Starší žáci pokračují v úspěšném začátku sezony. Druhá výhra ve dvou utkáních.

Datum a čas:16.09.2024 18:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: Starší žáci (U15)
Góly:21. Akhmedov I. (0:1), 58. Vobořil Pavel (1:2), 67. Vobořil Pavel (1:3)
Střelci FCPK:Vobořil Pavel (58., 67.),
Góly-soupeř:37. Míček (1:1), 79. Havel (2:3)
Sestava:Ulbrich - Farář, Davagle, Vobořil, Cestr - Slivenecký, Hanus V., Bošek, Škopek - Tsang, Akhmedov I. Náhradníci: Cole, Hanus M., Zálešák. Trenér: Martin Skočdopole.
Sestava-soupeř:Trunška - Škurek, Humeni, Míček, Kocourek - Hujer, Horák, Crippa - Novotný (K), Medřický, Rataj. Náhradníci: Navrátil, Havel, Břešťál, Linhart. Trenér: Pavel Šustek.

Aritma - Starší žáci sehráli předehrávku třetího kola soutěže v ponděli na Aritmě. Po výhře v prvním kole si proti tomuto soupeři připsali Kopaňáci svou druhou výhru v řadě a již mají šest bodů. Dvakrát se prosadil Pavel Vobořil, který tak rozhodl vyrovnané utkání. Příště se U15 utká s Ambassadors FC.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Určitě jsme chtěli navázat na skvělý start do sezóny. Bohužel nám chyběli někteří klíčoví hráči jako Štěpán Peřina, Marek Voska a Asker Tekushev. Rozhodli jsme se tedy tým doplnit o perspektivní hráče z U13. Musím říci, že tento krok se vyplatil. Radek Farář a Matouš Hanus předvedli velice nadstandardní výkony plné bojovnosti a zdravého sebevědomí.

Prvních dvacet minut se hrálo převážně na půli našeho soupeře, kdy jsme velmi dobře dostupovali hráče Aritmy, byli jsme schopni se dostat do několika příležitostí, které ale všechny lapil brankář Trunška. Ve 21. minutě však nedosáhl na střelu Akhmedova. Po vstřelené brance nám jakoby začaly docházet síly, Aritma převzala taktovku hry, začala efektivně kombinovat, úplně nám vypadl střed zálohy ve složení Bošek, Hanus. Chyběl důraz, pohyb, kvalitní nahrávky. O gól jsme si doslova koledovali a trest také přišel, když se ve 37. minutě trefil Míček. Do šaten se šlo za stavu 1:1.

O přestávce jsme si tento výpadek vyříkali a do druhého poločasu nastoupili daleko sebevědomější Kopaňáci; bylo to hned vidět od úvodní akce. Kluci začali opět dobře kombinovat, bránit a hlavně si začali věřit, což byl klíč úspěchu. Hodně také pomohlo přesunutí Pavla Vobořila na levý kraj zálohy, kde měl daleko více možností k útočení. Na jeho místo stopera se přesunul Radek Farář a s tímto těžkým postem si poradil s grácií a velkou elegancí. Pavla začalo být plné hřiště a za svou snahu byl odměněn dvěma góly v 58. a 67. minutě. Aritma ke konci vrhla všechny síly do útoku a závěr utkání se jí podařilo ještě zdramatizovat, když se po závaru v 79. minutě trefil Havel. Do konce zápasu se již nic nestalo, a tak si odvážíme velice cenné vítězství 3:2. Kluky musím opravdu pochválit, jak za deštivého počasí zvládli druhý poločas, nechci vyzvedávat individuality, protože to byl velice pěkný týmový výkon.

Rozhodčí:Melnyk - Ulč, Dubenský
Hřiště:Aritma