Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Žolík pomohl Admiře B k vítězství. Kopaninu jsme přetlačili, řekl Michálek

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:30.09.2020
 
Kobylisy - Nastoupil až po přestávce, ale prsty měl v obou trefách Admiry B v utkání Pražská teplárenská přeboru proti Přední Kopanině (2:0). Útočník Jakub Michálek si v neděli zahrál hodinu za áčko ve třetí lize a slavil výhru 1:0 proti Královu Dvoru, o den později pak naskočil jako žolík z lavičky a opět se po utkání těšil z tříbodového zisku. „Jsme rádi, že jsme to zvládli. Tenhle zápas určoval, jestli budeme dál v popředí tabulky. Je fajn, že jsme získali tři body,“ zářil rozesmátý Michálek.

Cítili jste se pod tlakem, když jste naposledy doma prohráli s Kolovraty?
Museli jsme tu porážku napravit. Jsme rádi, že se to povedlo.

V zápisu o utkání je jako střelec druhého gólu váš spoluhráč Heinzel. Z tribuny to ale vypadalo, že jste míč tečoval, jak to bylo?
Ono je nakonec jedno, komu se ten gól napíše. Záleží na panu rozhodčím. Asi jsem to trošku tečoval. (usmívá se)

První branku jste zařídil tím, že jste vybojoval penaltu, takže jste mužem zápasu...
Myslím, že to všechno vyplynulo z toho, že ve druhé půli byla už Kopanina unavená. My jsme rozhodli až v posledních dvaceti minutách. Základ jsme ale položili v první půli, kdy se to odmakalo a Kopaninu to stálo síly. Po přestávce jsme na to navázali a rozhodli dvěma góly. V závěru už jsme tam měli víc prostoru.


Příští kolo: FCPK vs KOLOVRATY (3.10., 16:00, U Drahušky)


První poločas jste sledoval jen z lavičky. Moc šancí nebylo. Neměl jste obavu, že utkání skončí 0:0?
Počasí tomu takhle nahrávalo, terén byl těžký. Navíc se na hřišti hrála o den dřív třetí liga, bylo to rozkopané. Ale oba zápasy dopadly dobře, vítězně, takže máme dvojnásobnou radost, že to tahle skvěle vyšlo.

Bylo to hodně o vůli a bojovnosti?
Je důležité, jak jsme k tomu přistoupili. Byli jsme důrazní, odmakali jsme to celé a Kopaninu jsme prostě přetlačili. Terén moc kombinační hře nenahrával, šancí bylo pomálu.

Kromě výhry můžete být pyšní i na nulu vzadu. Klíčem bylo uhlídat ofenzivní esa Přední Kopaniny Urbana se Šultesem. Ti se snad vůbec nedostali do koncovky.
Určitě. My jsme věděli, že dopředu mají tu kvalitu hodně silnou. Hlavně v těchto dvou hráčích. Nepustili jsme je k ničemu, takže jsme napravili i v tomhle ten zápas s Kolovraty, kdy jsme dostali čtyři branky doma. Poučili jsme se z toho.

Na to, aby Admira B prohrála dva zápasy doma za sebou, nejste zvyklí. Oddechli jste si, že jste to zvládli odvrátit?
Ve středu jsme si nepohlídali standardky. Tam se to sešlo a oni nás potrestali. Důležité bylo, že tentokrát jsme to uskákali, protože při standardkách mohl soupeř udeřit. Standardky byly jednou z možností, jak se tam do šance na tomhle terénu dostat. Ale zvládli jsme to i s čistým kontem a jsem za to rád.

Chvíli před koncem jste skončil na zemi v pokutovém území ještě jednou. Byla to na vás druhá penalta?
(usměje se) Tak já vám řeknu, že jo. Ale byla přísná. Vzhledem k tomu, že už byla jedna písknutá, tak už se asi nechtělo na konci rozhodčímu pískat druhou. Samozřejmě bych jí rád viděl. (směje se) Pro nás je ale hlavní, že jsme to celkově zvládli a máme tři body.


Hlavní postava zápasu očima trenéra Pavla Gregora
Kuba Michálek byl hodně vidět. V neděli odehrál za áčko šedesát minut velmi dobře. Teď jsme ho měli připraveného jako trumf do druhé půle. Počítali jsme s tím, že naši hru oživí. Nicméně, ani zbytek útočníků nehrál špatně. Kuba Michálek je nadstandardní hráč pro pražský přebor. První šanci nedal, ale věřil jsem, že rozhodne fyzická kondice a jsem rád, že se to ve finále splnilo. To, jestli dal druhý gól on, nebo někdo jiný, jsem neřešil. To je mezi nebem a těmi dvěma hráči, kterých se to týkalo. Musím pochválit všechny kluky, odehráli to skvěle.

 

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/9363-zolik-z-lavicky-pomohl-admire-b-k-vitezstvi-ve-slagru-kopaninu-jsme-pretlacili-rekl-michalek
Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Jiří Ipser
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Fotbalový klub FCPK přeje pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok., 25.12.2020
Přední Kopanina - Všem našim členům a fanouškům přejeme klidné Vánoce. Fotbal je zastaven a bude přerušen i nadále v lednu kvůli koronaviru, ale nenechte...
Hořovice už nejsou Hořovicko. Nová umělka Kopaninu těsně minula., 16.12.2020
Hořovice - Posledním soupeřem Kopaniny v roce 2020 je mužstvo SK Hořovice. Tým, který v této sezóně změnil jméno. Po třinácti letech pod hlavičkou FK Hořovicko...
Poslední zápas Kopaniny v roce 2020. Áčko hraje v Berouně s Hořovicemi., 16.12.2020
Přední Kopanina - Ve středu 16.12. budeme sledovat poslední zápasové vystoupení FC Přední Kopanina v roce 2020. První tým mužů sehraje přátelské utkání...
Mladší přípravka sehrála interní zápas. Vyhrál Liverpool nad Chelsea., 14.12.2020
Přední Kopanina - V sobotu 12.12. rozdělili trenéři mladší přípravky své hráče na dvě party a vznikl zápas Liverpool (reds) vs Chelsea (blues). Utkání...
Fotbal se probouzí. Zimní spánek se letos nekoná. Budeme dohánět resty., 04.12.2020
Přední Kopanina - Rok 2020 je celý ve znamení pandemie koronaviru, fotbal nevyjímaje. Poté co Covid odstřelil na jaře minulou sezónu, která zůstala nedohraná,...

Další články

Jan Pauly, fotbalový svaz: úplný zákaz fotbalových aktivit do 3.11.2020, 22.10.2020
Fotbal se nehraje, rozvážíme obědy. Drahuška vaří svíčkovou a holanďáky., 16.10.2020
Od pondělí uzavření soutěží kvůli viru. Čeká nás poslední zápasový víkend., 10.10.2020
Přeborová tipovačka: Jak vidí 7. kolo Šimon Vik z Přední Kopaniny?, 02.10.2020
Žolík pomohl Admiře B k vítězství. Kopaninu jsme přetlačili, řekl Michálek, 30.09.2020