Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Jaké byly nejúspěšnější kategorie FCPK za podzim? Dočtete se zde!

Rubrika:Neuvedeno
Zpracováno:24.11.2023
 
Přední Kopanina - Podzimní část sezony by se obecně pro Přední Kopaninu dala hodnotit jakožto úspěšná. Oba mužské celky jsou v boji o vytoužený postup, rezerva uzavírá TOP 3 ve své soutěži, A-tým dokonce přebor vede. Avšak klub zakončil úvodní polovinu sezony úspěšně nejen v těchto případech, ale také v mládežnických kategoriích. Nejlépe se představily konkrétně mužstva mladšího dorostu (U17), mladších žáků (U13) a starší přípravky (U11). A právě o těchto týmech se dočtete v tomto článku! Kompletní shrnutí podzimu pak vydáme v brožuře FCPK začátkem prosince.

Mladší dorost - U17:

Obměna kádru této kategorii velmi prospěla. Minulou sezonu za celých 22 zápasů získala pouze 12 bodů a připsala si jen tři výhry, následoval tedy sestup z 1. do 2. A třídy. V létě se k tomuto celku připojil nový trenér, Kamil Chudada, který, jak sám říkal, se k trénování vrátil po velmi dlouhé době, a ihned začal s kluky skvěle pracovat. Dalším důležitým krokem, jež stojí za zmínku, byl i příchod Omara Rahimiče z Dukly, který se přes celý podzim ukazoval jakožto tahoun týmu. 

Premiérové utkání nové sezony 2023/24 odehrála U17 na hřišti Újezdu. Jednalo se spíš o formalitu, než o mistrovský zápas, a modročervení zvítězili 17:0. Postupem času se ukázalo, že to pro tohoto soupeře nebyla ojedinělá situace, ale prostě v této soutěži není konkurenceschopný. Avšak FCPK taktéž prokázala, že se nejednalo o náhodu. Zápasy se hromadily a mladší dorost stále vyhrával. Druhé kolo, třetí kolo, čtvrté kolo... pak přišel souboj s Horními Počernicemi, které taktéž zatím nebyly poražené. Kopaňákům to však nedělalo problém a doma zvítězili přesvědčivě 4:1, to už byl i jasný signál pro všechny týmy v soutěži, že FCPK si jde pro postup. Tato vítězná série pokračovala osm kol, než nadešel zápas na půdě Dolních Počernic, kde modročervení poprvé ztratili body po prohře 1:2. Závěr podzimu přinesl šlágr na stadionu U Drahušky proti druhému Podolí. Domácí borci dvakrát vedli, kdy brankou v 86. minutě už se úspěch zdal jistý, ale hosté dokázali srovnat v nastavení na 2:2, čímž si udrželi neporazitelnost. Kopaňákům však stačil i takovýto výsledek, aby zůstali v čele tabulky, kde nyní přezimovávají. 

Hodnocení trenéra - Kamil Chudada:

Když jsem přemýšlel nad tím, jestli půjdu po dvaceti letech zase trénovat, to hlavní, co rozhodovalo bylo, že je tady skvělá parta kluků z ročníku 2008, kterou výborně doplnili i kluci z ročníku 2007. Navíc bylo mužstvo doplněno hráči z dalších týmů, a někteří se ukázali nejen jako tahouni, ale i fajn parťáci. Jsem nesmírně rád za celý tým, za týmového ducha, bojovnost a ochotu makat. Díky vedení klubu za podporu a Michalu Jonášovi za spolupráci při vedení obou týmů dorostu.

Podzimní bilance: 10 zápasů - 8 výher, 1 remíza, 1 prohra

 

Mladší žáci - U13:

Tato kategorie nejen navázala na dobrou minulou sezonu, ve které skončila pátá a dlouho bojovala o umístění v TOP 4, ale dokonce ji i převyšuje. Po trenéru Martinovi Skočdopolem převzali tento celek tři mladí stále aktivní hráči FCPK - Václav Kočí, Petr Helík a Viktor Hýsek - a U13 sídlí na druhém místě, tři body od lídra. 

Takovéto umístění si mladší žáci vybojovali i přes smolný start do ročníku, kdy první dva mistráky prohráli oba o jeden gól stejným výsledkem 3:4 proti Modřanům a Radotínu. Po těchto kláních však mužstvo nastartovalo formu a poráželo jednoho protivníka za druhým. Tým se chytil důležitou výhrou ve třetím kole proti Řeporyjím, které porazil 7:1, po čemž nadešel možná klíčový okamžik celého podzimu, kdy Kopaňáci čelili Třeboradicím, které jsou momentálně v tabulce přímo za FCPK. V tomto utkání modročervení prohrávali 0:3 po 23 minutách, to je však nezlomilo, a v závěrečné dvouminutovce před koncem půle vstřelili dvě klíčové branky, aby se šlo do šaten za stavu 2:3. V druhém poločase dlouho gól nepadl, ale Kopaňáci převzali otěže hry a směřovali za vyrovnáním. To přišlo v 58. minutě, a FCPK tak měla dokonce čas na kompletní obrat zápasu. Tento moment se stal skutečností tři minuty před závěrečným hvizdem, a mužstvo od letiště tedy dokázalo otočit z 0:3 na 4:3. Tento výkon dodal celému týmu hodně sebevědomí, díky čemuž po zbytek podzimu už neztratilo ani bod. V osmém kole Kopanina U13 porazila i lídra z Barrandova a do jara půjde se skvělou šancí na první místo.

