Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online...
 FC Nebušice 1-3Starší žáci (U15)
 Starší žáci nadále pokračují v bezchybné sezoně. Pátá výhra v pěti zápasech!

Datum a čas:06.10.2024 16:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: Starší žáci (U15)
Góly:23. Hanus (0:1, as. Novotný), 47. Škopek (1:2, as. Tsang), 64. Bošek (1:3, as. Škopek)
Góly-soupeř:33. Vovkanič (1:1)
Sestava:Ulbrich - Cestr, Bošek (K), Davagle, Hanus - Škopek, Peřina, Akhmedov I. - Vobořil Pavel, Tsang, Tekushev. Náhradníci: Akhmedov S., Novotný, Čejka, Cole, Vobořil Petr, Zálešák, Slivenecký. Trenér: Martin Skočdopole.
Sestava-soupeř:Kiema - Gerber, Halada, Kúšik, Wisniewski - Kleyman, Schaar, Vovkanič - Khan, Holl, Hála. Náhradníci: Táborský, Dyrdin, Lauren, Brunclík, Graham. Trenér: Brian Moynihan.

Nebušice - Starší žáci zakončili program kopaninského víkendu zápasem ve stejný čas jako B-tým, a to v neděli od 16:00. Kategorie U15 odehrála derby v Nebušicích, kde se utkala proti třetímu týmu tabulky. Druzí Kopaňáci měli před duelem náskok tří bodů; jednalo se tedy o důležitý souboj. Úvodní půle byla vyrovnaná, kdy se obě mužstva prosadila a stany se měnily za stavu 1:1. Druhý poločas však patřil hostům z Kopaniny, kdy dvakrát skórovali, a zajistili si tak další vítězství. FCPK stále drží stoprocentní vstup do sezony. Patnáct bodů z patnácti možných.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Jedním slovem parádní zápas z obou stran. Takto má vypadat derby. Byly k vidění souboje, technické finesy, rychlé kombinace, nádherné střely, skvělé zákroky gólmanů, pěkná divácká návštěva.

Hráčům jsme naordinovali vysoký pressing, který činil soupeři velké problémy. Jen díky jeho dobře organizované obraně jsme nebyli schopni otevřít skóre o něco dříve. To se povedlo až ve 23. minutě Víťovi Hanusovi, který na pozici pravého obránce odehrál jeden z nejlepších zápasů ve starších žácích. Na jeho střelu z 20 metrů neměl brankář Kiema nárok. Kopaňáci si díky soustavnému napadání soupeře vytvářeli slušnou územní převahu, ale ke gólu bohužel nevedla. Z naší strany přišel malý útlum, když se prostřídala většina hráčů. Toho dokázal využít exkopaňák Vovkanič, když utekl všemu a všem a vyrovnal na 1:1.

Ve druhém dějství jsme ještě více přidali na obrátkách a ve 47. minutě se prosadil agilní Tobík Škopek, který piloval pravou stranu zálohy. Skvěle fungovala i spolupráce středu zálohy ve složení Peřina, Tsang, Bošek, kdy se posledně jmenovaný dokázal prosadit v 64. minutě. Do konce zápasu jsme hru kontrolovali. Menší problémy nám po celý zápas dělal velice aktivní pravý obránce Tomáš Kúšik, ale i toho skvěle pokryli Pavel Vobořil a Honzik Cestr. Velmi se mi líbila práce celé naší obrany v čele s brankářem Ulbrichem, který dokázal velmi precizně rozehrávat všechny míče.