Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Šampióni, šampióni, šampióni...  Finále poháru: Zličín - FCPK 1:3 (0:1), Ptáček, Schierreich, Hájek...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Šlágr přeboru se hraje na Lhotce. Třetí Tempo hostí druhou Přední Kopaninu.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:01.04.2023
 
Lhotka - Fanoušky FC Přední Kopanina čeká tento víkend lahůdka. Teda nebude to doma, musí kvůli tomu na Lhotku, ale zápas třetího Tempa s druhou Kopaninou je bezesporu šlágrem kola! Tempo bylo jediné, komu se podařilo na podzim odvézt všechny tři body od letiště. Momentálně oba týmy dělí dva body. Je zaděláno na pořádnou zápletku.

Přebor má zatím jasného suveréna. Jsou to Spoje, které vedou tabulku s jedenáctibodovým náskokem. Ale o druhou příčku, která občas bývá také postupová, zuří boj. Druhá Přední Kopanina 36, třetí Tempo 34, čtvrtá Dukla JM 32.

Jaro odstartovalo lépe FC Tempo. Zatím neprohrálo. Ve třech úvodních kolech dvakrát vyhrálo (Podolí, Kolovraty) a jednou remizovalo (ČAFC). Kopanina zatím ochutnala všechny výsledky. Remízu s Žižkovem B, prohru na Motorletu B a výhru doma s Uhříněvsí.

Tempo je největším klubem v Čechách. Jeho aktuální počet členů má číslo 1087. Nikdo v tuzemsku nemá více. Ani Sparta nebo Slavia. Panelové byty v městské části Lhotka, spadající pod Prahu 4, generují hráče jak na běžícím páse. A klub toho dokázal využít.

Fotbalisté Tempa prožívají skvělou sezónu. Poté co v sezóně 2018/2019, kdy byl zaveden model čtyřech sestupujících, přebor opustili jako čtvrtý tým od konce, prožívají teď zadostiučinění. Následující dvě sezóny totiž měli jasně na postup, ale vždy je zastavil Covid a nedohrané soutěže. V sezóně 2021/22 už nahoru šli a teď dokazují, že právem.

Na podzim se Tempu povedl husarský kousek. Vyhrálo na stadiónu v Přední Kopanině (více zde). Z osmi zde hraných zápasů to bylo jediné, které Kopanina doma prohrála. Utkání rozhodl nešťastný vlastní gól Krejčího. A také nekoncentrovanost domácích, kteří inkasovali gól už v 1.minutě. Nic nebyla platná gólová hlavička Iva Flakse, který s fotbalem začínal právě na Tempu.


Sestřih gólů a všech dramatických zápasů z podzimního duelu FCPK vs Tempo klikně zde


Teď teda přichází odveta. Karty jsou rozdány jasně. Pokud Tempo vyhraje, předskočí svého soupeře o bod a půjde na druhé místo. V případě porážky by však ztrácelo už bodů pět a dokonce by mohlo ztratit i třetí pozici, v případě výhry Dukly JM na Braníku.

Na co si Kopaňáci musí dát největší pozor? Nejlepším střelcem je s deseti góly Jaroslav Klouček. Ten zatím na jaře dvakrát jen střídal a proti ČAFC vůbec nenastoupil. Klíčovým hráčem je zkušený Petr Viktorin uprostřed pole. Šestatřicetiletý borec dodáva žlutočerveným co jim vždy k jejich mládí k výsledkům chybělo. Klid, zkušenost a kvalitu.

Kopanina odstartovala jaro nesměle čtyřmi body z devíti možných a teprve v minulém kole dosáhla na první výhru. Kromě tří bodů byl pozitivní také fakt, že to bylo s nulou v obraně. Uhříněves u letiště padla 0:2 (více).

Oba sobotní soupeři se dobře znají. Trenéři Vott a Vanko spolu pravidelně domlouvají i přátelské zápasy, teď v zimě spolu oba týmy sehrály i generálku. Na Lhotce vyhrála Kopanina 4:2 po dvou brankách Kulhavého, jedné Urbana a Mejdra (více).

Na závěr je správné zmínit, že to nebude poslední vzájemný zápas těchto soupeřů. V dubnu je totiž čeká čtvrtfinále Teskahor poháru Prahy.

To však bude až v dubnu. Teď tady máme 20. kolo přeboru Prahy a bitvu o druhé místo. Výkop na Lhotce je na apríla, v sobotu 1.4. od 16.30 a přenášet ho bude live tvcom.cz . Odkaz na zápas je zde.

Utkání bude řídit rozhodčí Karel Kučera s asistenty Zeleným a Zimou. Delegátem utkání bude Richard Hlaváč.

#KopaninaDoToho

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopaninu čeká finále poháru. Soupeřem bude FC Zličín. Hraje se na Střížkově., 27.05.2024
Praha - První z vrcholů sezony v pražských soutěžích je tu. V úterý 28.5.2024 se od 18:00 odehraje v areálu na Střížkově finále Teskahor poháru Prahy....
Podívejte se jak FCPK zakončila květen. Plný výsledkový program z víkendu zde!, 27.05.2024
Přední Kopanina - Do června nám zbývá pár dnů, což znamená, že jsme velmi blízko konce sezony 2023/24. Závěrečný květnový víkend přinesl k Drahušce pět...
Poslední květnový víkend přinese na Kopaninu pět zápasů! Celý program zde., 25.05.2024
Přední Kopanina - Před námi je již poslední květnový víkend a necelé čtyři týdny do konce sezony. Během této soboty a neděle se na kopaninské půdě odehraje...
Přední Kopanina chce doma udělat další krok k divizi. Musí zlepšit koncovku., 24.05.2024
Přední Kopanina - Další důležitý krok na cestě do divize může v sobotu dopoledne udělat v Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Lídra tabulky čeká...
Květen je téměř u konce, a soutěž tak pomalu vrcholí! Výsledky z víkendu zde!, 20.05.2024
Přední Kopanina - Tento víkend se skrz kopaninské celky odehrálo pouze pět zápasů. Kategorie od mladšího dorostu, tedy U17, po mladší žáky, U13, měly volno....

Další články

Kopanina míří na horkou půdu Třeboradic, přestřelka se prý konat nebude., 18.05.2024
Do konce sezóny zbývá měsíc. Program nadcházejícího víkendu přehledně zde., 16.05.2024
Nacházíme se v klíčové části sezony! Shrnutí důležitého víkendu se dočtete zde., 15.05.2024
Před námi je další víkend plný fotbalu! Hitem bude derby áčka se Střešovicemi., 10.05.2024
Přední Kopanina odstartovala projekt charity. Začala spolupracovat s Donio., 09.05.2024