Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Noll je na Kladně spokojen. Na své začátky v Kopanině však nezapomíná.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:23.02.2023
 
Rynholec - V přípravném utkání Kopaniny s Kladnem se v dresu soupeře představil Ondřej Noll. Bylo to příjemné setkání, vždyť Ondra svou kariéru začal v šesti letech právě na Kopanině a odtud šel do Dukly a později Kladna. Na Kopanině hrála i jeho sestra Petra. Jeho trenérem byl Jirka Gerstner a spoluhráčem třeba současný hráč áčka Sebastian Schierreich. Trochu jsme zavzpomínali.

Ondro s fotbalem si začínal na Kopanině. Odehrál jsi tři sezóny v letech 2009-2012 a pak si odešel do Dukly Praha. Jak vzpomínáš na Kopču?

Začínal jsem tu v minipřípravce se sestrou a pár kamarády ze školky, mezi kterými byl třeba Sebastián Schierreich. Byli jsme super parta. Trávili jsme spolu skoro všechen volný čas, jak na fotbale tak i mimo něj. Tehdy nás vedl Jiří Gerstner, který v tu dobu hrál za áčko. Vzpomínám si, že jsme v tu dobu byli docela úspěšní. Kam jsme přijeli , tam jsme vyhráli”😄(bráno s nadsázkou). Hlavně si myslím, že jsme to všichni  brali jako zábavu a to je nejdůležitější. Po pár sezónách přišla nová výzva a tou byla Dukla Praha. Samozřejmě odchod nebyl jednoduchý, protože jsem tu všechny znal, ale bral jsem to jako krůček dál ve fotbalové cestě. Na Kopaninu budu vzpomínat vždy jen v tom dobrém.

Na Kopaninu tě přivedli rodiče spolu se sestrou Petrou. Jakému sportu se ségra teď věnuje?

Když jsem z Kopči odcházel, tak pro sestru taky přišlo rozhodnutí jestli zůstat u fotbalu, nebo zkusit něco jiného. Nakonec se rozhodla s fotbalem skončit a dát se na atletiku. Když jste malý, tak se rychle mění nálady a preference. Po dvou letech skončila i s atletikou a dala se na koně, což jí vydrželo až do dnes. V tuhle chvíli má na Prelátě dva koně a vystudovanou fyzioterapii koní.

Po odchodu z Kopaniny, sleduješ FCPK třeba na webu nebo sociálních sítích?

Po odchodu v roce 2012 ještě nebyly sociální sítě v takovém rozsahu jako teď. V tu dobu jsem sledoval tým přes webovky. Hlavně jsem kontroloval tabulku, jak se daří klukům. S postupem času a vývojem sociálních sítí jsem začal sledovat Kopaninu na Facebooku i na Instagramu. Teď mi žádná informace o FCPK neuteče.

Proč jsi se rozhodl k přestupu z Dukly do Kladna?

Když se na Dukle přecházelo do chlapů, tak jsem dostal na výběr dvě možnosti. Jedna z nich byla zůstat, ale mít malý počet minutáže v zápasech a druhá byla odejít někam, kde porce minutáže bude větší. Rozhodl jsem se pro druhou možnost, protože jsem furt mladý a herní praxe je důležitá. Bylo mi nabídnuto Kladno. Ani chvíli jsem neváhal. Věděl jsem, jak má Kladno velkou historii a zázemí. Ještě před pár lety hrálo ligu. Ty podmínky co tam jsou nemá ani mnoha druholigových týmů.

Jak jsi tam spokojen? V poslední době si hrál taky dost zápasů za béčko.

Spokojen tu jsem. Je tu okolo mě dost mladých a kvalitních hráčů doplněno kluky co už mají dost odehráno. U nás se moc “B” tým a “A” tým nerozlišuje. Trénujeme všichni dohromady. Rozdělujeme se pouze na předzápasové tréninky a zápasy. První půl rok jsem odehrál většinu divizních utkání, ale po zimě pro mě přišlo trošku horší období. Následně jsem dohrál sezónu za Béčko, kde jsme to zakončili postupem do A třídy. Momentální ambice jsou ty největší. Dostat se do zápasů v divizi, zlepšovat se a hrát co nejlíp.

