Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Smíšený víkend pro FCPK. Důležitá výhra i nepříjemné prohry. Souhrn víkendu zde!

Rubrika:Neuvedeno
Zpracováno:29.04.2024
 
Přední Kopanina - V Praze se o víkendu opět ukázalo sluníčko, avšak to většinu kopaninských celků nezahřálo. Program nabitý šlágry celkově pro FCPK nedopadl příliš úspěšně, ale nejdůležitější klání doneslo radost. Jak dopadlo všech osm zápasů skrz všechny kopaninské kategorie se dočtete níže!

Šlágr víkendu byl v podání kopaninského A-týmu, který zavítal na půdu Vyšehradu. Jednalo se tedy o souboj prvních dvou celků přeboru. Domácí na Kopaňáky před duelem ztráceli pět bodů, avšak po sérii skvělých výsledků forma nyní kolísá. Kopanina si v úvodních sedmi jarních duelech připsala šest úspěchů a ve středu zároveň postoupila do semifinále poháru. To, že momentálně v tomto týmu vše klape na jedničku, potvrdil i tento zápas. Na branku se čekalo poměrně dlouho, a přišla až v 35. minutě z kopačky Vojty Ptáčka. Za stavu 1:0 se tak měnily strany. Důležitou branku na 2:0 vstřelil chvíli po začátku druhé půle, samozřejmě, opět Ptáček, který pálí v životní formě a připsal si svůj desátý gól v posledních čtyřech utkáních. V 68. minutě do velké míry kopaninskou výhru pojistil Mejdr brankou na 3:0 a skóre upravil na čtyř-gólový rozdíl v poslední minutě Venca Kočí. FCPK tak zaznamenala přesvědčivou výhru, pomocí které vyslala jasný vzkaz zbytku tabulky. (informace)

Po své druhé jarní prohře v minulém kole na půdě Aritmy B chtěla rezerva Kopaniny opět šlápnout na plyn a povinně zvítězit doma proti Slivenci. Tento soupeř měl za úvodních sedm mistráků pouze jednu výhru a nachází se v boji o záchranu. Jeho jediné vítězství však přišlo o týden dříve proti vysoce postaveným Modřanům, a Slivenec věděl, že i FCPK B je zranitelná. Hosté se ujali vedení v 19. minutě a do konce poločasu se už nic neměnilo. Své jednobrankové vedení si Slivenec udržel do šaten. Čtvrt hodiny po začátku druhé půle se konečně domácí Kopanině podařilo srovnat a chtěla se hnát za povinnými třemi body. Avšak tato chuť trvala krátkou chvíli, než se o dvě minuty později opět trefili hosté a vyšli zase do vedení. Překvapivě či ne, si svůj náskok Slivenec po zbytek utkání udržel a připsal si své druhé vítězství v řadě. Rezerva Kopaniny pokračuje ve svém jarním trápení a padá na čtvrté místo. (informace)

Do svého šestnáctého mistrovského utkání za tuto sezonu nastoupil starší dorost. Ten se utkal s Dolními Chabry na jejich hřišti. FCPK U19 v posledním kole podlehla doma Uhříněvsi, a ztratila tak na úkor soupeře osmou pozici v tabulce. Dolní Chabry se nachází na čtvrtém místě a před zápasem celky dělilo šest bodů. Lépe do tohoto duelu vstoupili Kopaňáci, kteří otevřeli skóre po čtvrt hodině hry, kdy se prosadil Jakub Všetečka. Takto stav vydržel až do přestávky, a devátá Kopanina tak vcelku překvapivě vedla na půdě Chaber. Hned po začátku druhé půle však domácí vyrovnali a začínalo se vlastně od nuly. Stav 1:1 dlouho panoval, avšak v 68. minutě se Dolní Chabry opět trefily do kopaninské sítě a ujaly se vedení. Na tuto branku modročervení do konce duelu už nezareagovali, a odnesli si tedy těsnou prohru. (informace)

Mladší dorost v neděli zavítal na hřiště Horních Počernic, kde se jakožto lídr tabulky utkal s druhým Xaverovem B. Kopaňáci otevřeli jaro čtyřmi vítězstvími za sebou, stejnou bilanci však měly i Počernice, a tak musel alespoň jeden z celků poprvé ztratit body. Po úvodním hvizdu byla hra poměrně vyrovnaná, kdy se modročervení spíše kompaktně bránili a nedovolovali soupeři žádné šance. V 21. minutě však došlo k chybě a domácí měli možnost otevřít skóre z penaltového puntíku. Kopaninský Štička v bráně se ale předvedl a tuto příležitost zneškodnil. I přes to dokázal Xaverov o chvíli později vsítit první branku, která roztrhla gólový pytel, a za 17 minut Počernice skórovaly hned čtyřikrát. Druhá půle tak byla spíše formalitou, a domácí se prosadili ještě jednou. Kopaňáci si tak ze hřiště druhého týmu odnesli první jarní porážku. (informace)

