Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Víkend: Bílá Hora vs FCPK U13 1:4 (Vobořil Pavel, Škopek, Novotný z pen., Hanus)...  Příprava: V.Žižkov U19 - FCPK, středa, 7.12.2022, 18:00, UMT Beroun...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  

Přední Kopanina hostí v přeboru Radotín. Nabízíme předzápasové preview.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:21.10.2022
 
Praha - Nejvyšší pražská soutěž, přebor Prahy, se blíží do svého finiše. Před zimní pauzou už zbývají sehrát jen čtyři zápasy. Pak uvidíme, jak budou karty rozdány po polovině soutěže. Fotbalisté Kopaniny hostí ve 12. kole doma Radotín, předposlední team tabulky. Pokud Vás zajímá více informací o tomto zápase, tady jsou. Preview ...

Kopaňáky čeká hodně nevděčný zápas. Cokoliv jiného než zisk tří bodů bude propadák. Řeči o vyrovnanosti soutěže, o tom, že každý může porazit každého, jsou jen řeči. Hraje druhý tým tabulky s předposledním. Pokud Kopanina neporazí v sobotu Radotín a podruhé v řadě padne, je to překvapení kola! Domácí to vědí.

Radotín z jedenácti odehraných kol devět prohrál. Získal šest bodů, dostal 40 gólů (nejvíce ze všech) a taky stihl vyměnit trenéra. Ještě neskončil první měsíc soutěže a Jaroslav Louda už balil kufry. Po čtyřech porážkách nepřežil srpen. Nahradil ho Richard Valoušek. Nový vítr v jeho podání přivál dvě výhry. Pak však následovalo pět proher v řadě!

Na webu Radotína v odkazu "historie" se v poslední větě píše, že v posledních letech je tým tradiční štikou pražského přeboru. Důvodem však je neaktualizace webu. Pravdou je, že tým se v přeboru opakovaně trápí. Dostavěl krásný areál, nové zázemí, tráva, umělka, ale výsledkově bída. Klub, který historicky pamatuje opakovaně druhou ligu a má spoustu sezón v divizi, unikl v minulém ročníku jen těsně sestupu. Při čtyřech sestupujících mančaftech byl posledním nesestupujícím (tabulka minulé ročníku zde).

Také v nové sezóně Radotín pokračuje v nevýrazných výkonech. Říká se, že každá série jednou skončí. Aby skončila v sobotu na Kopanině, to bychom nechtěli. Před rokem Radotín na Kopanině padl 0:1 a nevyšla mu ani odveta. Doma prohrál 3:4.

Kopanina před Radotínem po sérii eufórie dopadla tvrdě na zem. Venkovní neporazitelnost skončila porážkou 0:3 v Hostivaři (více zde). Taky předvedená hra byla špatná. Díky ztrátám ostatních favoritů však modročervení nadále udrželi druhé místo. Vedoucí Spoje jim ovšem navýšily náskok na šest bodů.

V Hostivaři navíc modročervení přišli podle všeho také o zkušenost do dalších kol. Velmi pravděpodobně jsou mimo hru zkušení matadoři Krejčí a Urban. Oba pro nespecifikované zranění v dolní části těla řečeno mluvou NHL. I když Urban v pátek trénoval, tak uvidíme.

Do boje tak vytáhne mládí. Stavitel domácího týmu trenér Daniel Vott se v týdnu před utkáním nechal slyšet, že Kopanina nastoupí s nejmladším týmem v historii klubu. Pokud se našim zvědům podařilo získat správné informace, měla by sestava být takto: Zavadil - Čermák, Kučera, Schierreich, Škarda - Asad - Mejdr, Mainolfi, Razetto, Ptáček - Urban / Kočí.

