Tabulka střelců: M-A

FCPK3-0AFK Slavoj Podolí Praha
 Kopanina poráží Podolí přesvědčivým výsledkem. Sérii výher prodlužuje na tři!

Datum a čas:07.04.2023 16:30  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:9. Urban z pen. (1:0, as. Vott), 30. Urban (2:0, as. Kučera), 81. Vott (3:0, as. Hájek).
Góly-soupeř:-
Sestava:Zavadil - Kučera, Krejčí, Škarda, Hovorka - Asad - Vott, Mainolfi (80. Razetto), Šalanský (80. Ptáček), Kulhavý (46. Hájek) - Urban (K, 73. Mejdr). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Šumník – Hrubý, Bednář (46. Brezina), Němeček, Šimeček (46. Čmelík) – Šimák, Rosendorf (46. Štrajt), Brož, Krob (69. Podobský) – Šídlo, France (69. Jůzek). Trenér: Petr Majer.

Přední Kopanina - Tři výhry, jeden obdržený gól, osm vstřelených. To je bilance Kopaniny v přeboru Prahy za poslední tři kola. Úspěšnou minisérii završil výsledek doma s Podolím 3:0. Dvakrát se trefil Daniel Urban, dosáhl na metu 20 branek a vede tabulku střelců celé soutěže. Třetí gól zápasu a také svůj třetí od zimního příchodu vstřelil Dominik Vott. Kopanině patří druhá příčka se ztrátou devíti bodů na vedoucí Spoje.

Kopanina si zapisuje v této sezóně s AFK Slavoj Podolí stoprocentní bilanci. Po podzimní výhře na Podolí 1:0 (více zde), zvládli modročervení i odvetu za tři body (3:0). Ze čtyř vstřelených gólů v těchto dvou zápasech si tři připsal Daniel Urban.

Kapitán Daniel Urban byl hlavní hvězdou zápasu. Nejprve své mužstvo uklidnil už v 9. minutě, když bezpečně proměnil pokutový kop. Ve 30. minutě pak přidal nejkrásnější moment utkání. Dlouhý pas Luboše Kučery trefil akrobaticky ze vzduchu a daroval divákům zážitek, který vídají jen u televizních obrazovek při sledování Premier League. V 71. minutě byl velmi blízko hattricku, když využil chyby gólmana Šumníka, ale z úhlu trefil jen boční síť. Když v 73. minutě střídal, vyprovázel ho aplaus přítomných diváků.

Kopanina měla zápas v první půli zcela pod kontrolou a zaslouženě vedla 2:0. Ve druhé půli soupeř hrající o záchranu neměl co ztratit a vrhnul se do útočení. Domácí někdy až příliš bohorovně sledovali aktivitu soupeře a mohlo se jim to vymstít. Několikrát je podržel gólman Zavadil. A jelikož hosté názorně předvedli proč jsou druhým nejhůře střílejícím týmem v soutěži, mohli být domácí fanoušci klidní.

Pojistku výsledku tak přidal v 81. minutě Dominik Vott, který potvrzuje po příchodu z FK Viagem Příbram výkonnostní rozdíl. Po skvělé přípravě Štěpána Hájka a jeho centru ze strany byl u míče dříve než obránce Šimák a doklepl do sítě. Je to třetí gól Dominika Votta z pěti odehraných zápasů, k tomu už nasbíral tři asistence a je nejproduktivnějším hráčem Kopaniny v jarní části soutěže.

Kopanina je tedy po třetině jara na druhém místě se ztrátou devíti bodů na vedoucí Spoje. Před třetí Duklou JM má náskok šesti bodů. V příštím zápase modročervení zamíří na stadión Sokola Kolovraty. Podzimní zápas skončil na Kopanině výhrou 3:1, když tři branky vstřelil kdo jiný než Daniel Urban (více zde).

Ohlasy utkání
Daniel Vott (Kopanina): Pro nás to byl důležitý zápas, protože jsme potřebovali potvrdit tři body z Tempa. Měli jsme dobrý nástup, který byl korunován brankou Dana Urbana z penalty. Nejhezčí moment si tento střelec nechal na třicátou minutu, kdy akrobatickým zakončením vymetl šibenici hostující branky. Kvůli takovýmto momentům stojí za to na fotbal přijít. Kdyby se vyhlašoval gól přeborové sezony, tak je tato branka jasným adeptem. Po poločasovém prostřídání se hra hostů zlepšila, ale zkušenou hrou jsme si dvoubrankový náskok hlídali a deset minut do konce ještě zvýšili. Jsem za toto vítězství rád, protože jsme zvýšili bodový náskok od třetího a taky o trochu snížili odstup na vedoucí Spoje.
Petr Majer (Podolí): Hodnotí se mi to těžko, protože naše předvedená hra nebyla vůbec špatná a výsledek je pro nás krutý. Nechtěli jsme inkasovat lacinou branku, tak jako se nám to stávalo v minulých zápasech, což se nám podařilo. První branku jsme dostali z penalty, pak jsme soustředěně bránili a Kopaninu do žádné šance nepustili. Pak přišla fotbalová paráda domácího střelce Urbana a prohrávali jsme o dvě branky. Po poločasovém prostřídání se naše hra směrem dopředu zlepšila, ale bez gólového efektu. Naopak domácí z rychlého protiútoku přidali v závěru třetí branku. Náš výkon snesl měřítko a věřím, že ho dokážeme zopakovat i za týden, kdy v souboji o šest bodů přivítáme soupeře z Královic.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Mattia Mainolfi.
Nejlepší hráč AFK Slavoj Podolí: nikdo.

Rozhodčí:Stěhule - Wulkan, Kalcovský
Delegát:Slavík
Žluté karty:Kulhavý, Hollerbach - Bednář, Rosendorf, Hrubý.