Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Kopaninu čeká předposlední Podolí. Zůstat nahoře, znamená neztrácet.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:09.09.2023
 
Praha - Přebor Prahy pokračuje šestým kolem a fotbalisté Přední Kopaniny se představí na Kavčích horách, kde v sousedství České televize sídlí fotbalový klub AFK Slavoj Podolí. Domácí se v minulé sezóně sotva zachránili a v té aktuální se trápí s dvěma body u dna tabulky. Každému z toho je jasné, že Kopaňáky čeká těžká šichta, protože Podolí už musí zabrat. Modročervení však venku zatím vyhráli oba zápasy a teď k tomu přidali i výhru nad lídrem tabulky doma. Ostře sledovaný duel Podolí - Kopanina se hraje v sobotu už v 10:15.

Z pravidelné porce osmi zápasů přeboru Prahy nás samozřejmě nejvíce zajímá i v šestém kole představení naší Přední Kopaniny. Pojďme se na match v Podolí podívat detailně.

Kopaňákům se na Kavčích horách dlouho nedařilo a obvykle tam ztráceli body. V minulé sezóně se však série zlomila. Kanonýr Urban skóroval a byla z toho těsná výhra 1:0 (detail). Také odveta vyšla lépe FCPK, u letiště to bylo 3:0 (detail) a vzájemné zápasy s Podolím v minulé sezóně znamenaly stoprocentní body pro modročervené.

A také tam byla dvakrát nula, což by se Kopańákům tuze zamlouvalo. V dosavadních pěti kolech se jim udržet čisté konto nepodařilo ani jednou!

V porovnání obou soupeřů dopadlo hodnocení první třetiny podzimní části určitě lépe pro Přední Kopaninu. Z pěti zápasů tři vyhrála. Podolí si doposud připsalo dvě remízy (Uhříněves, ČAFC) a na první výhru stále čeká. Stejně jako Dolní Chabry. Dva poslední týmy v přeboru s nulou v kolonce vítězství.

Bídný start Podolí dělá pozici pro hosty složitější. Každá další ztráta domácích prohlubuje problém v tabulce. Hráči AFK vloží do utkání extrémní úsilí s cílem získat tři body. Tomu bude čelit Kopanina, která si celý týden užívala parádní pocit dvou výher v řadě po velmi slušných výkonech. Teď se však musí plně zkoncentrovat.

Kopaňáci si výjezdy na hřiště soupeřů zatím užívají. Dvakrát vyrazili na stadión soupeře a pokaždé přivezli plný počet bodů. Nejprve proti Žižkovu v Kolodějích 3:2 (více) a pak z Uhříněvse 4:2 (více). Matematika je však jasná. Chtějí-li se modročervení držet v TOPu, musí vyhrát i v Podolí. Právě ztráty bodů v těchto utkáních mohou na konci sezóny v účtování chybět.

Po 5.kole je Kopanina na 5.místě tabulky se ziskem devíti bodů. Vedoucí Žižkov B má 12, pak následuje trojice týmů Střešovice, Tempo, Zličín s deseti.

V sestavě Přední Kopaniny se po minulém zdařilém utkání proti FC Tempo nečekají žádné velké změny. Otazník visí nad kapitánem Lubošem Kučerou, který v poločase střídal pro zranění. Uvidíme, kdo by ho v obranné trojici nahradil, vedle dua Krejčí-Wise. Velšký obr slaví v den utkání třicáté narozeniny a udržet nulu v zápase proti Podolí by byl pěkný dárek.

Utkání Podolí - Přední Kopanina bude jako hlavní řídit Borek Stěhule s asistenty Šarókou a Hruškou. V minulém kole rozdala dvojice Šaróka-Stěhule v derby Královice-Uhříněves osm žlutých a dvě červené, tak snad bude jejich další duel klidnější. Delegátem zápasu je Ivan Kutil.

Sledujte utkání v nádherném prostředí parku na Kavčích horách a spojte návštěvu s pěknou procházkou a vyhlídkou na město a řeku Vltavu. Přímo u hřiště je parádní "Bistro Na Kavčích horách", kde se můžete občerstvit. Kdo bude chtít sledovat zápas z pohodlí domova, může naladit tento odkaz na www.tvcom.cz.

Držíme palce našim klukům a přejme si, aby z Podolí přivezli tři body a do dalšího domácího zápasu proti Kolovratům už by se nám rodila pěkná série. Kopanina do toho!!!

 

Článek připravil:cip
 
Fotograf:Nikola Kuncová
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Víkendový program Přední Kopaniny. Přehled zápasů všech kategorií!, 21.09.2023
Přední Kopanina - Dalších osm utkání FC Přední Kopanina je na programu během nadcházejícího víkendu. V domácím prostředí stadionu U Drahušky se však odehraje...
Přeborové týmy se zapojí do Teskahor poháru. Kopanina začíná v Řeporyjích., 20.09.2023
Praha - Ještě před čtvrtečním zahájením bojů pražských „S“ v Evropské lize pokračuje Teskahor pohár PFS mužů druhým kolem. Obhájce trofeje a lídr přeborové...
Úspěšný víkend pro Přední Kopaninu. Výsledkový servis všech celků FCPK zde!, 18.09.2023
Přední Kopanina - O víkendu 16. - 17.9. se opět odehrálo osm utkání skrz kopaninské kategorie od U9 po A-tým. Z těchto osmi zápasů vyhrály kopaninské celky...
Na Kopaninu míří Kolovraty. Narazí na sebe dva sousedé. Na lajně žena!, 15.09.2023
Přední Kopanina - Zajímavý zápas páté Kopaniny s šestými Kolovraty v 7.kole přeboru Prahy. Oba týmy mají deset bodů, lepší skóre hovoří pro domácí. Tady...
Ameriku vyměnila za Francii. Můj dětský sen, říká fotbalistka Stárová, 14.09.2023
Praha - Historické městečko s malebnými uličkami, necelými osmi tisíci obyvateli a příjemnou atmosférou. Když sedne do auta, za necelou hodinku je u moře...

Další články

Víkendový souhrn týmů Přední Kopaniny. Bilance 3 výhry, 1 remíza, 4 prohry., 11.09.2023
Kopaninu čeká předposlední Podolí. Zůstat nahoře, znamená neztrácet., 09.09.2023
Kam o víkendu na fotbal? Přijďte na Kopaninu! Celý program zde., 07.09.2023
Skvěle nám vyšel úvod. A jezdili jsme po zadku, prozrazuje kopaninský Ptáček, 06.09.2023
Šlágr kola se hraje u letiště. Na Kopaninu přijede lídr tabulky FC Tempo., 01.09.2023