Hodnocení trenéra - Václav Kočí:

Podzimní část sezóny jsme začali těsnými prohrami, ale od té doby jsme neokusili chuť porážky. U kluků jsme zaznamenali velký pokrok jak fotbalový, tak týmový. Z hráčů sála chuť trénovat a učit se novým věcem, a doufám, že sezónu zakončíme vysněným prvním místem. Na závěr bych chtěl klukům moc poděkovat za podzimní část.

Podzimní bilance: 10 zápasů - 8 výher, 2 prohry

 

Starší přípravka - U11:

U tohoto ročníku zůstali oba trenéři z minulé sezony - Jakub Řešátko i Alex Antene. Stojí za zmínku, že právě loňský celek U11 je letošní tým mladších žáků, kterému se také tak daří. 

Díky spoustě odehraným zápasům udělala starší přípravka za podzim veliký posun. Tato kategorie má v soupisce opravdu mnoho hráčů a hráček, a tak bylo důležitým krokem domlouvání co nejvíce přáteláků za tuto první polovinu sezony. To se povedlo i díky dobré spoulpráci s partnerským klubem Středokluků, se kterým odehrála FCPK pár utkání. Děti z této kategorie se zároveň i zúčastnily tréninků s Duklou Praha v rámci spolupráce mezi kluby, a to jim dalo hodně. 

Co se týká mistrovských zápasů, modročervení předváděli skvělé výkony. Sezonu zahájili třemi úspěchy v řadě. Poté přišla první, ale i poslední, porážka v tomto ročníku, kdy Kopaňáci podlehli Řepím, které však za celý podzim neprohrály ani jednou. Od té doby se U11 vrátila na vítězné koleje a připsala si sedm výher za sebou, a to i proti těžkým soupeřům jako Kolovraty či Hrdlořezy. FCPK tak zakončila úvodní část sezony na druhém místě, tři body od čela. I když v přípravkových kategoriích výsledky a tabulky tolik neřešíme. Rádi na to koukáme alespoň jako aktuální ukazatel výkonnosti. A ta se u starší přípravky zatím jeví velmi dobře. 

Hodnocení trenéra - Jakub Řešátko:

Máme za sebou první část sezóny, což znamená 11 mistrovských a mnoho přátelských zápasů. Podzim bych hodnotil velmi kladně, protože kluci v utkáních předváděli parádní výkony, a kromě jedné prohry s prvním týmem v tabulce (TJ Sokol Řepy), jsme ani jednou neklopýtli. Celý podzim taktéž skvěle fungovala naše spolupráce s partnerskými kluby. Mám velikou radost z hráčů a jejich předvedené hry, protože jsme odvedli velký kus práce.

Podzimní bilance: 11 zápasů - 10 výher, 1 prohra

Na úplné informace, statistiky, hodnocení a mnoho dalšího se můžete těšit již brzy. Brožura FCPK za podzim 2023 je ve finální fázi. Máte se na co těšit, nechte se překvapit. #FCPKVícNežFotbal

 

Článek připravil:JT
 
Fotograf:Ladislav Pilař
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Přípravný zápas s Libiší zrušen. Soupeř má velkou marodku a málo hráčů., 20.02.2024
Praha - Ve středu 21.2.2024 mělo od 20 hodin na umělé trávě v Neratovicích proběhnout přípravné utkání fotbalistů Přední Kopaniny a TJ Sokol Libiš. Hrát...
Z Petra Hovorky je v zimě střelec. Fandí Schickovi a věří hokejistům na MS., 19.02.2024
Praha - Zimní období je sice pro fotbalisty spojeno hlavně s tvrdou dřinou, obránce Přední Kopaniny Petr Hovorka, ale září spokojeností. Daří se mu na...
Kopanina uzavře nejtěžší týden přípravy dvěma duely. Kouč mění plány., 17.02.2024
Přední Kopanina - Víkendový dvouzápasový finiš a nejtěžší týden zimní přípravy budou mít fotbalisté Přední Kopaniny za sebou. Lídr Pražská teplárenská...
Parádní dvougólový návrat Ptáčka. Zranění ho konečně pustilo na hřiště., 15.02.2024
Brandýs - Tomu se říká návrat s plnou parádou. Útočník Přední Kopaniny Vojtěch Ptáček si dlouhé měsíce nezahrál kvůli zranění zápas, když ale naskočil...
Přední Kopanina se v Brandýse utká s dosud neporaženým domácím výběrem, 13.02.2024
Brandýs - Jediný zápas má na programu v úterý zimní turnaj v Brandýse nad Labem. Přední Kopanina, lídr Pražská teplárenská přeboru, se od půl sedmé večer...

Další články

Dukla měla motivaci, překvapila mě v soubojích, tvrdí Mejdr. Vyrovnání neviděl., 13.02.2024
Luton Town na Kopanině lepší než Man City. Přípravka sehrála turnaj dvojic., 11.02.2024
Kopaninu čeká dvojboj s talenty z pražské Dukly. Na Julisce a pak v Satalicích., 06.02.2024
V přeboru se takové chyby nesmějí opakovat, má jasno obránce Tržický, 06.02.2024
Starší přípravka bere z turnaje v Modřanech zlato!, 05.02.2024