Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

S přípravou jsem spokojen, Spoje čekají těžká utkání, říká trenér Kopaniny Vott

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:02.03.2023
 
Přední Kopanina - Muži FCPK úspěšně dokončili zimní přípravu, která trvala dva měsíce. Po třinácti přátelských utkáních, z nichž 10 vyhráli, je tento víkend konečně čeká start jarní části sezóny. V sobotu se utkají s Královicemi v poháru a za týden už startuje přebor, kdy na Kopaninu přijede rezerva Žižkova. Byl tak ideální čas vyzpovídat hlavního trenéra Daniela Votta. Ten se vyjádřil jak k přípravě, tak k ambicím na jaro.

Během zimní přípravy jste odehráli 13 utkání. Bylo to tak plánované už před začátkem roku, nebo jste přidávali zápasy navíc s průběhem přípravy?

Původně jsme měli naplánovaných cca 6-7 utkání s těžkými soupeři a postupně jsme zápasy doplňovali podle možností a nabídek tak, abychom do zimní přípravy zapojili co nejvíce hráčů s co největší minutáží, aby každý měl prostor ke kvalitní přípravě.

Z celkových 13 utkání jste 10 vyhráli a 3 prohráli. Jste s touto bilancí spokojen, nebo si myslíte, že těch výher mohlo být i více?

Do všech zápasů jsme šli s cílem zvítězit. Přestože to byla příprava, chceme naučit kluky vyhrávat a mít vítěznou mentalitu. Bohužel ve třech utkáních jsme prohráli a mě ty prohry mrzí, přestože měly objektivní příčiny. Zápas s Libiší jsme v poločase vedli a podle mého názoru to mělo být výrazně více než 2:1. Po kompletním prostřídání celého mužstva jsme druhý poločas již kvalitu neudrželi. Pak byl dvojzápas s dorostem Dukly a tam se vše sešlo proti nám. Příliš mnoho hráčů nebylo k dispozici, a někteří z těch, co k dispozici byli, nebyli zcela v pořádku. Tento dvojzápas tedy hrubě nevyšel a v podstatě to byl asi jediný nevydařený den celé zimní přípravy.

Utkali jste se i se čtyřmi divizními celky: Louny, Libiš, Újezd Praha 4 a Hořovice. Tři z nich jste porazili. Dodalo vám to na sebevědomí?

Tyto zápasy jsme zvolili zcela záměrně. K nim bych určitě připočítal i Tempo, které má divizní úroveň. Jasně nám tato utkání ukázala  dvě věci: jednak, že je čelo pražského přeboru zcela srovnatelné s divizí, a pak, že jsme na tyto souboje připraveni.

Co se týká samotného mužstva, jste celkově spokojen s vykonanou prací a docházkou hráčů po dobu přípravy?

Se zimní přípravou jsem spokojen. V naprosté většině tréninků nás bylo okolo 25 hráčů, jen zcela výjimečně klesl počet ke 20. Příprava byla relativně dlouhá a odpracovali jsme co jsme potřebovali. Co se docházky týká, tak až na pár výjimek spokojen jsem. Bohužel ani nám se nevyhnula nějaká zranění nebo i doléčení starých šrámů z podzimní části soutěže, jinak bychom na tom byli ještě lépe.

Když už jsme u docházky, nejlepší střelec týmu - Daniel Urban - je v žebříčku odchozených tréninků mezi posledními místy se 14%. Jaký na to máte názor? Garantují mu góly místo v sestavě?

S Danem jsme byli minulý týden na pivu a vzájemně jsme si popovídali o jeho přínosu a svým způsobem nenahraditelnosti pro tým. Jeho 14% samozřejmě vypadá příšerně, ale je třeba si uvědomit, že Dan není tréninkový hráč a pokud bych ho nutil trénovat více, tak by ho fotbal přestal bavit. On ví, co potřebuje, a společně se pokusíme, aby odehrál soutěž tak, aby to bylo přínosné jak pro něj, tak pro klub.

Na opačném konci tohoto žebříčku je pak druhý útočník - Venca Kočí - který za přípravu nastřílel stejně branek jako Urban a zúčastnil se 100% tréninků. Může být do budoucna adeptem na útočníka číslo 1?

Venca spolu s několika dalšími mladými hráči má opravdu 100% docházku, což svědčí o tom, že jsou ti kluci správně nastaveni. Dělají to proto, že ten sport mají rádi a jdou se tam pobavit. Ano, je super, že má jako Urby stejně branek, ale konkurence do ofenzivy je obrovská a každý se o to musí poprat. Nicméně Venca spolu s dalšími hráči ukazuje, že nyní máme poměrně dost kluků, kteří umí dát gól, což je dobře pro klub.

Během zimy se do kádru zapojilo několik nových hráčů, mezi které mimo jiné patří i váš syn Dominik, počítáte s nimi i do mistrovských utkání?

Ano, do přípravy se s námi zapojilo několik nových kluku hned od začátku. Dlouhodobě jsem stál o Štěpána Hájka, který byl ještě na podzim kapitánem třetiligové Hostouně, a jsem rád, že jeho přestup k nám je již uzavřen. Stejně tak přišel mladý brankář Ondřej Matějka, který byl v divizních Tochovicích a jsem moc rád, že ho tu máme. Na poslední chvíli se naskytla možnost ještě získat dva hráče, a to jednak Dominika, na kterého jste se ptal, a jednak Honzu Kulhavého. Oba jsou stejně staří, hrávali spolu v Bohemce a nyní oba potřebovali trochu fotbalově vypnout a fotbal si užít. Oba jsou to kluci, kteří okusili v mladém věku vyšší soutěž a potřebují restartovat, a jelikož je oba znám velmi dobře, tak se na spolupráci s nimi opravdu těším.

