Přední Kopanina poprvé v divizi doma prohrála. S Českým Brodem 0:1!

Datum a čas:19.09.2009 16:30  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:51. Kozák (0:1)
Sestava:Jeřábek - Beneš, Houška, Charvát (K), Šafr - Vyšata (59. Gerstner), Hašek, Honetschläger, Buzek - Sýkora (46. Giil), Horák (68. Juckem). Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Sova - Kopa (55. Valenta, 90. Dvořák), Šimr, Skramužský, Böhm - Kopecký, Pařízek (K), Putík (78. Bartolšic), Vobořil - Štefančík, Kozák. Trenér: Jan Vlček

Přední Kopanina - Fotbalisté FCPK padli v 7. kole divize B poprvé na domácím hřišti. S Českým Brodem prohráli po bezbrankovém poločase 0:1. Druhý tým tabulky svým výkonem zklamal, přesto si odváží všechny tři body. V domácím dresu nastoupil podruhé na podzim Martin Hašek, na jehož výkon se přišel podívat i jeho svěřenec a kapitán pražské Sparty Tomáš Řepka.

I on ještě před začátkem zápasu tleskal kopaninskému střelci Bohuslavovi Strnadelovi, který převzal cenu Pražkého deníku pro nejlepšího střelce Prahy minulé sezony.

A diváci měli i nadále důvod ocenit kopaninské hráče potleskem. Po šesti minutách hlavičkoval Horák po rohu Haška mimo branku, pak z levé strany odcentroval Sýkora, ale jeho nádhernou přihrávku Horák nevyužil: v jasné šanci míč hlavou jenom líznul. Kdyby trefil, byl by to téměř jasný gól. Svižný úvod domácích uzavřel Hašek, jehož přímý kop ale skončil nad brankou.

Hosté v prvním poločase vůbec nehrozili. Jedinou pološancí druhého celku tabulky byla střela Kopeckého z 9. minuty, kterou ale brankář Jeřábek bez obtíží kryl.

Kopanina byla jasně lepším týmem, chybělo ale gólové vyjádření tlaku - Honetschläger pálil po rychlé kličce doprostřed branky, Horák sice dokázal zpracovat obtížný míč na hranici pokutového území, ale jeho rána šla vysoko nad branku.
A tak se přesunul do role nahravače a byla z toho velká šance pro Buzka, jemuž Horák míč prodloužil hlavou, jenže domácí záložník nedokázal z úhlu propálit brankáře Sovu.

Když se pak Buzek řítil do dalšího sólového nájezdu po krásné přihrávce Vyšaty, zastavil ho praporek pomezního rozhodčího.

Domácí, kteří útočili na „svou“ branku k hospodě, se dál tlačili kupředu. Obránce Šafr se na výletu do šestnáctky Českého Brodu krásně uvolnil u brankové čáry, akci ale pokazil Buzek špatnou zpětnou přihrávkou. Poločas uzavřel kapitán Charvát, který nedokázal usměrnit míč do opuštěné branky poté, co gólman Sova vyběhl až na hranici pokutévého území a míč nedůrazně vyboxoval.

„Kluci hrají velmi dobře, líbí se mi to, stejně jako celý areál na Kopanině,“ chválil o poločase Tomáš Řepka.

Jenže po chvíli zblízka sledoval, jak dává hostující Kozák gól. Bývalý útočník Dukly si naběhl na kolmici, ofsajd se nemával a Kozák zakončil své sólo suverénně střelou po zemi k bližší tyči. Český Brod GÓL - 0:1!

Vyrovnat mohl vzápětí Hašek, jenže jeho střelu ve velké šanci po zpětné přihrávce Vyšaty gólman Sova z branky vytěsnil.

Po chvíli mohlo být pro Kopaninu ještě hůř: závar před Jeřábkem skončil faulem Houšky a pískala se penalta. Tu však kopaninský gólman zkušenému exligistovi Putíkovi u pravé tyče zneškodnil!

Naděje na body žila dál.

Kapitán Charvát velel k útoku při standardních situacích, ale v 65. i 70. minutě hlavičkoval v podobných situacích nad branku.

Mezitím Jeřábek předvedl další výborné zákroky, když zneškodnil sólo Štefančíka z pravé strany i další nájezd Kozáka.

Když už se Kopanina radovala ze zaslouženého vyrovnání, přišlo brzy zklamání: Honetschläger dopravil v 71. minutě míč do sítě, ale asistent rozhodčího měl praporek vysoko nad hlavou.

Diváci hnali kopaninské fotbalisty za gólem, před Charvátem se objevila prázdná branka, když se brankář Sova srazil se svým obráncem, ale hra byl přerušená kvůli faulu Charváta.

Osm minut před koncem ukopl míč před prázdnou brankou a dotírajícím Honteschlägerem v poslední chvíli stoper Šimr na roh, po němž hlavičkoval Charvát jen doprostřed branky, kde stál Sova.

A pak přišla poslední šance Kopaniny, když se do zakončení ze zadních pozic dral Buzek, asistent rozhodčího však měl opět praporek nad hlavou...

Rozhodčí:Hlaváč - Myška, Melichar
Delegát:Vošmik
Žluté karty:Horák, Charvát, Houška, Hašek, Buzek - Šimr, Kopecký.