Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Program víkend: A-Příbram U19 (sobota, 10:30), FCPK U13-Dukla JM (sobota, 15:00)...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  

FC Přední Kopanina a koronavir. Aktuální informace z našeho klubu.

Rubrika:Neuvedeno
Zpracováno:10.03.2020
 
Přední Kopanina - Psát o výhrách nebo porážkách, prostě o sportu, je vždy lepší než článek o koronaviru. Přesto přinášíme informace, které naše členy zajímají v souvislosti s tímto tématem. Jaké opatření přijal klub?

"Zatím jsme fotbalový program nezrušili," uvedl předseda FCPK Tomáš Cigánek. Přesto klub přistoupil k několika opatřením.

"Všichni navrátilci z dovolených v Itálii nebo z jiných epicenter nákazy koronavirem dostali na 14 dnů po návratu volno. O jménech, kteří vycestovali jsme věděli a se všemi jsme se na tomto uspořádání v klidu domluvili. Všichni spolupracovali," řekl Cigánek.

Po doporučení vedení škol v Praze 6 nenavštěvovat školy (ještě před celostátním uzavřením) klub vydal sdělení směrem k rodičům, že bude respektovat pokud nechají děti doma a přeruší fotbalový program. "Co rodič to názor. Ti kteří se rozhodnou zůstat doma, nám to sdělili a my to evidujeme a respektujeme," sdělil předseda. Podle něj klub přistoupí i ke snížení členských poplatků, pokud bude rodiči požádán za absenci z těchto důvodů.

Podle něj řada rodičů využila situace a odjela s dětmi mimo Prahu. "Ti co zůstali a na fotbal přijdou, budeme normálně trénovat. Pak tady jsou také děti ze školek. Ty uzavřené nejsou, takže minipřípravka jede. Pokud počasí jen trochu dovolí, půjdeme i s mrňaty ven na vzduch."

Směrem ke sportu stát aktuálně vydal sdělení o zákazu pořádání akcí nad 100 osob. Podle předsedy FCPK se tím klub samozřejmě řídí. "Tréninky jsou bez problémů, uvidíme co zápasy o víkendu. Zejména hraje áčko s Viktorkou Žižkov, béčko s Modřany a dorost v Čakovicích. Může přijít pozastavení soutěží od svazu nebo můžeme i hrát s nějakým omezením. Uvidíme."

A proč se Kopaňáci virů nebojí odlehčil předseda. "Na Kopanině pořád fouká to ví každý, takže u nás žádný vir nemůže dlouho vydržet (úsměv). Dali jsme jen doporučení, aby hráči využívali šatny a společné uzavřené prostory v minimální míře. Nejlépe přijít rovnou převlečeni nebo se tam neloudat." Celou situaci klub podle předsedy monitoruje i kolegy ostatních klubů zejména v Praze 6. "Dnes jsme hovořili se Střešovicemi, Nebušicemi a dalšími. Vyměňujeme si informace a koordinujeme."

Asi jako každý i na Kopanině sledují aktuální vývoj situace. "Jsme připraveni reagovat a respektovat doporučení či zákazy českých autorit. Snad to nedojde k úplném zákazu fotbalového programu a pokud náhodu na chvilku ano, vrátíme se na hřiště ještě s větší chutí," dodal optimisticky na závěr Cigánek.

#FCPKVícNežFotbal

ps: všechny mužstva jsou průběžně informována o opatřech v emailové komunikaci. Sledujte samozřejmě také FCPK Média. A stále platí #KopaninaDoToho :)

 

Článek připravil:cip
 
Práva k foto:google.com
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina hostí dorostence 1.FK Příbram. Hraje se konečně zase U Drahušky., 30.05.2020
Fotbalistům Přední Kopaniny byla ukončena administrativně sezóna 2019/2020 kvůli pandemii koronaviru. Po skončení nouzového stavu však pokračují v přípravě...
Neřešil jsem, kdo kolik naběhal. Vadily mi omluvenky, říká trenér Daniel Vott, 23.05.2020
Podolí - Konečně. Je to tady. V Praze už se zase hraje fotbal. V sobotu před polednem se utkaly dva celky z Pražská teplárenská přeboru. Podolí si v duelu...
Z ukončení sezony je mi smutno. Nešlo to jinak, říká předseda svazu Svoboda, 03.05.2020
Praha - Z pozice člena výkonného výboru Fotbalové asociace ČR se Dušan Svoboda účastnil klíčového jednání, na kterém se rozhodlo, že se všechny amatérské...
Je konec! Fotbalové amatérské soutěže se nedohrají. Na vině je pandemie., 03.05.2020
Praha - Amatérské fotbalové soutěže v Česku od Fortuna ČFL níže, a to včetně mládežnických soutěží, byly kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončeny....
Situaci sledujeme. Fotbal teď není téma. Hlavně zdraví, řekl trenér FCPK Vott, 26.03.2020
Praha - Pražský fotbalový svaz prostřednictvím svého serveru www.fotbalpraha.cz provedl anketu mezi trenéry pražského přeboru. Všem trenérům novináři položili...

Další články

Nouzový stav v Česku: Praha zůstane bez fotbalu, soutěže jsou přerušené, 12.03.2020
Koronavirus zastavil fotbal. Do odvolání se ruší tréninky i zápasy týmů FCPK., 12.03.2020
Utkání by slušela remíza a Kolář na umělkách nemůže, řekl trenér FCPK Vott, 12.03.2020
Trenér Jeřábek (Újezd) chce do divize. Tři body s Kopaninou jsou důležité., 11.03.2020
FC Přední Kopanina a koronavir. Aktuální informace z našeho klubu., 10.03.2020