší přípravka (U11)
Góly:2x Čejka, 2x Trojan, 2x Whitton, 1x Mazzotti
Sestava:Fabian Lenge - Vendelín Schierreich, Miroslav Najman, Tomáš Trojan, Petr Najman, Martin Kuchař - George Mazzotti (C), Ondřej Štědrý, Jan Levý, Martin Kubáček, Antonie Stárová, Matouš Pčola - Alex Čejka, John Whitton

Praha (mak) - V posledním podzimním mistrovském utkání porazil A-tým kopaninské starší přípravky družstvo Jižního Města Chodov 7:2. Po dvou přesných střeleckých zásazích zaznamenali Čejka, Trojan a Whitton, jednu branku si připsal kapitán týmu Mazzotti.

V slunečném podzimím dopoledni zavítal na Přední Kopaninu tým Jižního Města Chodov. Ačkoliv tento tým byl v průběžné tabulce poslední, jeho výsledky z druhé poloviny podzimu nebyly vesměs špatné a tak se očekávalo, jak tomu bude tentokráte. Hned začátek zápasu ukázal že Kopaninu nečeká jednoduchá úloha. Ačkoliv si domácí vytvořili určitý tlak, soupeř, jehož hra se opírala zejména o výborný výkon středního záložníka a brankáře, rozhodně nedal nic zadarmo. Domácí tým sice trefil břevno hostující branky, ale kromě této akce se mu hra vůbec nedařila. Většině hráčů jakoby se nechtělo příliš běhat, bojovat a výsledkem byla rozháraná hra. Zákonitě tedy muselo uděřit na druhé straně, kdy po rohovém kopu kopaninská obrana nechala u zadní tyče trestuhodně volného útočníka Chodova a ten pohodlně skóroval. Obdržená branka příliš domácí nenabudila, spíše naopak - nepřesnosti v těchto okamžicích bylo na kopaninských kopačkách stále hodně. I přes tuto mizerii však nakonec určité šance přišly. Nejprve červenomodří trefilil opět břevno branky hostů a zanedlouho poté se prosadil Alex Čejka dorážkou střely Johna Whittona. Několik minut nato se povedlo dobře zahrát rohový kop Tonče Stárové a u zadní tyče tentokráte úřadoval domácí hráč - Tomáš Trojan. Více toho však do poločasu k vidění nebylo. A tak během přestávky rozhodně v domácí kabině příliš veselo nebylo a většina hráčů si vyslechla nepříliš lichotivé hodnocení. Záhy po zahájení hry druhého polčasu se podruhé v zápase prosadil Alex Čejka, kterého ke skórování vybídl přesnou přihrávkou Martin Kubáček. I přesto, že kopaninská hra nebyla stále ideální bylo na hráčích patrné, že si pločasová slova trenérů vzali k srdci a zvýšili své úsilí a bojovnost. Další branka padla opět po standardní situaci - stejně tak jako v poločase prvním poslala rohový kop před branku Tonča Stárová a i úspěšný zakončovatel akce byl stejný, opět jím byl Tomáš Trojan. V tomto případě se přesně trefil hlavou. Na 5:1 po úniku Johna Whittona zvyšoval George Mazzotti, slavící v den zápasu narozeniny. Deset minut před koncem utkání nařídil za sražení uvnitř pokutového území rozhodčí penaltu s níž dobře naložil John Whitton. Poté si slabší chvilku vybral brankář Fabian Lenge, jenž pustil za svá záda z dálky vyslanou střelu jednoho z hráčů Chodova. Na Fabianovu omluvu je třeba dodat, že při střele byl oslněn ostrým sluníčkem, které mu v druhé polovině zápasu ztěžovalo práci. Závěrečné slovo v zápase měl John Whitton, který střelou pod břevno proměnil druhý nařízený pokutový kop. I přesto, že dojem z předvedené hry poněkud kazilo kopaninské představení z prvního dějství, je třeba hráče zejména za zlepšení v druhé půli pochválit. Stejná pochvala k nim směřuje i za celý podzim, kdy až na vyjímky, představované zápasy s Braníkem a Vyšehradem, dali do zápasů srdce a snažili se o útočnou hru. I díky tomu přezimují v tabulce na pěkném čtvrtém místě, s minimální ztrátou na místo druhé. Věříme, že i během zimní části sezóny budou pilně trénovat a na jaře pak dobře naváží na své předchozí podzimní výkony. Držíme palce!
Rozhodčí:O.Havlík
Hřiště:Přední Kopanina