Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Nevíte kam o víkendu na fotbal? Na Kopanině je vždy o zábavu postaráno!

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:11.05.2023
 
Přední Kopanina - Nadcházející sobotu a neděli 13. - 14.5. čeká Přední Kopaninu opět mnoho utkání skrz všechny kategorie klubu. Jak už tomu bývá téměř každý víkend, do zápasů nastoupí celky od U9 po áčko. Z celkových osmi klání se na domácím stadionu U Drahušky utkají se soupeřem pouze oba mužské týmy FCPK. První mužstvo čeká sobotní mač proti Hostivaři a rezerva půjde do akce v neděli proti Vyšehradu B. Všechny mládežnické kategorie tedy tento víkend nastoupí venku. Třikrát v sobotu a třikrát v neděli.

Hráči A-týmu Přední Kopaniny v sobotu odpoledne, konkrétně v 15:00, nastoupí do utkání na svém stadionu proti Hostivaři. Celku, jež se nachází ve špatné formě, kterou potvrzuje negativní série devíti zápasů v řadě bez výhry. Tři body si naposledy Hostivař připsala ještě minulý rok v listopadu a za tu dobu tak spadla na 13. místo. Zajímavostí však je, že je to jeden ze tří týmů, které dokázali Kopaninu porazit během podzimní části soutěže. Modročervené na svém hřišti nečekaně přejeli 3:0 (více zde). Vítězství si ale také potřebuje nutně připsat i FCPK. Poslední takové totiž zaznamenala už před dlouhým měsícem, což je na klub, který bojuje o postup, příliš dlouhá doba. Mezi tím přisly tři prohry, včetně jedné v poháru, a jedna remíza z minulého kola v Královicích. Zlomí tento víkend Kopaňáci neúspěšnou sérii?

Kopaninská rezerva nastoupí do svého mistráku v neděli od 17:00 na domácím pažitu u letiště. Utká se s Vyšehradem B sídlícím tvrdě na posledním místě s pouhými devíti body. Toto mužstvo má, když se podíváme ještě do podzimu, jednu výhru v posledních dvanácti soutěžních zápasech. Rozdíl mezi FCPK B a Vyšehradem tak tvoří neskutečná propast téměř padesáti bodů. Rezerva modročervených naopak zvítězila v šesti ze svých posledních sedmi klání a celkově si na jaře připsala 22 z možných 27 bodů. Díky klopýtnutí Zbraslavi v posledním kole stáhli Kopaňáci rozdíl na druhý celek na jediný bod. 

Starší dorost v neděli čeká souboj s Motorletem B na hřišti Uhelných skladů. Tento soupeř je v tabulce na první pozici a letos na jaře zatím vyhrál šest z osmi utkání. Za celou sezonu vyšel ze zápasu s prázdnou pouze ve dvou případech. Na druhé straně U19 modročervených v tomto roce vítězství ještě nepoznala. Z úvodních devíti klání ani jednou nepřičichla ke třem bodům a připsala si bilanci dvou remíz a sedmi proher. Utkání tak má jasného favorita, ale ve fotbale nic není jasné dopředu.

Jejich mladší spoluhráčí - tedy kategorie do 17 let - budou hledat svoji třetí výhru tuto sobotu. Utkají se s Dolními Počernicemi, tedy s mužstvem, které je v tabulce přímo nad FCPK. Rozdíl tvoří čtyři body. Počernice letos mají jednu výhru v šesti zápasech, modročervení mají dvě. Jde tak o velmi důležité klání, ve kterém modročervení potřebují vyhrát, aby si soupeře udrželi na dohled a stáhli deficit na pouhý jeden bod. Utkání má výkop v 10:45 dopoledne.

Starší žáky čeká v sobotu od 17:30 zápas na Kavčích horách proti Podolí. Slavoj je v tabulce na třetím místě a bojuje o postup. Od vrchu ho dělí pouhé čtyři body. Avšak na jaře má špatnou formu. V osmi kláních si Podolí připsalo pouze dvě výhry, dále čtyři prohry a pár remíz. Je tak dobrý čas, kdy může FCPK U15 přidat na trápení Podolí, a navázat na svou výhru proti Braníku z minulého víkendu!

