Kopanina přišla o výhru v poslední minutě z penalty. Dárek rozhodčího.

Datum a čas:21.09.2024 16:30  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:72. Havránek (1:0, as. Černý)
Góly-soupeř:89. Kursa z penalty (1:1)
Sestava:Zavadil - Bárta, Tržický (K) (18. Salimehmed), Schierreich, Černý - Asad - Mejdr (64. Havránek), Kučera (64. Bradáč), Mainolfi, Zelenka (64. Barratt) - Edrees. Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Gitter - Peterka D. (87. Doubravský), Kraus, Peterka P., Martinec (K) (87. Tůma) - Kursa, Hora (77. Fischer), Vymyslický - Veselý, Číž, Vokáč (35. Šellong). Trenér: Marek Kratocvhíl.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny byli blízko k dalším třem bodům ve 4. České fotbalové lize. V 7. kole hostili Olympii Březovou. Po gólu Davida Havránka v 72. minutě Kopanina mašírovala k výhře, bohužel zasáhl rozhodčí. Filip Stieber přijel až z Rychnova nad Kněžnou, aby rozpálil domácí tým i fanoušky. V poslední minutě daroval hostům penaltu, ze které Kursa vyrovnal na konečných 1:1. Kopanina má osm bodů a za týden jí čeká pražské derby proti Újezdu Praha 4.

Běžela 89. minuta, hosté prohrávali 0:1, přišel dlouhý míč do vápna a střet domácího Bárty s útočníkem Veselým. Hostující hráč se pokusil tísněný Bártou vystřelit a následně upadl. Rozhodčí Filip Stieber ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. Penaltu zahrával David Kursa a po pravé ruce brankáře Zavadila mířil přesně - 1:1.

Domácí se zlobili. Vyčítali sudímu jiný metr rozhodování v závěru zápasu po vstřelení své branky. Trenér Vott to zmínil hned v pozápasovém rozhovoru, že byl na konci utkání sudí na domácí přísnější. A vše dorazila penalta. Bárta vyrazil do souboje s Veselým trochu později, ale pak se dokázal dostat na jeho úroveň a dobře odstavit z palebné pozice. Střelec Březové po kontaktu upadl a penalta byla na světě.

Zrodila se tak remíza 1:1, pro hosty asi dobrý bod z venku, pro domácí ztráta dvou. Kopanina si vypracoval v zápase více možností ke skórování.

Domácí kouč ordinoval především důraz na obranu. Patnáct inkasovaných branek dělalo Kopaninu druhým nejhůře bránícím týmem v soutěži po Ústí nad Labem. Tentokráte teda padla do sítě FCPK jediná branka, navíc z penalty.

Dopředu se podařilo dotáznout jedinou situaci. V 72. minutě levý obránce Černý parádně vyvezl míč a našel uličkou Havránka. Ten byl na hřišti teprve osm minut, ale s šancí naložil bezvadně a podél gólmana poslal Kopaninu do vedení 1:0.

Byla to druhá branka Davida Havránka v této sezóně, chybělo jen kousek a měla parametry být vítězná. Po svém příchodu z Bohemians se poprvé trefil už proti Českému Brodu.

Branky padaly až ve druhé půli, v té první totiž trefil Kučera jen břevno a jednou reflexivně zasáhl gólman Březové Gitter. Hosté jednou míč do sítě dostali, ale mával se ofsajd.

Za druhou půli si domácí zasloužili zvítězit. Bohužel nedokázali přidat druhý gól, ten by je ke třem bodům jasně nasměroval. Je to tedy další ztráta dvou bodů v domácím prostředí, nezbývá než přivézt něco z venku. Za týden čeká na Kopaninu neoblíbené derby na umělce v Újezdu Praha 4, ale proč ne zrovna tam. Újezd ma za sebou nevydařené zápasy s Českým Brodem (0:0) a Tempem (2:3), hodně obměněný tým, nová kapitola vzájemných zápasů v divizi. Kopanina do toho !!!

Utkání proti Březové nedohrál kapitán Jakub Tržický, který musel střídat už v 18. minutě kvůli zranění. Poprvé jsme hráli v dresech s logem Únětického pivovaru na prsou a před zápasem jsme předávali Březové speciální vlaječku pro tuto sezónu s logy všech týmů, se kterými Kopanina hraje. Tu dostanou všichni soupeři.

Rozhodčí:Stieber - Matula, Jiříček
Delegát:Bobek Karel
Žluté karty:Černý, Edrees, Bradáč - Peterka D., Číž, Šellong