Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Víkend: Bílá Hora vs FCPK U13 1:4 (Vobořil Pavel, Škopek, Novotný z pen., Hanus)...  Příprava: V.Žižkov U19 - FCPK, středa, 7.12.2022, 18:00, UMT Beroun...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Urby nás zase zachránil, velebil po šlágru kanonýra Kopaniny Ali Asad

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:02.11.2022
 
Chodov - Hlavní postavou šlágru 13. kola Pražská teplárenská přeboru mezi Duklou JM a Přední Kopaninou (0:1) byl bezpochyby autor vítězné trefy Daniel Urban, rozhovor a roli hrdiny utkání ovšem po závěrečném hvizdu přenechal spoluhráči: záložník Ali Asad byl podle něj nejlepší na hřišti. „Už je to asi osmkrát v řadě, ať rozhovor udělá on,“ přál si kanonýr Přední Kopaniny. Za vítěze tak o dojmech o utkání pohovořil právě 20letý Asad.

Vyhráli jste 1:0, ale zápas měl všechno, co měl mít. Čekali jste, že bude tolik šancí a emocí?
Bylo to hodně divoké. Věděli jsme dopředu, že nás nečeká vůbec nic lehkého. Když porovnám oba týmy, tak jejich nejmladší hráč by u nás byl nejstarší. Ale my máme dobrý, mladý tým a věděli jsme, že když budeme hrát naši hru, tak si odvezeme výsledek.

Obrovských šancí bylo na obou stranách více než dost, když se blížila devadesátá minuta, neříkal jste si, že i bod bude dobrý?
Říkal jsem si, že v tom utkání byly situace, že po červené kartě a šancích soupeře budeme třeba za remízu i rádi. Ale nakonec musím říct, že jsme si zasloužili dát ten gól, šli jsme za tím a naštěstí nás Urby zase zachránil.

V závěru jste měli tři velké šance. U jedné se nepískala penalta, podruhé se míč odrazil po ráně do oblasti brankové čáry, fotograf Jiří Ipser dokonce zachytil na snímku míč za brankovou čarou, ale hrálo se dál. Už jste si asi říkali, že gól nejspíš nespadne, co?
Jsme rádi, jestli je na snímku vidět, že je míč za čárou. Podle reakcí spoluhráčů jsem si říkal, že to je gól. Co se týče penalty, tak to jsem úplně neviděl, byl jsem docela daleko, ale vypadalo to všelijak. Myslím, že za tohle všechno jsme nakonec zaslouženě vstřelili ten gól. Výhru jsme si zasloužili. Je škoda, že jsme neproměnili víc šancí, gólů jsme určitě mohli dát i víc.

To ale soupeř také, měl k dispozici v první půli i penaltu. První gól by nejspíše převážil zápas na stranu Dukly, nemyslíte?
Musím přiznat, že Dukla šance měla. Věděli jsme, jak jsou dobří směrem dopředu. Oni mají kvalitu i dozadu, o to víc je pro nás důležité, že jsme dokázali vyhrát a máme tři body.

Díky výhře jste se utrhli soupeři na druhém místě o šest bodů. Budete prohánět i vedoucí Spoje?
Pokusíme se o to. V šatně jsme si říkali, že ve zbylých třech podzimních zápasech musíme udělat co nejvíce bodů. Brali jsme utkání s Duklou jako moc důležitý zápas, protože kdybychom ztratili, tak bychom museli udělat výsledek se Zličínem a taky právě proti Spojům.

Po takovém utkání, jako jste s Duklou odehráli, může fanouška nepatrně mrzet jediná věc, a to, že nepadlo víc branek...
Asi jo. Nevím, jak ostatní, ale mně se výsledek 1:0 líbí víc. Udrželi jsme čisté konto, gólmana musím moc pochválit, odvedl skvělý výkon. K tomu jsme dali nádherný gól v poslední minutě. Musím pochválit celý tým, i trenéra. Tentokrát to bylo všechno super.


Trenér Daniel Vott o střelci Urbanovi

Zápas rozhodl faktor Urby. Všechna čest. Nehraje úplně zdravý, proto nenastupuje od začátku, podruhé v řadě nás zachránil. Tvrdím jednu věc: Urby, a je otázka, kdyby byl na nejvyšší úrovni, jak by byl ochotný trénovat a pracovat, ale za mě, a říkají to i kluci, které tu mám z dorostu, kteří hrávali s Adamem Hložkem nebo Adamem Karabcem, tak říkají, že Urby je lepší fotbalista. A já se pod to můžu jen podepsat. Když ho vidím na tréninku, když se mu chce, co dokáže v zápasech, jaké má řešení... Já prostě lepšího hráče, když se bavíme o chytrosti a fotbalovosti, neznám. On ve své soutěži ostatní absolutně převyšuje. Dukla má třeba Ondru Kotlíka, který dal v minulé sezoně přes třicet gólů, on je famózní, ale v Dukle mají i další hráče, co jsou schopní dát deset gólů. Mají nebezpečné standardky, tohle je pro naše mladé mužstvo zatím největší problém, hra ve vápnech, což je logické. Zkušenější hráči si pomůžou tělem. To naši kluci z dorostu nemohou umět. I proto je pro nás ohromný bonus, že jsme tohle zvládli a odskočili jsme na druhém místě. Jsme na hratelném rozdílu od vedoucích Spojů a je o co hrát.

Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Jiří Ipser
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Robert Mazur vařil svíčkovou pro královnu. Tento víkend pro Drahušku., 03.12.2022
Přední Kopanina - Jestli něco je hodně silná zpráva, tak že šéfkuchař restaurace U Drahušky na stadiónu FC Přední Kopanina Robert Mazur vařil svíčkovou...
Přátelský zápas Aritma-Kopanina je zrušen. Nestihne se odklidit sníh., 03.12.2022
Vokovice - Sobotní přátelské utkání mezi divizní Aritmou a Přední Kopaninou je zrušeno. Mělo se hrát 3.12. v 10:30 ve Vokovicích na umělé trávě. Důvodem...
Pochvala od trenéra A týmu? Samozřejmě si toho vážím, říká dorostenec Zavadil, 27.11.2022
Praha – Rok 2005, tehdy se narodil dorostenec Roman Zavadil, který už ve svém věku sbírá zkušenosti v mužích Přední Kopaniny. S dalšími pěti spoluhráči...
Starší přípravce se bohužel turnaj ve Střešovicích nevydařil podle představ., 20.11.2022
Střešovice - Kromě mladší přípravky se do Střešovic jela ukázat i přípravka starší. V tomto případě to bohužel nedopadlo tak slavně, ale i přes to byli...
Kopanina vyslala obě přípravky do Střešovic na Memoriál Vojtěcha Kahovce., 19.11.2022
Střešovice – Na tradičním každoročním turnaji ve Střešovicích, pojmenovaném po panu Vojtěchu Kahovcovi, naše přípravky nechyběly ani letos. Jako vždy byl...

Další články

Skvělý výkon mladší přípravky ve Střešovicích bohužel na bednu nestačil., 19.11.2022
Daniel Urban nejlepší střelec v Praze od ligy až po přebor. Sedmnáct gólů!, 19.11.2022
Razetto těžce kousal porážku od Spojů. Rád by se s týmem dostal do divize., 19.11.2022
Spoje dostaly facku, šlágr s Kopaninou ale chtějí vyhrát, říká Fabio Leggeri, 11.11.2022
Zápas podzimu? Uděláme maximum, abychom náskok Spojů stáhli, velí Vott, 10.11.2022