Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  

Ostudu jsme neudělali, ale doplatili na chyby, řekl žižkovský Jiří Brunclík

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:15.08.2023
 
Koloděje - Odcházel ze hřiště jako jeden z posledních, výsledek 2:3 s Kopaninou ho mrzel. Přesto ochotně odpověděl na pár otázek. Trenér Viktorie Žižkov B Jiří Brunclík, který dříve působil i v Neratovicích, poprvé se svým týmem v této sezóně prohrál. Své hráče za výkon chválil, podle něj rozhodla (ne)zkušenost. Projekt však pokračuje dál. Žižkov B trénuje každý den a chce dostat co nejvíce hráčů do áčka.

Trenére opět hodně branek, opět drama. Takové jsou vzájemné zápasy. Pro vás prohra 2:3, kterou hodnotíte jak?

My jsme samozřejmě zklamaní z toho výsledku, ale bohužel pokud budeme pořád dělat chyby, které děláme, de fakto jsme ty góly Kopanině nabídli a tyhle zkušené týmy nás potrestají. Z toho pohledu asi 2:3 spravedlivý výsledek, i když myslím, že druhý poločas měl z naší strany měřítko, ale doplatili jsme na inkasované góly.

Takže hříchy mládí? Hra dobrá, ale rozhoduje zkušenost před oběma šestnáctkami?

Přesně tak. Když se podíváte na soupisku, tak to jsou kluci, kteří hrají rok za chlapy nebo většina pak přišla z dorostu, takže je to všechno supr, my se musíme učit, ale prostě jsou tam tyhle věci, které potřebujeme co nejdříve odbourat.

První zápas jste zvládli vyhrát 3:2 venku proti ČAFC, jak moc vás mrzí, že jste nepotvrdili tento skvělý výsledek i v domácím prostředí druhou výhrou?

Určitě mrzí, měli jsme maximální respekt k soupeři, protože víme, že Kopanina je asi fotbalově někde jinde než další týmy v přeboru, šli jsme do toho, abychom neudělali žádnou ostudu a jsem rád, že aspoň ta hra vypadala jak vypadala. Doplatili jsme na chyby, které jsme udělali.

Hrálo se v Kolodějích, minule Miškovice. Proč pořád střídáte ty stadióny? Nebylo by pro kluky lepší hrát stabilně v jednom prostředí na které jsou zvyklí?

Tohle je asi kolorit Viktorky. Já jsem tady půl roku, bohužel to tak je jak to je. Takže tak.

Minulou sezónu byla rezerva sedm bodů od sestupu, předpokládám, že letos byste to chtěli sehrát trochu lépe.

Jsme tady rozjeli nový projekt, dovolím si říci, že trénujeme jak týmy v ČFL každý den a prostě to chceme někam posunout. Chceme dostat co nejvíce kluků do áčka, víme, že to je strašně těžká cesta, ale tím, když budeme trénovat méně než áčko, tak se tam ti kluci nemají šanci se dostat, to je realita.

Kteří hráči z dnešního zápasu mají zkušenosti s áčkem?

Když nepočítám Pepu Bazala, tak jako jedinej áčkovej byl Saša Bárta, dál tam chodí kluci od nás jako Lukáš Horálek, který s nimi pravidelně trénuje, ale zápasy hraje u nás, Marco Žiga to samé. Další kluci se tam točí, aby si to osahali, což je super.

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se představí na Sláva Cupu. Dosáhnou modročervení na tripple?, 20.07.2024
Dubeč - Turnaj s tradicí. Sláva Cup na počest významného fotbalového funkcionáře a trenéra Miloslava Houšky se hraje letos již posedmé. Všech ročníků se...
Divize vylosována. Kopaninu čekají čtyři pražská derby a atraktivní soupeři., 28.06.2024
Praha - V restauraci Columna na pražském Chodově byl vylosován nový ročník 2024/25 soutěží Řídící komise pro Čechy. V soutěži mužů se jedná o třetí a čtvrtou...
Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...

Další články

U9 na tradičním MINICUPU na Julisce!, 12.06.2024
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024