Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partneři klubu

Hlavní partneři klubu

 

Výhradní dodavatelé

 
 

FCPK - víc než fotbal...

Projekt fotbalového klubu FC Přední Kopanina, to není jen fotbal. Tento sportovní fenomén je určitě základním kamenem naší činnosti a spojovacím článkem pro naše členy i fanoušky, ale kolem něj běží život.

Parádní soustředění béčka: spousta sněhu, běžky, hokej, fotbal i zapadlá rolba!

Čenkovice - Nečekaný podzimní vítěz 1.A třídy, fotbalisté Přední Kopaniny B, se v neděli vrátili ze čtyřdenního soustředění v Čenkovicích v Orlických horách. Vyšlo jim skvěle! Sněhu bylo nejvíc za poslední roky, a tak svěřenci trenéra Odstrčila mohli do puntíku realizovat plánovaný program. Běžky, fotbal ve sněhu i v tělocvičně, regenerace a hokej přímo u chaty!!! A navíc osmnáctičlenná výprava-velice povedená účast!!!
 

Rezerva FCPK přijela do Chaty Bohemika v Čenkovicích ve středu a střídala první tým Přední Kopaniny, který zde byl už od soboty. Zatímco svěřenci trenéra Mejdra měli po celý pobyt azurovou oblohu, s béčkem přijel do Orlických hor sníh. V noci se spustil a padalo a padalo...

Kopaňákům to nevadilo. Vyhlášené běžkařské trasy okolo Bukové hory a Suchého vrchu sice s přívalem sněhu nebyly upraveny (stále padalo), ale fotbalisté FCPK B si zapadanou stopu zvládli oživit. Jelikož bylo deset pod nulou, sníh se nelepil a jelo to výborně.

První den (čtvrtek) byl dopoledne běžkařský program v okolí Bukové hory a v závěru se šplhalo i na horu samotnou (958 m.n.m.). Odpoledne proběhl fotbálek pod sjezdovkou. V hlubokém sněhu to rozhodně nebyla procházka!!! Po hodinu a půl trvajícím boji zajistila uklidnění na cestě domů horká medovina v bufetu pod kopcem.

Druhý den (pátek) se šlo na fotbal dopoledne, neboť na odpoledne byla naplánována časově náročnější běžkařská fáze na Suchý vrch. Při fotbale exceloval norský šutér Oivind Giil. Ani v hlubokém sněhu ho nešlo zastavit - zasekávačky, proplétačky a nekompromisní zakončení. Svůj tým dotáhl k jasnému vítězství, po kterém bylo celé mužstvo pozváno na horký welcome drink, místní specialitu "Čenkovický vánek".

Odpolední výlet do oblíbené destinace na Suchý vrch (995 m.n.m.) se nečekaně změnil v bitvu s přírodou. Problémy naznačila už zapadlá rolba mezi smrčky. Jelikož to byla rolba vyrábějící stopu, bylo všem jasné že dál už to taková pohodička nebude...!

Až do stoupání na Suchý vrch šlo vše slušně. Pak však stačila malá nepozornost a odbočení z vyznačené trasy a bylo zle. V nekompromisním stoupání postupně všichni odložili běžky a rvali se s kopcem po svých. Nejprve po kolena ve sněhu, pak po pas!!! Klobouk dolů před těmi kdo razili cestu pro ostatní, Jirka Leubner, Petr Jura nebo Standa Trojan. Jestliže se předtím peloton roztrhal, teď se zase celý tým srovnal do jedné skupiny. Jeden po druhém všichni šplhali vzhůru lesem, cesta žádná, nikde ani živáčka, jen spousta sněhu. K překvapení všech po tomto horském výstupu nahoře nebyl Suchý vrch...po krátkém tápání kterým směrem se vydat zavelel Oivind Giil a se slovy že byl na vojně za polárním kruhem vyrazil. A vyšlo to-po pěti minutách z mlhy vykoukla rozhledna Suchého vrchu. Zaplaťpánbůh! Po odchýlení z původní trasy jsme totiž vystoupali mírně nad ní.

Pro zpáteční cestu už jsme zvolili silnici, neboť v závějích na tradiční běžkařské trase zapadl i skútr a traktor! Klasici museli ustoupit bruslařům.

Večerní program obstaral hokej na kluzišti vedle chaty a následně ochutnávka kvalitní meruňkovice za kterou sbíral body její dodavatel Pavel Mach. Jardovi Bírovi od té doby neřekne nikdo jinak než Jarda Meruňka...

