Tabulka střelců: M-A

FCPK5-1SK Motorlet Praha B
 Přední Kopanina se chytila na Motorletu. Zvítězila doma vysoko 5:1.

Datum a čas:15.08.2021 17:00  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:11. Ptáček (1:0, as. Vágner), 28. Vágner (2:0), 48. Urban (3:0, as. Ptáček), 58. Ptáček (4:1, as. Boček), 77. Vágner (5:1, as. Šultes)
Góly-soupeř:55. Walter (3:1)
Sestava:Vávra - Boček, Tržický (79. Hajný), Škarda, Kučera (66. Spizzirri) - Flaks, Vágner, Mainolfi (79. Schierreich), Veleba - Urban (60. Šultes), Ptáček (61. Nejeschleba). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Hrubeš - Krejbich, Simaichl, O. Walter (61. Holoubek), Průša (71. Cháb) - Pospíchal (72. Shyryaev), Ircing (61. Vostracký), Václavík (46. Hamouz), Zelenka - Šírl, Simandl. Trenér: Jan Rajnoch.

Přední Kopanina - Dvě kola soužení bez vstřelené branky. Fotbalisté Přední Kopaniny to rozbalili až ve třetím kole, kdy nasázeli doma rezervě třetiligového Motorletu pět gólů (5:1). Na chlup stejně jako před rokem. Trefil se i nejlepší střelec minulých sezón Daniel Urban, navíc ho předčili kolegové Ptáček a Vágner, kteří dali po dvou gólech. Řada dalších šancí zůstala nevyužita, byl to jasný triumf FCPK. Teď je třeba výkon zopakovat v týdnu při vloženém kole na Uhelných skladech.

Třetí kolo přeboru Prahy si fanoušci na stadiónu U Drahušky pořádně užili. Teda pokud fandili domácí Kopanině. Ta nedala Motorletu B žádnou šanci a do Jinonic vrátila svěřence trenéra Rajnocha s pětigólovým přídělem.

Vše odstartovala chyba v rozehrávce už v 11. minutě, kterou vystihl Vágner, uvolnil Ptáčka a ten po velmi dobrém prvním doteku při druhém chladnokrevně podél gólmana Hrubeše skóroval.

Na dvoubrankový rozdíl zadělal po necelé půlhodině hry Vágner, ke kterému se vykulil míč ze šestnáctky a kopaninský záložník nelenil a vypustil volej. Zřejmě i tečovaná střela zmátla Hrubeše a skončila v síti. Kopanina vyhrála poločas 2:0.

Na pohodlný náskok tří branek se nečekalo ve druhé půli dlouho. Ptáček vyhrál hlavičkový souboj pro Urbana, který plný emocí po předchozím okopávání od Simandla šel dravě do koncovky a svým typickým způsobem nejprve poslal stejného hráče do lesa a pak zakončil přesně k tyči - 3:0.

Skoro po hodině hosté korigovali. Po kombinaci před domácí šestnáctkou přišla zpětná přihrávka od lajny, která našla nejstaršího hráče základní sestavy Waltera na penaltě a pro něj už nebyl problém zakončit - 3:1.

Kromě ztráty čistého konta však tato branka pro vývoj zápasu nic neznamenala. Brzy vše totiž jistil pro domácí čtvrtým gólem opět Ptáček a při své premiéře na kopaninském stadiónu se blýsknul bilancí 2+1. Vzápětí ho dohnal Vágner, který ukázal velkou parádu, uvolnění přes obránce a bomba z úhlu do bližšího vinglu, při které Hrubeš nestihl ani zvednou ruce.

Jinoničtí mladíci nakonec rádi odjížděli jen s pěti góly. Šultes byl před Hrubešem úplně sám, Vágner šel na Hrubeše úplně sám a Hajný hlavičkoval po centru Spizzirriho nepochopitelně místo do prázdné branky vedle.

Další zápas sehraje Přední Kopanina hned v úterý na stadiónu Uhelných skladů. Jedná se o vložené 15.kolo.

Hlasy trenérů po utkání FCPK vs Motorlet B :

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Potřebovali jsme to, jsem spokojený. Věděli jsme, že mají souběh s áčkem, tak jsme toho chtěli využít, což se povedlo. Dobře jsme se připravili a navázali jsme na výkon z minulého týdne. Rozhodli jsme už během zápasu, pustili jsme je jen na 3:1. Pak jsme to ovládli a nebylo co řešit. Jsem maximálně spokojený.”
Jan Rajnoch (Motorlet B): „Bylo to strašný. Cesta nahoru je hodně těžká a hranice mezi úspěchem a neúspěchem je hodně tenká. Už jsme to urazili minulý týden, a co jsme předvedli na Kopanině, to hraničí s ostudou. Tam nebylo nic, co bych mohl považovat za nějaký solidní výkon. Pro mě je to obrovské zklamání, budeme si muset s klukama hodně promluvit. Pokud se chceme vydat tímto směrem, tak to asi tak nepůjde. Je dobře, že hrajeme hned ve středu, že se v tom nebudeme tolik pitvat. Budeme se muset zamyslet nad složením týmu, aby nám něco neuteklo. Už musíme přestat hrát dětský fotbal, dospělý fotbal se hraje jinak.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Lukáš Boček.
Nejlepší hráč Motorletu B: nikdo.

Rozhodčí:Tikal - Vítek, Pytloun
Delegát:Lávička
Žluté karty:Kučera, Urban - Václavík, Simandl