Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partneři klubu

Hlavní partneři klubu

 

Výhradní dodavatelé

 
 

FCPK - víc než fotbal...

Projekt fotbalového klubu FC Přední Kopanina, to není jen fotbal. Tento sportovní fenomén je určitě základním kamenem naší činnosti a spojovacím článkem pro naše členy i fanoušky, ale kolem něj běží život.

Soustředění FCPK v Čenkovicích se vydařilo. Hráči běhali na běžkách i bez nich.

Praha (cig) - Fotbalisté FCPK se v sobotu vrátili ze soustředění v Orlických horách. Během necelých čtyř dnů jim kouč Pavel Mejdr naložil porci osmi tréninkových jednotek. Běhalo se na běžkách i bez nich, posilovalo v tělocvičně a i míč se objevil. Soustředění provázela nadstandardní účast hráčů, trenéři byli spokojeni. "Nemělo to chybu. Našli jsme výborné podmínky pro přípravu a co jsme si naplánovali, to jsme odtrénovali," řekl po příjezdu hlavní trenér Pavel Mejdr. K článku je zatím pár fotografií, během následujícího týdne bude fotogalerie výrazněna doplněna.
 
Soustředění proběhlo v Čenkovicích, lyžařském středisku Orlických hor. Ačkoliv na sjezdovky se hráči pouze dívali z chaty Bohemika, odkud byl na ně krásný výhled, na běžkách se vyřádili až dost.

"Každé dopoledne jsme kroužili kolem Bukové hory, poslední den jsme pak vyrazili až na Suchý vrch. Sněhové podmínky byly ideální, stopa upravená," uvedl Mejdr, který neváhal s týmem vyrazit do stopy a bylo vidět, že za dobu své profesionální fotbalové kariéry absolvoval na běžkách nejedno soustředění. Jezdil hodně vpředu.

Kromě kouče si s běžkami nejvíce rozuměli Roman Vyšata, Michal Buzek, Šimon Honetschläger a držel se i Martin Janda. Ale poprat se s nimi musel každý, vždyť jeden okruh kolem Bukové hory měl osm kilometrů a jezdil se dvakrát.

Odpolední program už byl bez "prkýnek", ale neménně náročný. Soustředění bylo koncipováno jako finální fáze té nejhrubší zimní přípravy, takže hráči dostali do těla.

"Trénovali jsme dvoufázově, jednou třífázově. V necelých čtyřech dnech jsme zvládli osm tréninkových jednotek, což je srovnatelné s dvoutýdenní přípravou doma. Navíc v přírodě, v pěkném prostředí, v klidu bez nějakého spěchu. Kluci si mohli vyčistit hlavu a soustředit se jen na trénink," liboval si Mejdr.

Soustředění se zúčastnilo 17 hráčů, dva chyběli ze zdravotních důvodů, dva kvůli práci.

"Ta účast byla nadstandardní. Potěšilo mě, že k tomu kluci takhle přistoupili. Díky tomu to splnilo svůj účel," dodal Mejdr.

Soustředění rovněž zpestřilo dlouhou zimní přípravu, která se teď vrátí do svých kolejí. I když tu nejhorší dřinu už mají hráči za sebou. To přiznává i trenér Mejdr.

"Přesuneme se k rychlostní vytrvalosti, budeme více pracovat s míčem, ale stále nás čeká dost práce, vždyť ještě nejsme ani v půlce přípravného období."

Kromě tréninků tým pokračuje i v zimním turnaji Aritma Cup. V něm ho teď čekají závěrečné zápasy v základní skupině. K postupu do finálové skupiny musí zvládnout utkání se Zličínem, Aritmou a Velkou Dobrou.

Už teď ve středu 4.2. FCPK změří síly se Zličínem, aktuálně pátým celkem tabulky pražského přeboru. Zápas se hraje výjimečně ve Zličíně a má výkop v 18:30.

Fotogalerie 

     
 

FCPK - víc než fotbal...

Víc než fotbal

Program pro sobotní odpoledne. Dětský den U Drahušky v Přední Kopanině., 12.06.2021
Přední Kopanina - Každý rok se slaví U Drahušky Dětský den. S ohledem na vládní opatření proti koronaviru je to letos trochu později, ale koná se. Odpoledne...
Holanďák a španělák nic nepřekoná, říká šéfkuchař Drahušky Robert Mazur, 15.03.2021
Přední Kopanina - Fotbal má stále pauzu, takže jediné co funguje na stadiónu U Drahušky je výdejní okénko klubové restaurace. A také rozvozy obědů. Fungují...
Kopanina zahájila jaro minutou ticha. Zemřel mladý rozhodčí Chustecki., 09.03.2020
Újezd u Průhonic - První jarní kolo přeboru Prahy zahájilo smutkem. Fotbalovou rodinu v Praze opustil oblíbený rozhodčí Jaroslaw Pawel Chustecki. Odešel...
Kopanina Masters 2019. Turnaj ve stolním tenise proběhne už tuto neděli., 30.11.2019
Přední Kopanina - Zimní pauza dává prostor fotbalistům si odpočinout a třeba si zkusit i jiné sportovní aktivity. Jednou z tradičních akcí ve sportovním...
Drakiáda 2019. V sobotu U Drahušky fotbal ustoupí pouštění draků., 19.10.2019
Přední Kopanina - Vzrušující podívaná čeká na návštěvníky sportovního areálu U Drahušky v sobotu 19.10.2019. Výjimečně se však o vzrušení nebudou starat...

Další články

Pozvánka k Drahušce na vyprávění Jakuba Moravce. Irsko s chutí Irské., 07.02.2019
Kopanina se představila v Maďarsku. Pardálové hráli v lázeňském Bűk Fűrdo., 13.01.2019
Fotbalový klub Přední Kopanina přeje všem členům a fanouškům klidné svátky., 26.12.2018
Fotbalisté spolupořádají Silvestrovský běh. Přijďte se proběhnout., 18.12.2018
Cestovatel Jakub Moravec opět U Drahušky. Téma: Namibie a Botswana., 06.12.2018
Startuje Měsíc české kuchyně. Pět víkendů pojedeme U Drahušky klasiku., 16.11.2018
Svatomartinské hody budou celý víkend probíhat v restauraci U Drahušky, 07.11.2018
Medailonek Michala Buzka s reportérem Davidem Kalousem pro fotbalpraha.cz, 10.10.2018
Poslední místa na sportovní kemp v Přední Kopanině. Startujeme příští týden!, 24.07.2018
Areál U Drahušky uzavřela na den svatba. Nyní opět bez omezení., 21.07.2018