Áčko Kladna bojuje o postup do třetí ligy. Jak vidíš šance, že se to podaří?

V divizi momentálně ztrácíme šest bodů na první příčku, což je vcelku dobrá výchozí pozice do jarní sezóny. V momentální postupové politice postupuje pouze první. Aspoň máme furt motivaci. Pro postup uděláme vše co je v našich silách, ať už v divizi nebo v A třídě, kde taky saháme po postupu do krajského přeboru. V přípravě se nám daří. Neprohráli jsme ani v jednom utkání, dokonce jsme porazili i tradiční 3. ligové týmy. Naším prvním letošním přemožitelem byla Kopanina😄.

Jak bys zhodnotil vzájemný přípravný zápas? Kopanina vyhrála vysoko 5:0.

Těžko se mi odehraný zápas hodnotí. Byl to náš první zápas, kde jsme odehráli zápasy odděleně “A” a “B”. Teprve jsme si na sebe zvykali v novém rozestavení. I náš výkon nebyl vůbec dobrý. Tahle špatně zvládnutý zapas jsem neodehrál dlouho. Snad jsme si svůj špatný výkon do sezóny už vybrali. Nutno podotknout, že kluci z Kopaniny jsou dobří fotbalisté a jsou dobře vedení. Není divu, že sahají po postupu.

Z utkání jsi odstoupil se zraněním. Co se stalo?

Na konci prvního poločasu jsem si v souboji narazil kyčel. Zkusil jsem to na začátku druhé půle rozběhat, ale nechtěl jsem se na hřišti trápit, tak jsem radši odstoupil. Sezóna je ještě dlouhá a je lepší chybět v přípravě než v sezóně. Každopádně nic hrozného to není, hned od nového týdne jsem zpět v akci😄.

Děkujeme za rozhovor Ondro a přejeme zdraví a fotbalové úspěchy.

 

Článek připravil:cip
 
Fotograf:David Klier
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se jde prát o první jarní výhru. K letišti přijede Čechie Uhříněves., 25.03.2023
Přední Kopanina - Přebor Prahy, nejvyšší pražská soutěž, nabírá na tempu. Dvě jarní kola na rozkoukání máme za sebou. Fotbalisté Přední Kopaniny zahájili...
Kopanina poprvé doma u letiště. Nabízíme přehled zápasů všech kategorií., 23.03.2023
Přední Kopanina - Nadcházející víkend opět čeká FCPK mix přátelských a mistrovských utkání skrz 6 kategorií. Starší přípravka se zúčastní i turnaje. A-tým...
Kopanina má super hráče, ale měli by tam odevzdat víc, řekl Socher z Motorletu, 20.03.2023
Jinonice - Nový trenér Motorletu B Václav Socher zvládl velmi dobře svou premiéru na lavičce v domácím zápase. Jeho svěřenci porazili v 18.kole přeboru...
Kopanina získá tři body s Motorletem, tipuje Martin Brož pro fotbalpraha.cz, 19.03.2023
Praha - Každý týden vybírají redaktoři serveru www.fotbalpraha.cz osobnosti z pražské kopané, aby natipovaly výsledky aktuálního kola přeboru Prahy. Tentokráte...
Druhé jarní kolo posílá Kopaninu do Jinonic. Preview k zápasu s Motorletem B., 19.03.2023
Praha - Fotbalisty Přední Kopaniny čeká druhý zápas v jarní části přeboru Prahy. Po sobotní nečekané ztrátě vedoucích Spojů doma s Radotínem, mají modročervení...

Další články

Atraktivní zápas pro fanoušky. Derby dvou sousedů. Nebušice vs Kopanina B., 18.03.2023
Víkendový program Kopaniny. Pozvánka na zápasy všech kategorií., 17.03.2023
Podcast FotbalPraha: Češi se zbytečně podceňují! říká Štěpán Hájek z Kopaniny, 16.03.2023
Zimní přestupy nekončí. Kopaninu opouští na přestup Pechar a Mboula., 15.03.2023
Přebor bude vyrovnaný. Chceme udržet druhé místo, říká kouč Kopaniny Vott, 14.03.2023