Absencí Urbana by Kopaňáci přišli o svého nejlepšího střelce. Urban stihl v jedenácti odehraných kolech nastřílet už 15 branek. Druhý top střelec týmu je Mattia Mainolf s pěti góly. Na něj se budou domácí hodně spoléhat do ofenzivy a přichází čas, aby zápas rozhodl Václav Kočí, který přišel z Dukly Praha a má v životopise i starty ve třetí lize. Klíčovou hru defenzivy budou řídit dva Lubošové, zkušení Kučera a Zavadil.

Na straně Radotína budeme sledovat práci s týmem mladého trenéra Richarda Valouška, kterého hodně známe z doby, kdy působil u mládeže FC Zličín a pravidelně jsme se utkávali ve vzájemných zápasech. Do Radotína vlétl jak uragán dvěma výhrami, neváhal posadit na lavičku oporu i Filipa Císařovského. Zatím nejvíce gólů (4) mu nastřílel Leo Bužík, enfant terrible radotínského fotbalu. Dalších pět pak nasázel za béčko v 1.B třídě.

Utkání Kopanina vs Radotín začíná v sobotu ve 15:30, bude ho řídit rozhodčí Jakub Wulkan s kolegy Sucharem a Hruškou. Delegátem je bývalý ligový pomezní rozhodčí Miroslav Fišer. Na zápas tradičně otvíráme stánek s klobásou, kofolou a únětickým pivem. Větší občerstvení si pak samozřejmě můžete dát uvnitř U Drahušky. Ke vstupence dostanete Magazín a také šanci být vylosováni v poločasové tombole (5 výherců). Utkání moderuje Patrik Rokl a můžete ho sledovat také LIVE na www.tvcom.cz (odkaz zde).

Doražte sledovat tento zajímavý match, ve kterém Kopanina musí potvrdit, jestli patří do přeborové špičky. Je to předposlední domácí zápas v podzimní části, ve zbylých zápasech čeká Dukla JM (venku), Zličín (doma) a Spoje (venku).

Kopanina do toho !!!

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Robert Mazur vařil svíčkovou pro královnu. Tento víkend pro Drahušku., 03.12.2022
Přední Kopanina - Jestli něco je hodně silná zpráva, tak že šéfkuchař restaurace U Drahušky na stadiónu FC Přední Kopanina Robert Mazur vařil svíčkovou...
Přátelský zápas Aritma-Kopanina je zrušen. Nestihne se odklidit sníh., 03.12.2022
Vokovice - Sobotní přátelské utkání mezi divizní Aritmou a Přední Kopaninou je zrušeno. Mělo se hrát 3.12. v 10:30 ve Vokovicích na umělé trávě. Důvodem...
Pochvala od trenéra A týmu? Samozřejmě si toho vážím, říká dorostenec Zavadil, 27.11.2022
Praha – Rok 2005, tehdy se narodil dorostenec Roman Zavadil, který už ve svém věku sbírá zkušenosti v mužích Přední Kopaniny. S dalšími pěti spoluhráči...
Starší přípravce se bohužel turnaj ve Střešovicích nevydařil podle představ., 20.11.2022
Střešovice - Kromě mladší přípravky se do Střešovic jela ukázat i přípravka starší. V tomto případě to bohužel nedopadlo tak slavně, ale i přes to byli...
Kopanina vyslala obě přípravky do Střešovic na Memoriál Vojtěcha Kahovce., 19.11.2022
Střešovice – Na tradičním každoročním turnaji ve Střešovicích, pojmenovaném po panu Vojtěchu Kahovcovi, naše přípravky nechyběly ani letos. Jako vždy byl...

Další články

Skvělý výkon mladší přípravky ve Střešovicích bohužel na bednu nestačil., 19.11.2022
Daniel Urban nejlepší střelec v Praze od ligy až po přebor. Sedmnáct gólů!, 19.11.2022
Razetto těžce kousal porážku od Spojů. Rád by se s týmem dostal do divize., 19.11.2022
Spoje dostaly facku, šlágr s Kopaninou ale chtějí vyhrát, říká Fabio Leggeri, 11.11.2022
Zápas podzimu? Uděláme maximum, abychom náskok Spojů stáhli, velí Vott, 10.11.2022