Tabulka střelců: SPŘ-A

Starší přípravka (U11)6-2FK Viktoria Žižkov C
 Áčko starší přípravky porazilo žižkovskou Viktorku o 4 branky, jednou se trefila i Tonča Stárová

Datum a čas:02.11.2008 12:30  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: Starší přípravka (U11)
Góly:Whitton 2x, Štědrý, Stárová, Pčola, Čejka

Praha (mak) - V předposledním domácím mistrovském zápase přestřílel A-tým starší přípravky tým FK Viktorie Žižkov C 6:2. V útočném utkání, ve kterém bylo k vidění mnoho zajímavých akcí, zvítězili kopaninští díky dvěma brankám Whittona a dále jedné brance Štědrého, Stárové, Pčoly a Čejky.

K mistrovskému utkání s C-týmem Žižkovské Viktorky nastoupila kopaninská přípravka bez několika hráčů obvyklé sestavy avšak na jejím výkonu to k radosti kopaninských fanoušků nebylo znát. Domácí hráči se hned od počátku snažili napravit výpadek z minulého kola, kdy po slabém výkonu prohráli na hřišti Slavoje Vyšehrad. Ani soupeř však nepřijel bránit a tak v prvním poločase se hra přelévala od branky k brance a bylo patrné, že skóre 0:0 nevydrží dlouho. Jako první provedli úpravu průběžného skóre naši kluci, když po pravé straně unikl Matouš Pčola, jeho centr brankář stačil jen lehce tečovat a u tyče číhající Ondřej Štědrý poslal míč do sítě. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat a stála za to. Alex Čejka převzal na polovině hřiště míč, posunul jej vpřed na Johna Whittona, ten se na hranici pokutového území uvolnil a tvrdou ránou nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Poté musel řešit několik ošemetných standardních situací kopaninský brankář Fabian Lenge a až do poločasu byl stoprocentně úspěšný. Po poločasové přestávce nastoupila obě družstva opět útočně naladěna a počet pěkných fotbalových akcí narůstal. Jako první se v druhém dějství brankově prosadila Tonča Stárová, která si zády k brance zpracovala přihrávku od George Mazzottiho a poté šikovně lehce posunula míč do branky podél bezmocného hostujícího brankáře. Po několika minutách se radovali i hosté, kteří využili nepříliš důsledné hry našeho družstva na levé straně a ve středu pole. Tento výsledek však opět netrval dlouho - po pravé straně se přes obranu soupeře prodral John Whitton a jeho nezištnou přihrávku přesně zakončil Matouš Pčola. Stejně tak jako v první polovině zlobili hráči Viktorky zejména z přímých a rohových kopů. Nicméně právě po jednom z hostujících rohů náskok Kopaniny narostl. Roh letící na domácí branku červenomodří obránci zdárně odvrátili před pokutové území, kde se jej zmocnil Alex Čejka a pádil s ním přes celé hřiště vpřed. Ve sprintu si nejprve šikovně obhodil žižkovského obránce a poté přesnou přízemní střelou rozesmutnil vyběhnuvšího gólmana Viktorky. Za dvě minuty se však opět měnil průběžný výsledek, tentokráte zaúřadovali hosté přesným přímým kopem, který přelétl našim obráncům těsně nad hlavami a Fabian Lenge na míč nestihl zareagovat. Poslední slovo v brankové přestřelce však měli opět naši hráči, kdy po akci aktivního Matouše Pčoly zpečetil konečný výsledek John Whitton. Vzhledem k tomu, že se na kopaninském trávníku odehrávala velmi pěkná útočná hra, je určitě namístě oba týmy pochválit. Pochvala směrem k našim hráčům je nejen za předvedený výkon, ale tentokráte i za přístup k utkání, který byl nesrovnatelně lepší než o týden dříve. Věříme, že na toto své představení naváží i v dalším těžkém mistrovském zápase, ve kterém se utkají s B-týmem AFK Slavoje Podolí na jeho hřišti. Držíme palce!