Titulek:Ve Zličíně rozhodla jediná branka domácích
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:27.09.2008 10:30
Poločas:0 : 0
 Vyrovnané utkání s minimem šancí, tak by se dal charakterizovat sobotní zápas na Zličíně. Aritma venku ještě neprohrála. Ve Zličíně však v 70.minutě neuhlídala domácího podzimního střelce Ivana Mertu a ten zápas rozhodl.

Úvodní nesmělé oťukávání mohlo najít rychlé rozuzlení už ve 13.minutě. Hostující Pavelka se z pravé strany prosadil do šestnáctky, zpětnou přihrávkou vybídl ke gólu Jarského, ale domácí golman Šokoďko byl proti a parádním zákrokem míč vyrazil na roh. Až po této šanci se domácí probrali a postupně přebírali iniciativu, ale v koncovce byl bezradní. Siganova rána mířila nad branku a Novákovu vtipnou přihrávku před brankou nezpracoval ani Linhart, ani Merta. Pak přišel ještě jeden závar před brankou hostů po rohovém kopu, ale ani tentokrát z toho nic nebylo. To bylo v první půli vše.

Po přestávce se hosté ještě více spoléhali na dobrou defenzívu a vepředu operoval jen osamocený Pavelka, který svým důrazem několikrát domácí obranu pozlobil. V 63.minutě byli blízko gólu domácí. Řezáč z pravé strany našel přesným centrem Mertu, ale míč z jeho hlavy jen zatřásl břevnem. Odrazil se na hranici šestnáctky přímo k Novákovi, ale jeho přízemní střelu jeden z obránců stačil na lajně vykopnout. Takřka z protiútoku se do vápna prodral Pavelka, byl u míče o zlomek sekundy dříve než vybíhající Šokoďko a přes něj šel k zemi. Penalta? Sudí Zelený rozpažil a hrálo se dál. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 70.minutě. Hosté rozehráli přímý kop nepřesně, míče se zmocnil Sigan a do odkryté obrany poslal přesný pas na Mertu, ten se protlačil přes dva soupeře a přízemní střelou z hranice vápna překonal Sedláčka. V další šanci po přihrávce Čížka byl opět Merta, ale branku tentokrát přestřelil. V závěru zápasu už se domácí soustředili na uhlídání výsledku a hosty do větší šance nepustili. Ještě ve třetí minutě nastavení měli hosté výhodu přímého kopu, před domácí branku si naběhl i brankář Sedláček, ale nic z toho nebylo a tak tři body zůstaly na Zličíně.

Tomáš Kubr (Aritma): Byl to klasický remízový zápas s jedinou velkou šancí na každé straně. Za stavu 0:0 se pro nás nepískala jasná penalta a po brejku jsem dostali rozhodující gól, když jsme neuhlídali nejlepšího domácího hráče Mertu.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Doma se nám nedaří. Musíme tvořit a s přehuštěnou obranou si nevíme rady. Připravujeme se na to, že mají vzadu vysoké hráče a celou první půli to tam nesmyslně nakopáváme. Po přestávce se to hodně zlepšilo, zrychlil se pohyb a zlepšila se kombinace, a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Druhou půli jsme byli lepší a gólů mohlo být i víc.

FC Zličín - Aritma 1:0 (0:0)

Branka: 70. Merta ŽK: Chrž - Weiss, Jindrák, Pavelka Rozhodčí: Zelený - Šimšík, Záruba: Diváků: 90

FC Zličín: Šokoďko - Doucha, Chrž, Krump, Skála (46. Řezáč) - Roubíček (72. Žák) - Merta, Novák, Sigan, Čížek - Linhart (83. Valoušek). Trenér Daniel Drahokoupil.

Aritma: Sedláček - Beran, Jindrák, Chovanec, Weiss - Adamec - (75. Kratochvíl) - Lacina, Jarský (69. Pánek), Hřebíček, Lukeš - Pavelka. Trenér Tomáš Kubr.