Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  

Ostudu jsme neudělali, ale doplatili na chyby, řekl žižkovský Jiří Brunclík

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:15.08.2023
 
Koloděje - Odcházel ze hřiště jako jeden z posledních, výsledek 2:3 s Kopaninou ho mrzel. Přesto ochotně odpověděl na pár otázek. Trenér Viktorie Žižkov B Jiří Brunclík, který dříve působil i v Neratovicích, poprvé se svým týmem v této sezóně prohrál. Své hráče za výkon chválil, podle něj rozhodla (ne)zkušenost. Projekt však pokračuje dál. Žižkov B trénuje každý den a chce dostat co nejvíce hráčů do áčka.

Trenére opět hodně branek, opět drama. Takové jsou vzájemné zápasy. Pro vás prohra 2:3, kterou hodnotíte jak?

My jsme samozřejmě zklamaní z toho výsledku, ale bohužel pokud budeme pořád dělat chyby, které děláme, de fakto jsme ty góly Kopanině nabídli a tyhle zkušené týmy nás potrestají. Z toho pohledu asi 2:3 spravedlivý výsledek, i když myslím, že druhý poločas měl z naší strany měřítko, ale doplatili jsme na inkasované góly.

Takže hříchy mládí? Hra dobrá, ale rozhoduje zkušenost před oběma šestnáctkami?

Přesně tak. Když se podíváte na soupisku, tak to jsou kluci, kteří hrají rok za chlapy nebo většina pak přišla z dorostu, takže je to všechno supr, my se musíme učit, ale prostě jsou tam tyhle věci, které potřebujeme co nejdříve odbourat.

První zápas jste zvládli vyhrát 3:2 venku proti ČAFC, jak moc vás mrzí, že jste nepotvrdili tento skvělý výsledek i v domácím prostředí druhou výhrou?

Určitě mrzí, měli jsme maximální respekt k soupeři, protože víme, že Kopanina je asi fotbalově někde jinde než další týmy v přeboru, šli jsme do toho, abychom neudělali žádnou ostudu a jsem rád, že aspoň ta hra vypadala jak vypadala. Doplatili jsme na chyby, které jsme udělali.

Hrálo se v Kolodějích, minule Miškovice. Proč pořád střídáte ty stadióny? Nebylo by pro kluky lepší hrát stabilně v jednom prostředí na které jsou zvyklí?

Tohle je asi kolorit Viktorky. Já jsem tady půl roku, bohužel to tak je jak to je. Takže tak.

Minulou sezónu byla rezerva sedm bodů od sestupu, předpokládám, že letos byste to chtěli sehrát trochu lépe.

Jsme tady rozjeli nový projekt, dovolím si říci, že trénujeme jak týmy v ČFL každý den a prostě to chceme někam posunout. Chceme dostat co nejvíce kluků do áčka, víme, že to je strašně těžká cesta, ale tím, když budeme trénovat méně než áčko, tak se tam ti kluci nemají šanci se dostat, to je realita.

Kteří hráči z dnešního zápasu mají zkušenosti s áčkem?

Když nepočítám Pepu Bazala, tak jako jedinej áčkovej byl Saša Bárta, dál tam chodí kluci od nás jako Lukáš Horálek, který s nimi pravidelně trénuje, ale zápasy hraje u nás, Marco Žiga to samé. Další kluci se tam točí, aby si to osahali, což je super.

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Víkendový program Přední Kopaniny. Přehled zápasů všech kategorií!, 21.09.2023
Přední Kopanina - Dalších osm utkání FC Přední Kopanina je na programu během nadcházejícího víkendu. V domácím prostředí stadionu U Drahušky se však odehraje...
Přeborové týmy se zapojí do Teskahor poháru. Kopanina začíná v Řeporyjích., 20.09.2023
Praha - Ještě před čtvrtečním zahájením bojů pražských „S“ v Evropské lize pokračuje Teskahor pohár PFS mužů druhým kolem. Obhájce trofeje a lídr přeborové...
Úspěšný víkend pro Přední Kopaninu. Výsledkový servis všech celků FCPK zde!, 18.09.2023
Přední Kopanina - O víkendu 16. - 17.9. se opět odehrálo osm utkání skrz kopaninské kategorie od U9 po A-tým. Z těchto osmi zápasů vyhrály kopaninské celky...
Na Kopaninu míří Kolovraty. Narazí na sebe dva sousedé. Na lajně žena!, 15.09.2023
Přední Kopanina - Zajímavý zápas páté Kopaniny s šestými Kolovraty v 7.kole přeboru Prahy. Oba týmy mají deset bodů, lepší skóre hovoří pro domácí. Tady...
Ameriku vyměnila za Francii. Můj dětský sen, říká fotbalistka Stárová, 14.09.2023
Praha - Historické městečko s malebnými uličkami, necelými osmi tisíci obyvateli a příjemnou atmosférou. Když sedne do auta, za necelou hodinku je u moře...

Další články

Víkendový souhrn týmů Přední Kopaniny. Bilance 3 výhry, 1 remíza, 4 prohry., 11.09.2023
Kopaninu čeká předposlední Podolí. Zůstat nahoře, znamená neztrácet., 09.09.2023
Kam o víkendu na fotbal? Přijďte na Kopaninu! Celý program zde., 07.09.2023
Skvěle nám vyšel úvod. A jezdili jsme po zadku, prozrazuje kopaninský Ptáček, 06.09.2023
Šlágr kola se hraje u letiště. Na Kopaninu přijede lídr tabulky FC Tempo., 01.09.2023