Brzký výkop čeká v sobotu mladší žáky. Ti nastoupí už od 9:00 v Řeporyjích. Jde o mužstvo, které je na třetím místě v soutěži a bojuje o prvenství. Vyhrálo pět z šesti jarních mistráků. FCPK U13 je na tom však také velmi dobře. Letos stejná bilance jako Řeporyje, tedy šest utkání, pět vítězství, a s pohodlným náskokem před šestým Lochkovem sídlí modročervení na páté pozici. Tento víkend by však mohli udělat důležitý krok v honu na top 4!

Mladší i starší přípravku čekají jejich utkání v neděli. U11 se utká s Čakovicemi a bude chtít navázat na dobré výkony z tohoto jara. U9 vyzve Dolní Chabry, které jsou bez jediného bodu poslední. Modročervení tak soupeři nebudou chtít nabídnout jeho první bodíky a půjdou si pro výhru.

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina. 

Celý program:

FCPK vs Hostivař - sobota 13.5. 15:00, Kopanina

FCPK B vs Vyšehrad B - neděle 14.5. 17:00, Kopanina

Motorlet B vs FCPK U19 - neděle 14.5. 17:00, Uhelné sklady

Dolní Počernice vs FCPK U17 - sobota 13.5. 10:45, D. Počernice

Podolí vs FCPK U15 - sobota 13.5. 17:30, Podolí

Řeporyje vs FCPK U13 - sobota 13.5. 9:00, Řeporyje

Čakovice vs FCPK U11 - neděle 14.5. 17:00, Čakovice

Dolní Chabry vs FCPK U9 - neděle 14.5. 14:00, Chabry

 

Článek připravil:JT
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Výsledkový servis z víkendu. Všechny zápasy Přední Kopaniny s komentářem., 05.06.2023
Přední Kopanina - První červnový víkend je za námi a s ním je tu i tradiční výsledkový servis. Některá mužstva odehrála svá předposlední utkání celé sezony,...
Sezóna míří do finále. Co čeká týmy Kopaniny? Program FCPK zde!, 01.06.2023
Přední Kopanina - Nejvyšší česká soutěž, tedy Fortuna Liga, už před týdnem svoji sezonu zakončila a nyní zbývá čas na podporu týmů v nižších úrovních....
Jak dopadly víkendové šlágry? Dočtete se ve výsledkovém servisu!, 28.05.2023
Přední Kopanina - Poslední květnový víkend na Kopanině přichystal hned dvojici největších zápasů svých jednotlivých soutěží. V sobotu na stadionu U Drahušky...
Přípravka se zúčastnila turnaje hraném na písku. Jak hráčům šel beach fotbal?, 27.05.2023
Radlice - V sobotu 27.5. si přípravka Přední Kopaniny poprvé osahala míč za nezvyklých podmínek. Kluci totiž odehráli turnaj na písčitém povrchu, tedy...
Kam v Praze o víkendu za fotbalem? Na Kopanině se chystají dva šlágry., 27.05.2023
Praha - Pražský fotbalový server www.fotbalpraha.cz ve své pravidelné pozvánce na víkend přímo v titulku připomíná, že u letiště v Přední Kopanině na stadiónu...

Další články

Víkendový program Přední Kopaniny. Pozvánka na zápasy všech kategorií., 25.05.2023
Po dvaceti minutách nebylo co řešit, říká po kanonádě Kopaniny Dominik Vott, 24.05.2023
Čtyři trefy Daniela Urbana: rázný krok ke korunovaci krále pražských střelců., 23.05.2023
Nevíte kam o víkendu na fotbal? Na Kopanině je vždy o zábavu postaráno!, 11.05.2023
Mladší žáci na turnaji v Libčicích obsadili šesté místo., 08.05.2023