Další důležitý zápas na programu kopaninského víkendu byl v režii starších žáků. Ti si to z desáté pozice rozdali s devátým Sokolem Řepy. Jednalo se tak o utkání v souboji o udržení. Celky měly stejný počet bodů - po jedenácti. Předposlední Ďáblice B mají bodů deset, a poslední Satalice osm. Duel tak sliboval napínavou a vyrovnanou partii, avšak opak byl pravdou. Na gól se čekalo až do 22. minuty, kdy se jako první prosadily Řepy. Ty následně své vedení zdvojnásobily, a za stavu 2:0 se šlo do šaten. V druhém poločasu však začala domácí kanonáda. Sokol vstřelil během prvních jedenácti minut tři branky a o vítězi bylo jasno. Domácí však pokračovali, a nakonec dokázali dát celkem osm gólů proti jednomu kopaninskému. Konečné skóre 1:8. (informace)

Kopaninská kategorie U13 doma přivítala celek Barrandova, který vede tabulku. Modročervení jsou druzí, šlo tedy o velmi důležité klání. Barrandov navíc obě svá jarní utkání vyhrál vysokým rozdílem i s čistým kontem, a tak byl tento soupeř rozjetý. To, že je v dobrém rozpoložení, se ukázalo i tentokrát, kdy vyšel protivník do vedení už ve čtvrté minutě. Kopaňáci však dokázali rychle zareagovat a v osmé minutě skóre srovnal Pavel Vobořil. Rychlý start ale nepokračoval, a další branka padla až těsně před poločasem, kdy se opět trefili hosté. V druhé půli tak modročervení museli zabrat, aby nedošlo k nepříjemné porážce. Po výměně stran však jako první vsítil branku Barrandov, a šel tak do nadějného vedení 3:1. Naštěstí pro FCPK rychle odpověděl Davagle, který snížil, a gólovou pětiminutovku dovršil Matouš Hanus, který srovnal stav na 3:3. Kopaňákům se tak soupeře povedlo dorovnat, ale víc gólů už nepadlo. Duel tak skončil nerozhodně 3:3. (informace)

Kategorie U11, která je třetí v tabulce, vykopla celý hrací víkend už v pátek od 17:30 na hřišti osmé Zbraslavi. Kopaňákům se však gólově příliš nezadařilo, a tak domácí dokázali FCPK porazit 23:10. (informace)

Mladší přípravka nastoupila do svého čtvrtého mistráku v sobotu dopoledne, konkrétně od 11:00 na Chaplinově náměstí, kde se utkala se Sportovní Akademií Praha. Soupeř je na čtvrté příčce a i přes dobrý výkon Kopaňáků dokázal prokázat svou kvalitu, díky čemuž nakonec zvítězil 24:15. (informace)

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina.

Všechny výsledky:

Vyšehrad 0:4 FCPK (informace)

FCPK B 1:2 Slivenec (informace)

Dolní Chabry 2:1 FCPK U19 (informace)

H. Počernice 5:0 FCPK U17 (informace)

Řepy 8:1 FCPK U15 (informace)

FCPK U13 3:3 Barrandov (informace)

Zbraslav 23:10 FCPK U11 (informace)

SA Praha 24:15 FCPK U9 (informace)

Článek připravil:JT
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se představí na Sláva Cupu. Dosáhnou modročervení na tripple?, 20.07.2024
Dubeč - Turnaj s tradicí. Sláva Cup na počest významného fotbalového funkcionáře a trenéra Miloslava Houšky se hraje letos již posedmé. Všech ročníků se...
Divize vylosována. Kopaninu čekají čtyři pražská derby a atraktivní soupeři., 28.06.2024
Praha - V restauraci Columna na pražském Chodově byl vylosován nový ročník 2024/25 soutěží Řídící komise pro Čechy. V soutěži mužů se jedná o třetí a čtvrtou...
Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...

Další články

U9 na tradičním MINICUPU na Julisce!, 12.06.2024
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024