Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Poslední květnový víkend přinese na Kopaninu pět zápasů! Celý program zde.

Rubrika:Neuvedeno
Zpracováno:25.05.2024
 
Přední Kopanina - Před námi je již poslední květnový víkend a necelé čtyři týdny do konce sezony. Během této soboty a neděle se na kopaninské půdě odehraje hned pět duelů. Víkend doma U Drahušky otevře A-tým v důležitém souboji s Duklou JM, a zakončí ho rezerva v neděli odpoledne proti Bohnicím. Dále na svém hřišti nastoupí starší žáci a obě přípravky!

Přední Kopanině zbývají do konce sezony čtyři soutěžní utkání a z vedoucí pozice má šestibodový náskok na druhý Vyšehrad. Souboj v 28. kole s Duklou Jižní Město tedy bude klíčový k zisku titulu. Modročervení mají na jaře lepší formu než kdokoliv jiný. Za jedenáct duelů devětkrát zvítězili a získali 28 z možných 33 bodů. Díky sérii osmi úspěchů v řadě se FCPK vytáhla na pozici lídra s nadějným náskokem. Nadcházející soupeř, Dukla JM, sídlí na deváté příčce. V druhé části sezony nasbíral tento celek čtyři výhry, které doplňují šest proher a jeden nerozhodný výsledek. Úvodní vzájemný zápas skončil 6:1 pro Kopaňáky (informace).

V neděli odpoledne odehraje svůj duel kopaninská rezerva. Ta se utká s posledním týmem tabulky, kterýmž jsou Bohnice. FCPK B se v poslední době zvedla; poté, co v prvních osmi kolech zaznamenala pouze tři vítězství, si připsala stejně tolik v posledních třech zápasech za sebou. Minulý víkend to navíc byl úspěch na půdě kvalitního soka z Uhelných skladů (informace). Modročervení jsou stále na čtvrté pozici, tři body za Aritmou B. Nadcházející protivník - Bohnice - sídlí na nejnižší příčce s dvanácti body. Za celý tento ročník zaznamenal tři úspěchy v 26 utkáních, a obdržel přesně 100 branek. Kopaňáci však nesmí tento souboj podcenit; Bohnice na jaře dokázaly obrat o body právě třetí rezervu Aritmy.

Ve stejný den, avšak ještě dopoledne, vyjde do akce starší dorost. Ten bude mít těžký úkol uhrát body na hřišti Kolovratů, které se nachází na pátém místě a doma za celou sezonu prohrály pouze dvakrát. Kopaňáci jsou desátí, ale deváté místo je stále na dostřel. Toto místo obklopuje Uhříněves, která má o tři body více. FCPK si za osm duelů na jaře připsala pouze jeden úspěch; v minulém kole však udržela k remíze čtvrté Nusle (informace), z čehož by mohla čerpat do nadcházejícího klání. Kolovraty mají o jedenáct bodů více než modročervení, ale v druhé části sezony jejich forma klesla. Mají pouze tři vítězství a na začátku měsíce podlehly jedenáctému Sokolu Řepy. Hrát s nimi tedy rozhodně jde.

Skvělou sezonu zažívá mladší dorost, tedy kategorie U17. Tento celek se stále nachází na druhém místě, čtyři body za Horními Počernicemi B, které však mají odehráno o zápas více. Virtuálně by tak rozdíl mohl tvořit jediný body se dvěma koly do konce. Tento víkend se modročervení utkají se Sokolem Řepy. Ten sídlí na páté příčce a má o dvanáct bodů méně než kopaninští. FCPK má na jaře bilanci šesti výher a jediné prohry; ta přišla právě proti vedoucím Horním Počernicím. Řepy ale v druhé části sezony o moc nezaostávají; v sedmi utkáních pětkrát zvítězili. Bude se tedy jednat o náročný souboj a v sázce budou klíčové body.

Bohužel ve zcela opačném rozpoložení se nachází kategorie starších žáků, která je ve své soutěži na posledním místě. Ještě však nic není ztraceno. Tabulka je velmi vyrovnaná, a od deváté pozice Kopaňáky dělí jenom tři body. Ještě o bod více pak má osmý Radotín, který je právě nadcházejícím protivníkem modročervených. Kopaninští od začátku druhé poloviny ročníku vyhráli v osmi kolech pouze jednou; od té doby jsou v sérii pěti nezdarů v řadě. Radotín má na jaře stejnou bilanci - jedno vítězství a sedm porážek. Taktéž natáhl šňůru proher, která je nyní na čtyřech zápasech. Jeden z týmů tedy bude muset nepříznivou vlnu ukončit a konečně si připsat cenné tři body. Přijďte Kopaňáky v tomto důležitém klání podpořit na domácí stadion U Drahušky v neděli od 14:30!

Mladší žáci vykopnou svůj mistrovský zápas s pořadovým číslem 18 v sobotu dopoledne. Soupeřem bude Bílá Hora. Kopaňáci jsou na krásném druhém místě, osm bodů od vedoucího Barrandova, a do konce sezony zbývají tři utkání. Zároveň mají osmibodový náskok na třetí Modřany B, a tak to s největší pravděpodobností vypadá, že na druhé příčce tento ročník zakončí. Bílá Hora nevstoupila do jarní fáze dobře, nezvítězila v prvních pěti utkáních ani jednou. V posledních dvou duelech si však připsala dva úspěchy.

Obě přípravky odehrají své zápasy na domácím hřišti v neděli. Od 10:30 nastoupí kategorie U9, a to proti Slivenci. Mladší přípravka do tohoto klání půjde po krásné výhře proti Hrdlořezům. Mužstvo U11 následně vykopne svůj duel ve 12:30 proti Jižnímu Městu Chodov. Taktéž má v zádech vítězství na půdě Hrdlořezů.

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina. 

Celý program:

FCPK vs Dukla JM - sobota 25.5. 10:30, Kopanina

FCPK B vs Bohnice - neděle 26.5. 17:00, Kopanina

Kolovraty vs FCPK U19 - neděle 26.5. 10:15, Kolovraty

Řepy vs FCPK U17 - sobota 25.5. 17:00, Řepy

FCPK U15 vs Radotín - neděle 26.5. 14:30, Kopanina

Bílí Hora vs FCPK U13 - sobota 25.5. 11:00, Bílá Hora

FCPK U11 vs JM Chodov - neděle 26.5. 12:30, Kopanina

FCPK U9 vs Slivenec - neděle 26.5. 10:30, Kopanina

 

Článek připravil:JT
 
 

Aktuality klubu

Kopanina se představí na Sláva Cupu. Dosáhnou modročervení na tripple?, 20.07.2024
Dubeč - Turnaj s tradicí. Sláva Cup na počest významného fotbalového funkcionáře a trenéra Miloslava Houšky se hraje letos již posedmé. Všech ročníků se...
Divize vylosována. Kopaninu čekají čtyři pražská derby a atraktivní soupeři., 28.06.2024
Praha - V restauraci Columna na pražském Chodově byl vylosován nový ročník 2024/25 soutěží Řídící komise pro Čechy. V soutěži mužů se jedná o třetí a čtvrtou...
Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...

Další články

U9 na tradičním MINICUPU na Julisce!, 12.06.2024
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024