Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Nevíte kam o víkendu na fotbal? Na Kopanině je vždy o zábavu postaráno!

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:11.05.2023
 
Přední Kopanina - Nadcházející sobotu a neděli 13. - 14.5. čeká Přední Kopaninu opět mnoho utkání skrz všechny kategorie klubu. Jak už tomu bývá téměř každý víkend, do zápasů nastoupí celky od U9 po áčko. Z celkových osmi klání se na domácím stadionu U Drahušky utkají se soupeřem pouze oba mužské týmy FCPK. První mužstvo čeká sobotní mač proti Hostivaři a rezerva půjde do akce v neděli proti Vyšehradu B. Všechny mládežnické kategorie tedy tento víkend nastoupí venku. Třikrát v sobotu a třikrát v neděli.

Hráči A-týmu Přední Kopaniny v sobotu odpoledne, konkrétně v 15:00, nastoupí do utkání na svém stadionu proti Hostivaři. Celku, jež se nachází ve špatné formě, kterou potvrzuje negativní série devíti zápasů v řadě bez výhry. Tři body si naposledy Hostivař připsala ještě minulý rok v listopadu a za tu dobu tak spadla na 13. místo. Zajímavostí však je, že je to jeden ze tří týmů, které dokázali Kopaninu porazit během podzimní části soutěže. Modročervené na svém hřišti nečekaně přejeli 3:0 (více zde). Vítězství si ale také potřebuje nutně připsat i FCPK. Poslední takové totiž zaznamenala už před dlouhým měsícem, což je na klub, který bojuje o postup, příliš dlouhá doba. Mezi tím přisly tři prohry, včetně jedné v poháru, a jedna remíza z minulého kola v Královicích. Zlomí tento víkend Kopaňáci neúspěšnou sérii?

Kopaninská rezerva nastoupí do svého mistráku v neděli od 17:00 na domácím pažitu u letiště. Utká se s Vyšehradem B sídlícím tvrdě na posledním místě s pouhými devíti body. Toto mužstvo má, když se podíváme ještě do podzimu, jednu výhru v posledních dvanácti soutěžních zápasech. Rozdíl mezi FCPK B a Vyšehradem tak tvoří neskutečná propast téměř padesáti bodů. Rezerva modročervených naopak zvítězila v šesti ze svých posledních sedmi klání a celkově si na jaře připsala 22 z možných 27 bodů. Díky klopýtnutí Zbraslavi v posledním kole stáhli Kopaňáci rozdíl na druhý celek na jediný bod. 

Starší dorost v neděli čeká souboj s Motorletem B na hřišti Uhelných skladů. Tento soupeř je v tabulce na první pozici a letos na jaře zatím vyhrál šest z osmi utkání. Za celou sezonu vyšel ze zápasu s prázdnou pouze ve dvou případech. Na druhé straně U19 modročervených v tomto roce vítězství ještě nepoznala. Z úvodních devíti klání ani jednou nepřičichla ke třem bodům a připsala si bilanci dvou remíz a sedmi proher. Utkání tak má jasného favorita, ale ve fotbale nic není jasné dopředu.

Jejich mladší spoluhráčí - tedy kategorie do 17 let - budou hledat svoji třetí výhru tuto sobotu. Utkají se s Dolními Počernicemi, tedy s mužstvem, které je v tabulce přímo nad FCPK. Rozdíl tvoří čtyři body. Počernice letos mají jednu výhru v šesti zápasech, modročervení mají dvě. Jde tak o velmi důležité klání, ve kterém modročervení potřebují vyhrát, aby si soupeře udrželi na dohled a stáhli deficit na pouhý jeden bod. Utkání má výkop v 10:45 dopoledne.

Starší žáky čeká v sobotu od 17:30 zápas na Kavčích horách proti Podolí. Slavoj je v tabulce na třetím místě a bojuje o postup. Od vrchu ho dělí pouhé čtyři body. Avšak na jaře má špatnou formu. V osmi kláních si Podolí připsalo pouze dvě výhry, dále čtyři prohry a pár remíz. Je tak dobrý čas, kdy může FCPK U15 přidat na trápení Podolí, a navázat na svou výhru proti Braníku z minulého víkendu!

Brzký výkop čeká v sobotu mladší žáky. Ti nastoupí už od 9:00 v Řeporyjích. Jde o mužstvo, které je na třetím místě v soutěži a bojuje o prvenství. Vyhrálo pět z šesti jarních mistráků. FCPK U13 je na tom však také velmi dobře. Letos stejná bilance jako Řeporyje, tedy šest utkání, pět vítězství, a s pohodlným náskokem před šestým Lochkovem sídlí modročervení na páté pozici. Tento víkend by však mohli udělat důležitý krok v honu na top 4!

Mladší i starší přípravku čekají jejich utkání v neděli. U11 se utká s Čakovicemi a bude chtít navázat na dobré výkony z tohoto jara. U9 vyzve Dolní Chabry, které jsou bez jediného bodu poslední. Modročervení tak soupeři nebudou chtít nabídnout jeho první bodíky a půjdou si pro výhru.

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina. 

Celý program:

FCPK vs Hostivař - sobota 13.5. 15:00, Kopanina

FCPK B vs Vyšehrad B - neděle 14.5. 17:00, Kopanina

Motorlet B vs FCPK U19 - neděle 14.5. 17:00, Uhelné sklady

Dolní Počernice vs FCPK U17 - sobota 13.5. 10:45, D. Počernice

Podolí vs FCPK U15 - sobota 13.5. 17:30, Podolí

Řeporyje vs FCPK U13 - sobota 13.5. 9:00, Řeporyje

Čakovice vs FCPK U11 - neděle 14.5. 17:00, Čakovice

Dolní Chabry vs FCPK U9 - neděle 14.5. 14:00, Chabry

 

Článek připravil:JT
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Přední Kopanina - Předposlední hrací víkend této sezony je za námi, a mužské týmy se tak pro tento ročník rozloučili s domácím hřištěm. Rozlučka však proběhla...
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Přední Kopanina - Přední Kopanina slaví. A-tým minulý víkend získal titul přeboru Prahy a potvrdil svůj postup do Divize. Nyní ho čeká domácí utkání, při...

Další články

Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024
Repeté se Zličínem podruhé v tomto týdnu. První mečbol pro Přední Kopaninu., 31.05.2024
Program Kopaniny na víkend. U Drahušky čtyři zápasy a v sobotu Dětský den., 30.05.2024
Kopaninu čeká finále poháru. Soupeřem bude FC Zličín. Hraje se na Střížkově., 27.05.2024