Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Šlágr přeboru se hraje na Lhotce. Třetí Tempo hostí druhou Přední Kopaninu.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:01.04.2023
 
Lhotka - Fanoušky FC Přední Kopanina čeká tento víkend lahůdka. Teda nebude to doma, musí kvůli tomu na Lhotku, ale zápas třetího Tempa s druhou Kopaninou je bezesporu šlágrem kola! Tempo bylo jediné, komu se podařilo na podzim odvézt všechny tři body od letiště. Momentálně oba týmy dělí dva body. Je zaděláno na pořádnou zápletku.

Přebor má zatím jasného suveréna. Jsou to Spoje, které vedou tabulku s jedenáctibodovým náskokem. Ale o druhou příčku, která občas bývá také postupová, zuří boj. Druhá Přední Kopanina 36, třetí Tempo 34, čtvrtá Dukla JM 32.

Jaro odstartovalo lépe FC Tempo. Zatím neprohrálo. Ve třech úvodních kolech dvakrát vyhrálo (Podolí, Kolovraty) a jednou remizovalo (ČAFC). Kopanina zatím ochutnala všechny výsledky. Remízu s Žižkovem B, prohru na Motorletu B a výhru doma s Uhříněvsí.

Tempo je největším klubem v Čechách. Jeho aktuální počet členů má číslo 1087. Nikdo v tuzemsku nemá více. Ani Sparta nebo Slavia. Panelové byty v městské části Lhotka, spadající pod Prahu 4, generují hráče jak na běžícím páse. A klub toho dokázal využít.

Fotbalisté Tempa prožívají skvělou sezónu. Poté co v sezóně 2018/2019, kdy byl zaveden model čtyřech sestupujících, přebor opustili jako čtvrtý tým od konce, prožívají teď zadostiučinění. Následující dvě sezóny totiž měli jasně na postup, ale vždy je zastavil Covid a nedohrané soutěže. V sezóně 2021/22 už nahoru šli a teď dokazují, že právem.

Na podzim se Tempu povedl husarský kousek. Vyhrálo na stadiónu v Přední Kopanině (více zde). Z osmi zde hraných zápasů to bylo jediné, které Kopanina doma prohrála. Utkání rozhodl nešťastný vlastní gól Krejčího. A také nekoncentrovanost domácích, kteří inkasovali gól už v 1.minutě. Nic nebyla platná gólová hlavička Iva Flakse, který s fotbalem začínal právě na Tempu.


Sestřih gólů a všech dramatických zápasů z podzimního duelu FCPK vs Tempo klikně zde


Teď teda přichází odveta. Karty jsou rozdány jasně. Pokud Tempo vyhraje, předskočí svého soupeře o bod a půjde na druhé místo. V případě porážky by však ztrácelo už bodů pět a dokonce by mohlo ztratit i třetí pozici, v případě výhry Dukly JM na Braníku.

Na co si Kopaňáci musí dát největší pozor? Nejlepším střelcem je s deseti góly Jaroslav Klouček. Ten zatím na jaře dvakrát jen střídal a proti ČAFC vůbec nenastoupil. Klíčovým hráčem je zkušený Petr Viktorin uprostřed pole. Šestatřicetiletý borec dodáva žlutočerveným co jim vždy k jejich mládí k výsledkům chybělo. Klid, zkušenost a kvalitu.

Kopanina odstartovala jaro nesměle čtyřmi body z devíti možných a teprve v minulém kole dosáhla na první výhru. Kromě tří bodů byl pozitivní také fakt, že to bylo s nulou v obraně. Uhříněves u letiště padla 0:2 (více).

Oba sobotní soupeři se dobře znají. Trenéři Vott a Vanko spolu pravidelně domlouvají i přátelské zápasy, teď v zimě spolu oba týmy sehrály i generálku. Na Lhotce vyhrála Kopanina 4:2 po dvou brankách Kulhavého, jedné Urbana a Mejdra (více).

Na závěr je správné zmínit, že to nebude poslední vzájemný zápas těchto soupeřů. V dubnu je totiž čeká čtvrtfinále Teskahor poháru Prahy.

To však bude až v dubnu. Teď tady máme 20. kolo přeboru Prahy a bitvu o druhé místo. Výkop na Lhotce je na apríla, v sobotu 1.4. od 16.30 a přenášet ho bude live tvcom.cz . Odkaz na zápas je zde.

Utkání bude řídit rozhodčí Karel Kučera s asistenty Zeleným a Zimou. Delegátem utkání bude Richard Hlaváč.

#KopaninaDoToho

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Výsledkový servis z víkendu. Všechny zápasy Přední Kopaniny s komentářem., 05.06.2023
Přední Kopanina - První červnový víkend je za námi a s ním je tu i tradiční výsledkový servis. Některá mužstva odehrála svá předposlední utkání celé sezony,...
Sezóna míří do finále. Co čeká týmy Kopaniny? Program FCPK zde!, 01.06.2023
Přední Kopanina - Nejvyšší česká soutěž, tedy Fortuna Liga, už před týdnem svoji sezonu zakončila a nyní zbývá čas na podporu týmů v nižších úrovních....
Jak dopadly víkendové šlágry? Dočtete se ve výsledkovém servisu!, 28.05.2023
Přední Kopanina - Poslední květnový víkend na Kopanině přichystal hned dvojici největších zápasů svých jednotlivých soutěží. V sobotu na stadionu U Drahušky...
Přípravka se zúčastnila turnaje hraném na písku. Jak hráčům šel beach fotbal?, 27.05.2023
Radlice - V sobotu 27.5. si přípravka Přední Kopaniny poprvé osahala míč za nezvyklých podmínek. Kluci totiž odehráli turnaj na písčitém povrchu, tedy...
Kam v Praze o víkendu za fotbalem? Na Kopanině se chystají dva šlágry., 27.05.2023
Praha - Pražský fotbalový server www.fotbalpraha.cz ve své pravidelné pozvánce na víkend přímo v titulku připomíná, že u letiště v Přední Kopanině na stadiónu...

Další články

Víkendový program Přední Kopaniny. Pozvánka na zápasy všech kategorií., 25.05.2023
Po dvaceti minutách nebylo co řešit, říká po kanonádě Kopaniny Dominik Vott, 24.05.2023
Čtyři trefy Daniela Urbana: rázný krok ke korunovaci krále pražských střelců., 23.05.2023
Nevíte kam o víkendu na fotbal? Na Kopanině je vždy o zábavu postaráno!, 11.05.2023
Mladší žáci na turnaji v Libčicích obsadili šesté místo., 08.05.2023