Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online...
 Sokol Bílá Hora 0-5Starší žáci (U15)
 Starší žáci v prvním mistráku smetli Bílou Horu.

Datum a čas:08.09.2024 17:00  |  Poločas: 0 : 4  |  Tým: Starší žáci (U15)
Góly:6. Tsang (0:1), 14. Tsang (0:2), 28. Tekushev (0:3), 33. Vobořil Petr (0:4), 59. Davagle (0:5)
Střelci FCPK:Vobořil Petr (33.),
Góly-soupeř:-
Sestava:Ulbrich - Vobořil Pavel, Davagle, Tekushev, Cestr - Slivenecký, Bošek (K), Voska, Hanus - Akhmedov I., Tsang. Náhradníci: Zálešák, Vobořil Petr. Trenér: Martin Skočdopole.
Sestava-soupeř:Mihule - Barry M., Bartůněk, Braun, Brousil (K) - Hájek, Nízký, Řehořka - Schjörring, Ševčík, Truxa. Náhradníci: Vlach, Vlk, Barry E., Cihla, Kolmačka, Kočí. Trenér: Petr Matoušek.

Bílá Hora - Modročervená kategorie U15 zahájila ročník v nové soutěži, poté, co v uplynulé sezoně behužel sestoupila do 2. třídy. Nyní však Kopaňáci vypadají od úvodu odhodlaní bojovat o nejvyšší místa a postoupit zpět. První kolo na Bílé Hoře začala FCPK gólem již v šesté minutě, kdy se prosadil Oli Tsang. Stejný hráč navýšil náskok necelou čtvrt hodinku po úvodním hvizdu. Starší žáky tento start nakopnul, a do poločasové přestávky dokázali udeřit ještě dvakrát. V druhé půli už jen upravoval skóre na konečných 5:0 Tomáš Davagle, a Kopanina tak bere tři body. Celý tým si od trenéra Skočdopoleho vysloužil chválu za skvělý výkon.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Velice povedený vstup do nové sezóny jsme měli možnost vidět na hřišti Bílé Hory. I přes poměrně velký počet omluvenek se podařilo sestavit kvalitní tým. Kluci od první do poslední minuty diktovali tempo hry. V prvním poločase jsme se prosadili celkem čtyřikrát, když nejprve v 6. minutě proměnil svou šanci Oliver Tsang; velmi pěkně mu přihrál Vojta Slivenecký. Oli Tsang zůstal při chuti a ve 14. minutě zvýšil po hezké technické střele na 2:0. Naše obrana fungovala jistě, a stoperské duo Tekushev, Davagle se skvěle doplňovalo; soupeře nepustili téměř do žádné šance. Oba stopeři se v zápase i gólově prosadili, když Tekušev pěknou střelou z dálky zvyšoval na 3:0. Tomáš Davagle se trefil po rohu a upravil na konečných 5:0. Na krajích obrany nastoupili Honza Cestr, který klidným výkonem potvrdil stoupající formu. Druhý bek Pavel Vobořil měl velký útočný apetit a skvěle podporoval ofenzivní snahu našeho týmu. Záložní a útočná řada dostávala svým vysokým presingem soupeře často pod tlak, a díky tomu jsme se dostávali do velkých brankových příležitostí, které by bylo dobré řešit s chladnější hlavou v příštích zápasech. Jen díky brankáři Matyáši Mihulemu nebylo skóre pro domácí daleko horší. V zápase se trefil ještě Petr Vobořil.

S hrou našeho týmu musím být velice spokojený, objevovaly se v ní prvky hezkých kombinací, organizovaného bránění, presingu a hlavně pro mě mluvení mezi hráči, s čímž máme dlouhodobý problém. Jediné, co bych hráčům vytknul, je, že občas byli při přepnutí do obranné fáze moc roztažení a nezhustili prostory dostatečně rychle, ale na tom se dá pracovat a budeme tento nešvar postupně odstraňovat.

Rozhodčí:Devera - Slaba
Hřiště:Bílá Hora