FK Loko Vltavín a.s. 3-2Starší přípravka (U11)
Datum a čas:11.04.2009 08:15  |  Poločas: 3 : 2  |  Tým: Starší přípravka (U11)
Góly:3. Whitton, 15. Kubáček
Sestava:Jan Kozlík - Vendelín Schierreich, Jan Levý (C), Tomáš Trojan, Jan Procházka - Antonie Stárová, Martin Kubáček, Matouš Pčola, Ondřej Štědrý - John Whitton

Holešovice (mak) - V souboji o půběžné druhé místo tabulky podlehla starší přípravka Loko Vltavín 2:3. Bojovné utkání rozhodl první poločas, ve kterém domácí třikrát potrestali nedůslednou obrannou hru Přední Kopaniny

V časném ranním sobotním dopoledni vyběhla na hřiště Loko Vltavín dvě družstva, která se co do postavení v tabulce dala nazvat bezprostředními sousedy. Jako první záhy udeřila Kopanina, když se před brankou Lokomotivy prosadil John Whitton a hosté vedli 0:1. Po pěti minutách bylo srovnáno, dlouhý míč za obranu si zpracovala kapitánka domácích a i přesto, že byla tísněna obránci, nezazmatkovala a přesným zásahem vyrovnala. Další pohroma pro Kopaninu přišla záhy. Standardní situaci Kopaniny domácí odvrátili, následoval rychlý brejk domácích jenž zakončoval jeden z jejich hráčů střelou do břevna. Míč se poté odrazil přímo na hlavu domácí kapitánky, která přesnou hlavičkou otočila během dvou minut skóre utkání. Kopaninské hráče tato branka nezlomila a do velmi dobrých šancí se dostali John Whitton a Tonča Stárová, ale v zakončení nebyli přesní. Přesný však byl v patnácté minutě Martin Kubáček, který proměnil nařízený přímý kop střelou do šibenice a srovnal tak na 2:2. Po této brance měl kopaninský tým velikou šanci v podání Johna Whittona jenž šel sám na branku, ale domácí brankář jeho střelu stačil vytlačit mimo. Třetí úder Lokomotivy přišel po dobře zahraném rohu, kdy obrana Kopaniny zaspala při bránění a zcela nepokrytý domácí hráč přesnou střelou strhl poločasové vedení na stranu hostitelského týmu. Před poločasem mohl opět vyrovnat John Whitton, který se prodral před branku, ale z mírného úhlu nemířil přesně. Druhý poločas začaly oba týmy obezřetně a hra se začala čím dál tím více odehrávat ve středu hřiště. Kopaninští fotbalisté bojovali, ale přesnost jejich akcí začínala mařit únava a také spolehlivě hrající domácí obrana. V těchto minutách měli blíže ke vstřelení branky domácí, když odkop Tončy Stárové po rohovém kopu skončil na břevně kopaninské branky a dorážku domácích vyškrábl Honza Kozlík. Hosté poté stáhli hru v obraně na dva hráče, ale i přesto jejich akce většinou končily na hranici pokutového území domácích. Ve dvacáté minutě rozhodčí odpískal konec, avšak po upozornění že ještě zbývá 5 minut do konce své rozhodnutí opravil a hrálo se dále. V této poslední pětiminutovce se nejprve zrodila velké šance na domácí straně - centr z pravé strany poslala těsně nad břevno kopaninské branky kapitánka Loko Vltavín. Poté se natahoval na druhé straně po dorážce Honza Procházka, ale brankář domácích byl na místě včas. V poslední minutě zahráli domácí v těsné blízkosti své branky nešťastně rukou a rozhodčí po protestech domácí lavičky kvalifikoval tuto situaci jako přímý kop. K tomu se postavil Martin Kubáček, ale zeď, kterou rozhodčí ponechal zhruba ve vzdálenosti 3 metry překonat nedokázal. Domácí výhra byla zasloužená, neboť hráči Loko Vltavín dokázali využít ze svých šancí více a naše hráče může mrzet zejména neproměnění několika velkých šancí z prvního poločasu. I přesto si za předvedený výkon zaslouží uznání a věříme, že v příštím zápase proti Střížkovu opět najedou na vítěznou vlnu. Držíme palce!
Rozhodčí:Sicouret
Hřiště:Loko Praha