Titulek:Rezerva Bohemians opět rozdávala body, Čafka veze vítězství
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:13.09.2008 10:15
Poločas:0 : 0
 První poločas začala rezerva Bohemians Praha ve velkém stylu a v úvodních minutách zatlačila nováčka na jeho polovinu. Jenže kdo by čekal, že tým posílený o ligisty Beláně, Grznára, Diarru a Semeráka, si bude vytvářet šanci za šancí, musel být zklamaný.

Do vápna ČAFC sice létaly centry, jenže ty buď pochytal jistý gólman Kopecký, nebo a to většinou míče nenacházely adresáta. Když už se domácí tým rozhodl pro střelbu, byla to také bída. Postupem času začali srdnatě bojující hosté sami ohrožovat brankáře Beláně a ten měl do přestávky určitě víc zákroků než jeho protějšek Kopecký. Z dálky pálil nebezpečně Benda a Beláň míč krotil nadvakrát. Z levého křídla napřáhl Fliegel, ale těsně minul branku. Domácí se prezentovali jen slabou střelou Beránka a trestným kopem Grznára, který doplachtil jen do náruče gólmana ČAFC.

Po pauze rezerva Bohemians Praha zahrozila jako první. Nejprve se pokus Beránka lehce otřel o břevno. Deset minut po půlí o sobě dal vědět poprvé a naposledy v zápase Diarra. Připravil tutovku Mandíkovi, jeho ránu z deseti metrů ale parádně vykopl Kopecký. Pak ještě netrefil zblízka po prudkém centru branku domácí Beránek a přišla první velká chvíle nováčka. Po rohovém kopu si naběhl do vápna Kaliba, domácí obrana na stopera zapomněla, a tak poslal míč do sítě a rozjásal hráče i fanoušky ČAFC.

Vyrovnat mohl Beránek, ale v šanci mu odskočil míč. Za chvíli zase střílený centr Grznára nezasáhl nikdo z útočících hráčů. A tak zahřmělo opět na druhé straně. Fliegel zabojoval v pokutovém území, přiťukl míč Tetourovi, ten si míč přehodil na druhou nohu a prudce zakončil. Gólman Beláň neměl nárok – hosté vedli 2:0.

Šokovaná rezerva Bohemians Praha přesto zavelela k závěrečné zteči a za chvíli jí byla odměnou branka Pecha na 1:2, když střídající hráč dorazil do branky míč vyražený Kopeckým. Domácí tým to nastartovalo, jenže otevřená obrana dala hráčům ČAFC možnost brejků. Po jednom z nich v 86. minutě šel sám kapitán hostů Fišer na Beláně, pokusil se gólmana přehodit, jenže ten míč mimo pokutové území zastavil rukou. Viděl červenou kartu a zápas dochytal střídající Kryštof, fotbalista z pole. Domácí totiž už měli třikrát vystřídáno. Kryštof ale vše zvládl a blýskl se dokonce dvěma hezkými zákroky. I v oslabení se hráči Bohemians Praha B snažili o vyrovnání, dožadovali se i odpískání penalty, ale nebylo jim přáno. Ze všech sil bojující a disciplinovaně hrající tým ČAFC už výhru uhájil.

Milan Závodský (ČAFC): Jeli jsme sem neprohrát a to jsme splnili. Hráli jsme chytře zezadu a nepustili domácí tým do nějakých větších šancí. Vlastně měli pár závarů jen v úplném závěru. Kluci bojovali a zaslouží si pochvalu. S rozjezdem přeboru jsme po tomhle výsledku moc spokojení.

Daniel Šmejkal (BohemiansPraha B): Doplatili jsme na neproměňování šancí a na zbytečné chyby, třeba při situaci před první inkasovanou brankou. Povedlo se nám sice snížit na 1:2, ale už bylo na zvrat pozdě. Jsem zklamaný, po tomhle zápase jsme měli mít šest bodů. Ale víc než tahle prohra mne mrzí porážka v prvním kole na Hájích. Co se týče posil z áčka, tak jsem určitě čekal daleko víc třeba od Diarry.

Bohemians Praha B – ČAFC 1:2 (0:0)

Branky: 75. Pech – 60. J. Kaliba, 67. Tetour Rozhodčí: Gotthard – Váša, Handl ŽK: Mandík ČK: 86. Beláň Diváků: 100.

Bohemians Praha B: Beláň – Koželuh (44. Kryštof), Kovařík, Faitl, Grznár – Rodr (60. Háva), Mandík, Allram (73. Pech), Diarra – Semerák, Beránek. Trenér Daniel Šmejkal.

ČAFC: Kopecký – Tryml, J. Kaliba, Fiala, Krupička – Kural, Benda, Kouble, Fliegel – Tetour, Fišer (90+1. T. Kaliba). Trenér Milan Závodský.