V sobotu se začala protrhávat oblačnost. Dopoledne proběhly běžky a odpolední program byl nabitý. V základní škole v Bystrci pronájem tělocvičny (posilování, fotbal), dále regenerace v hotelu Filipinum (sauna, whirpool) a po večeři v témže hotelu bowling (vítěz Štěpán Pšenička).

V neděli se odjíždělo po obědě domů, ale dopoledne bylo ještě sportovní. Část týmu vyrazila na hokej, druhá část na běžky. A na běžkách bylo nádherně. Jelikož se podařilo vytáhnout zapadlou rolbu, byla udělaná parádní stopa, pět pod nulou, sluníčko. Parádní závěr vydařeného soustředění. Tak zase příště!

Soustředění se zúčastnili: Jarda Bíro, Michal Rákosník, Tomáš Rákosník, Martin Stára, Oivind Giil, Jirka Leubner, Tomáš Cigánek, Vláďa Střelec, Petr Jura, Tomáš Hájek, Láďa Krulich, Čestmír Odstrčil, Standa Trojan, Jirka Švarc, Pavel Mach, Pavel Sabadosh, Štěpán Pšenička a Jirka Fejfar.

Zvláštní poděkování patří Růžence Krulichové (šéfová), Láďovi Krulichovi za organizaci ubytování, Aleši Krulichovi za organizaci stravování, správci Pepovi Burešovi a šéfkuchaři Toníkovi, který na týden opustil svůj Novoměstský pivovar, aby připravoval skvělá jídla fotbalistům FCPK.


Fotogalerie 

 

FCPK - víc než fotbal...

Víc než fotbal

Program pro sobotní odpoledne. Dětský den U Drahušky v Přední Kopanině., 12.06.2021
Přední Kopanina - Každý rok se slaví U Drahušky Dětský den. S ohledem na vládní opatření proti koronaviru je to letos trochu později, ale koná se. Odpoledne...
Holanďák a španělák nic nepřekoná, říká šéfkuchař Drahušky Robert Mazur, 15.03.2021
Přední Kopanina - Fotbal má stále pauzu, takže jediné co funguje na stadiónu U Drahušky je výdejní okénko klubové restaurace. A také rozvozy obědů. Fungují...
Kopanina zahájila jaro minutou ticha. Zemřel mladý rozhodčí Chustecki., 09.03.2020
Újezd u Průhonic - První jarní kolo přeboru Prahy zahájilo smutkem. Fotbalovou rodinu v Praze opustil oblíbený rozhodčí Jaroslaw Pawel Chustecki. Odešel...
Kopanina Masters 2019. Turnaj ve stolním tenise proběhne už tuto neděli., 30.11.2019
Přední Kopanina - Zimní pauza dává prostor fotbalistům si odpočinout a třeba si zkusit i jiné sportovní aktivity. Jednou z tradičních akcí ve sportovním...
Drakiáda 2019. V sobotu U Drahušky fotbal ustoupí pouštění draků., 19.10.2019
Přední Kopanina - Vzrušující podívaná čeká na návštěvníky sportovního areálu U Drahušky v sobotu 19.10.2019. Výjimečně se však o vzrušení nebudou starat...

Další články

Pozvánka k Drahušce na vyprávění Jakuba Moravce. Irsko s chutí Irské., 07.02.2019
Kopanina se představila v Maďarsku. Pardálové hráli v lázeňském Bűk Fűrdo., 13.01.2019
Fotbalový klub Přední Kopanina přeje všem členům a fanouškům klidné svátky., 26.12.2018
Fotbalisté spolupořádají Silvestrovský běh. Přijďte se proběhnout., 18.12.2018
Cestovatel Jakub Moravec opět U Drahušky. Téma: Namibie a Botswana., 06.12.2018
Startuje Měsíc české kuchyně. Pět víkendů pojedeme U Drahušky klasiku., 16.11.2018
Svatomartinské hody budou celý víkend probíhat v restauraci U Drahušky, 07.11.2018
Medailonek Michala Buzka s reportérem Davidem Kalousem pro fotbalpraha.cz, 10.10.2018
Poslední místa na sportovní kemp v Přední Kopanině. Startujeme příští týden!, 24.07.2018
Areál U Drahušky uzavřela na den svatba. Nyní opět bez omezení., 21.07.2018