Tabulka střelců: M-B

FCPK B3-0FC Nebušice
 Ric pic tři nula jako nic. Derby s Nebušicemi vyhrála hladce Kopanina B.

Datum a čas:14.08.2021 17:00  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:13. Hollmotz (1:0, as. Průša), 40. Vik (2:0, as. Hollmotz), 81. Janíček (3:0)
Góly-soupeř:-
Sestava:Švarc - Huleš David, Brabec, Pechar, Spizzirri - Schierreich S. - Vik (K), Blažek, Průša (53. Janíček), Hollmotz (69. Mboula) - Janek. Trenér: Karel Koloušek.
Sestava-soupeř:Šilhavý - Přerost (46. Ječný), Yessirkegenov, Schierreich V., Jelínek, Literák (86. Bartoš), Shabalin (72. Rada), Stránský (74. Yelemessov), Varkoček, Pavlů (K), Kulhavý. Trenér: Jan Plachý.

Přední Kopanina - Po dvou těsných porážkách se zvedla kopaninská rezerva v 1.A třídě v pravý čas. Vyhrála sledované derby se sousedními Nebušicemi. Obvykle nervózní atmosféru tentokráte vystřídal klid. Domácí zvítězili hladce 3:0, nebyla žádná penalta ani vyloučení pouze po dvou žlutých na každé straně. Kopanina B si připsala první body a v tabulce se posunula na deváté místo.

Už do poločasu to bylo 2:0. Nejprve Průša vydláždil uličku pro Hollmotze, který byl u míče dříve než vybíhající gólman Šilhavý (syn bývalého prvoligového gólmana) a přehodil ho do prázdné branky. Před poločasem pak přidal druhý gól kapitán Kopaniny s bydlištěm právě v Nebušicích Šimon Vik. A byla to gólová paráda. Po centru Hollmotze nabídnul božský volej, který měl jedinou chybu, že nebyla kamera a není tudíž zaznamenaný.

Klasická "Csaplárova past" z vedení 2:0 se nenaplnila také díky skvělému Švarcovi, který minimálně ve dvou velkých šancích vychytal soupeře a nepustil je ke kontaktní brance.

Když pak střídající Michal Janíček napřáhl z dálky a trefil k tyči třetí pojišťovací gól, bylo utkání vyřešeno. Byla to Janíčková druhá branka ve třech úvodních kolech a také poslední. Hned po zápase dle dohody přestoupil do Vinoře, kde stihl už v neděli nastoupit poprvé za svůj nový tým a pomohl k vítězství nad béčkem Dolních Chaber.

Na kopaninské béčko teď čeká vložené kolo v týdnu. Ve středu se představí v Řeporyjích. Těm poslední zápas naopak nevyšel. Jejich největší hvězda Martin Fenin sice vstřelil branku, ale jinak šest jich ve Slivenci dostali.

Hodnocení trenéra zápasu s Nebušicemi - Karel Koloušek :

Jsem určitě rád, že jsme zvládli derby a udělali první tři body v sezóně ačkoliv si myslím, že bodů jsme měli mít teď už tak sedm. Byly tam sice nepřesnosti a přestože některé hráče potřebujeme dotrénovat, tak jsme to fyzicky uhráli devadesát minut. Podržel nás určitě Jirka Švarc.

Rozhodčí:Hruška - Stěhule, Štípek
Delegát:Bydžovský
Žluté karty:Brabec, Blažek - Jelínek, Pavlů