Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Noll je na Kladně spokojen. Na své začátky v Kopanině však nezapomíná.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:23.02.2023
 
Rynholec - V přípravném utkání Kopaniny s Kladnem se v dresu soupeře představil Ondřej Noll. Bylo to příjemné setkání, vždyť Ondra svou kariéru začal v šesti letech právě na Kopanině a odtud šel do Dukly a později Kladna. Na Kopanině hrála i jeho sestra Petra. Jeho trenérem byl Jirka Gerstner a spoluhráčem třeba současný hráč áčka Sebastian Schierreich. Trochu jsme zavzpomínali.

Ondro s fotbalem si začínal na Kopanině. Odehrál jsi tři sezóny v letech 2009-2012 a pak si odešel do Dukly Praha. Jak vzpomínáš na Kopču?

Začínal jsem tu v minipřípravce se sestrou a pár kamarády ze školky, mezi kterými byl třeba Sebastián Schierreich. Byli jsme super parta. Trávili jsme spolu skoro všechen volný čas, jak na fotbale tak i mimo něj. Tehdy nás vedl Jiří Gerstner, který v tu dobu hrál za áčko. Vzpomínám si, že jsme v tu dobu byli docela úspěšní. Kam jsme přijeli , tam jsme vyhráli”😄(bráno s nadsázkou). Hlavně si myslím, že jsme to všichni  brali jako zábavu a to je nejdůležitější. Po pár sezónách přišla nová výzva a tou byla Dukla Praha. Samozřejmě odchod nebyl jednoduchý, protože jsem tu všechny znal, ale bral jsem to jako krůček dál ve fotbalové cestě. Na Kopaninu budu vzpomínat vždy jen v tom dobrém.

Na Kopaninu tě přivedli rodiče spolu se sestrou Petrou. Jakému sportu se ségra teď věnuje?

Když jsem z Kopči odcházel, tak pro sestru taky přišlo rozhodnutí jestli zůstat u fotbalu, nebo zkusit něco jiného. Nakonec se rozhodla s fotbalem skončit a dát se na atletiku. Když jste malý, tak se rychle mění nálady a preference. Po dvou letech skončila i s atletikou a dala se na koně, což jí vydrželo až do dnes. V tuhle chvíli má na Prelátě dva koně a vystudovanou fyzioterapii koní.

Po odchodu z Kopaniny, sleduješ FCPK třeba na webu nebo sociálních sítích?

Po odchodu v roce 2012 ještě nebyly sociální sítě v takovém rozsahu jako teď. V tu dobu jsem sledoval tým přes webovky. Hlavně jsem kontroloval tabulku, jak se daří klukům. S postupem času a vývojem sociálních sítí jsem začal sledovat Kopaninu na Facebooku i na Instagramu. Teď mi žádná informace o FCPK neuteče.

Proč jsi se rozhodl k přestupu z Dukly do Kladna?

Když se na Dukle přecházelo do chlapů, tak jsem dostal na výběr dvě možnosti. Jedna z nich byla zůstat, ale mít malý počet minutáže v zápasech a druhá byla odejít někam, kde porce minutáže bude větší. Rozhodl jsem se pro druhou možnost, protože jsem furt mladý a herní praxe je důležitá. Bylo mi nabídnuto Kladno. Ani chvíli jsem neváhal. Věděl jsem, jak má Kladno velkou historii a zázemí. Ještě před pár lety hrálo ligu. Ty podmínky co tam jsou nemá ani mnoha druholigových týmů.

Jak jsi tam spokojen? V poslední době si hrál taky dost zápasů za béčko.

Spokojen tu jsem. Je tu okolo mě dost mladých a kvalitních hráčů doplněno kluky co už mají dost odehráno. U nás se moc “B” tým a “A” tým nerozlišuje. Trénujeme všichni dohromady. Rozdělujeme se pouze na předzápasové tréninky a zápasy. První půl rok jsem odehrál většinu divizních utkání, ale po zimě pro mě přišlo trošku horší období. Následně jsem dohrál sezónu za Béčko, kde jsme to zakončili postupem do A třídy. Momentální ambice jsou ty největší. Dostat se do zápasů v divizi, zlepšovat se a hrát co nejlíp.

