V prvním kole poháru vyhráli starší žáci na půdě Lochkova.

Datum a čas:04.09.2024 17:00  |  Poločas: 0 : 2  |  Tým: Starší žáci (U15)
Góly:3x - Akhmedov I., 1x - Tsang, Vobořil Pavel, Peřina
Střelci FCPK:Akhmedov Iskandar (),
Sestava:Ulbrich - Zálešák, Davagle, Vobořil Pavel, Cestr - Akhmedov S., Tsang, Voska, Škopek - Akhmedov I., Peřina. Náhradníci: Bošek, Hanus, Slivenecký. Trenér: Martin Skočdopole.

Lochkov - Starší žáci ve středu odehráli své první mistrovské utkání sezony. Nejednalo se však o zápas v soutěži, ale o úvodní kolo poháru. V něm vycestovali Kopaňáci do Lochkova, kde z důvodu těžké dopravní situace dokázali jen tak tak poskládat sestavu. Modročervení však vstoupili do duelu velmi pozitivně a dobrý výkon přetavili v dvougólové vedení o půli. Do druhého dějství naskočili už i hráči, kteří přijeli později, a FCPK skórovala ještě čtyřikrát. Domácí se také prosadili, avšak pouze jen jednou. Starší žáci tak vítězí 6:1 a postupují do dalšího kola poháru.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Hrát pohárový zápas ve středu od 17:00 v Lochkově byl pro náš tým těžký logistický oříšek. Celá Praha stála v kolonách a hráči se trousili po jednom do kabin. Nakonec jsme dali jedenáctku dohromady, ale chyběl sudí, takže se začátek zápasu musel posunout. Kopaňáci do pohárového souboje nastoupili s velkou chutí, vytvořili si několik slibných šancí v prvním poločase, poměrně slušně plnili taktické pokyny, dobře dostupovali hráče, takže Lochkov do žádných brankových příležitostí moc nepouštěli. Skóre otevřel Štěpán Peřina, který zkušeně uklidil odražený míč. V prvním poločase se ještě prosadil Iskandar Akhmedov. Během prvního dějství dorazili Slivenecký, Bošek a Hanus, kteří byli nejdéle zasekaní v dopravní zácpě. Příjezd těchto zkušených borců vnesl do naší hry ještě větší klid a přehled. Ve druhém poločase jsme nasázeli Lochkovu ještě 4 branky, kdy se postupně trefili Pavel Vobořil hlavou z rohu, 2x Iskandar, který dokonal svůj hattrick a na konečných 6:1 upravil Oliver Tsang, který po krásném převzetí míče mazácky proměnil svůj samostatný únik. Musím pochválit brankáře Míšu Ulbricha, ač malý vzrůstem, tak předvedl skvělý výkon, působil velice jistě a klidně.