Za týden začíná jarní část sezony a vy jste v boji o titul, jak velký je ten sen klubu postoupit do Divize? 

Vzhledem k tomu, jak tabulka vypadá po podzimu a ztráta na vedoucí Spoje je 8 bodů, tak je jasné, že to nemáme ve svých rukách. Na druhou stranu by byl alibismus říkat, že je přebor rozhodnut, a pokud bude jen trochu možnost, tak se o to určitě porveme. Máme mladé perspektivní mužstvo a jeho sportovní cíl musí být jednoznačně se výkonnostně posouvat.

Jak těžké bude ten deficit na Spoje stáhnout? Je to reálné?

Jak jsem již říkal v předchozí odpovědi – Spoje mají velmi zkušené mužstvo, které na podzim vyhrálo téměř vše. Na druhou stranu je čekají velmi těžká utkání, většině soupeřů z čela přeboru budou čelit venku a budeme doufat, že někde klopýtnou. A pak nás čeká vzájemný zápas, ve kterém pevně doufám, že ještě bude o co hrát.

Máte kromě přeboru ambice vyhrát i pohár?

Poměrně těžká otázka. Nás samozřejmě láká vyhrát všechno – přebor, pohár, a i s B mužstvem 1.A třídu. Uvidíme, jak se bude soutěž vyvíjet, jelikož vím, že není jednoduché bojovat na tolika frontách – mohlo by se to nevyplatit. Nevím, zda budeme za dva měsíce komplet, zda nebudou zranění a podobně. Pokud budeme Spoje stahovat, tak jednoznačně bude mít přednost soutěž. Pokud by to bylo naopak, možná upřednostníme pohár, ale to ukáže až průběh jara.

 

Výsledky zápasů FCPK v zimní přípravě (13 zápasů, 10-0-3, skóre: 52:27)

FCPK 4:3 Žatec (více zde)

FCPK 2:1 Jinočany (více zde)

FCPK 6:3 Louny (více zde)

FCPK 4:5 Libiš (více zde)

FCPK 4:2 Újezd P4 (více zde)

FCPK 5:1 Braník (více zde)

FCPK 7:0 Bílá Hora (více zde)

FCPK 6:3 Hořovice (více zde)

FCPK 0:2 Dukla U18 (více zde)

FCPK 0:3 Dukla U17 (více zde)

FCPK 5:0 Kladno B (více zde)

FCPK 4:2 Tempo (více zde)

FCPK 5:2 Žižkov U18 (více zde)

 

Aktuální tabulka střelců zimní přípravy:

Urban, Kočí - 9 branek

Hájek - 5 branek

Šalanský, Mejdr - 4 branky

Horváth, Bradáč - 3

vlastní branky - 3

Mainolfi, Ptáček, Kulhavý - 2

Veleba, Hollerbach, Flaks, Vik, Čermák, Spizzirri - 1

 

Článek připravil:JT
 
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se jde prát o první jarní výhru. K letišti přijede Čechie Uhříněves., 25.03.2023
Přední Kopanina - Přebor Prahy, nejvyšší pražská soutěž, nabírá na tempu. Dvě jarní kola na rozkoukání máme za sebou. Fotbalisté Přední Kopaniny zahájili...
Kopanina poprvé doma u letiště. Nabízíme přehled zápasů všech kategorií., 23.03.2023
Přední Kopanina - Nadcházející víkend opět čeká FCPK mix přátelských a mistrovských utkání skrz 6 kategorií. Starší přípravka se zúčastní i turnaje. A-tým...
Kopanina má super hráče, ale měli by tam odevzdat víc, řekl Socher z Motorletu, 20.03.2023
Jinonice - Nový trenér Motorletu B Václav Socher zvládl velmi dobře svou premiéru na lavičce v domácím zápase. Jeho svěřenci porazili v 18.kole přeboru...
Kopanina získá tři body s Motorletem, tipuje Martin Brož pro fotbalpraha.cz, 19.03.2023
Praha - Každý týden vybírají redaktoři serveru www.fotbalpraha.cz osobnosti z pražské kopané, aby natipovaly výsledky aktuálního kola přeboru Prahy. Tentokráte...
Druhé jarní kolo posílá Kopaninu do Jinonic. Preview k zápasu s Motorletem B., 19.03.2023
Praha - Fotbalisty Přední Kopaniny čeká druhý zápas v jarní části přeboru Prahy. Po sobotní nečekané ztrátě vedoucích Spojů doma s Radotínem, mají modročervení...

Další články

Atraktivní zápas pro fanoušky. Derby dvou sousedů. Nebušice vs Kopanina B., 18.03.2023
Víkendový program Kopaniny. Pozvánka na zápasy všech kategorií., 17.03.2023
Podcast FotbalPraha: Češi se zbytečně podceňují! říká Štěpán Hájek z Kopaniny, 16.03.2023
Zimní přestupy nekončí. Kopaninu opouští na přestup Pechar a Mboula., 15.03.2023
Přebor bude vyrovnaný. Chceme udržet druhé místo, říká kouč Kopaniny Vott, 14.03.2023