Áčko Kladna bojuje o postup do třetí ligy. Jak vidíš šance, že se to podaří?

V divizi momentálně ztrácíme šest bodů na první příčku, což je vcelku dobrá výchozí pozice do jarní sezóny. V momentální postupové politice postupuje pouze první. Aspoň máme furt motivaci. Pro postup uděláme vše co je v našich silách, ať už v divizi nebo v A třídě, kde taky saháme po postupu do krajského přeboru. V přípravě se nám daří. Neprohráli jsme ani v jednom utkání, dokonce jsme porazili i tradiční 3. ligové týmy. Naším prvním letošním přemožitelem byla Kopanina😄.

Jak bys zhodnotil vzájemný přípravný zápas? Kopanina vyhrála vysoko 5:0.

Těžko se mi odehraný zápas hodnotí. Byl to náš první zápas, kde jsme odehráli zápasy odděleně “A” a “B”. Teprve jsme si na sebe zvykali v novém rozestavení. I náš výkon nebyl vůbec dobrý. Tahle špatně zvládnutý zapas jsem neodehrál dlouho. Snad jsme si svůj špatný výkon do sezóny už vybrali. Nutno podotknout, že kluci z Kopaniny jsou dobří fotbalisté a jsou dobře vedení. Není divu, že sahají po postupu.

Z utkání jsi odstoupil se zraněním. Co se stalo?

Na konci prvního poločasu jsem si v souboji narazil kyčel. Zkusil jsem to na začátku druhé půle rozběhat, ale nechtěl jsem se na hřišti trápit, tak jsem radši odstoupil. Sezóna je ještě dlouhá a je lepší chybět v přípravě než v sezóně. Každopádně nic hrozného to není, hned od nového týdne jsem zpět v akci😄.

Děkujeme za rozhovor Ondro a přejeme zdraví a fotbalové úspěchy.

 

Článek připravil:cip
 
Fotograf:David Klier
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Pohárové čtvrtfinále: na Kopaninu jedou Kolovraty. Kdo půjde mezi top čtyři?, 24.04.2024
Praha - Anglický týden je tady. Přední Kopaninu, vedoucí tým Pražská teplárenská přeboru, čeká ve středu vložený pohárový zápas s Kolovraty. Čtvrtfinále...
Do školy chodil s Hložkem, jeho táta vyhrál bundesligu: Ben Rudi Hollerbach., 24.04.2024
Přední Kopanina - Ben Rudi Hollerbach je takřka neodmyslitelnou postavou sestavy Přední Kopaniny. Umí zahrát beka i v záloze, v zápasech se vydá na maximum,...
Přehled celého odehraného víkendu. Jak bodovaly týmy Přední Kopaniny?, 22.04.2024
Přední Kopanina - Další hrací víkend je za námi, a už se tak pomalu chystáme na závěrečný sprint sezony. Téměř polovina jarních utkání už je historií a...
Stadion U Drahušky bude tento víkend plný fotbalu! Máme pro vás celý program., 20.04.2024
Přední Kopanina - Na Kopanině tento víkend o fotbal nebude nouze. Celých sedm z osmi zápasů modročervených celků se odehraje doma na stadionu U Drahušky....
Šlágr na Přední Kopanině. Domácí chtějí tři body, ČAFC dárek pro jubilanta., 19.04.2024
Přední Kopanina - Pohodlný pětibodový polštář má v čele Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Tým od letiště bude první místo potvrzovat v domácím...

Další články

Kanonýr Přední Kopaniny Ptáček znovu úřadoval. Čtyři góly do sítě Kolovrat., 16.04.2024
Úspěšný víkend kopaninských celků. Přehled všech zápasů s komentářem., 15.04.2024
Přední Kopanina se ve šlágru kola ukáže v Kolovratech. Budou padat góly?, 12.04.2024
Celý víkendový program Přední Kopaniny na jednom místě! Jaké budou zápasy?, 11.04.2024
Skála Kopaninské obrany končí. Velšan Wise se vrací do Anglie., 10.04.2024