Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Šampióni, šampióni, šampióni...  Finále poháru: Zličín - FCPK 1:3 (0:1), Ptáček, Schierreich, Hájek...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Kopaninu čeká předposlední Podolí. Zůstat nahoře, znamená neztrácet.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:09.09.2023
 
Praha - Přebor Prahy pokračuje šestým kolem a fotbalisté Přední Kopaniny se představí na Kavčích horách, kde v sousedství České televize sídlí fotbalový klub AFK Slavoj Podolí. Domácí se v minulé sezóně sotva zachránili a v té aktuální se trápí s dvěma body u dna tabulky. Každému z toho je jasné, že Kopaňáky čeká těžká šichta, protože Podolí už musí zabrat. Modročervení však venku zatím vyhráli oba zápasy a teď k tomu přidali i výhru nad lídrem tabulky doma. Ostře sledovaný duel Podolí - Kopanina se hraje v sobotu už v 10:15.

Z pravidelné porce osmi zápasů přeboru Prahy nás samozřejmě nejvíce zajímá i v šestém kole představení naší Přední Kopaniny. Pojďme se na match v Podolí podívat detailně.

Kopaňákům se na Kavčích horách dlouho nedařilo a obvykle tam ztráceli body. V minulé sezóně se však série zlomila. Kanonýr Urban skóroval a byla z toho těsná výhra 1:0 (detail). Také odveta vyšla lépe FCPK, u letiště to bylo 3:0 (detail) a vzájemné zápasy s Podolím v minulé sezóně znamenaly stoprocentní body pro modročervené.

A také tam byla dvakrát nula, což by se Kopańákům tuze zamlouvalo. V dosavadních pěti kolech se jim udržet čisté konto nepodařilo ani jednou!

V porovnání obou soupeřů dopadlo hodnocení první třetiny podzimní části určitě lépe pro Přední Kopaninu. Z pěti zápasů tři vyhrála. Podolí si doposud připsalo dvě remízy (Uhříněves, ČAFC) a na první výhru stále čeká. Stejně jako Dolní Chabry. Dva poslední týmy v přeboru s nulou v kolonce vítězství.

Bídný start Podolí dělá pozici pro hosty složitější. Každá další ztráta domácích prohlubuje problém v tabulce. Hráči AFK vloží do utkání extrémní úsilí s cílem získat tři body. Tomu bude čelit Kopanina, která si celý týden užívala parádní pocit dvou výher v řadě po velmi slušných výkonech. Teď se však musí plně zkoncentrovat.

Kopaňáci si výjezdy na hřiště soupeřů zatím užívají. Dvakrát vyrazili na stadión soupeře a pokaždé přivezli plný počet bodů. Nejprve proti Žižkovu v Kolodějích 3:2 (více) a pak z Uhříněvse 4:2 (více). Matematika je však jasná. Chtějí-li se modročervení držet v TOPu, musí vyhrát i v Podolí. Právě ztráty bodů v těchto utkáních mohou na konci sezóny v účtování chybět.

Po 5.kole je Kopanina na 5.místě tabulky se ziskem devíti bodů. Vedoucí Žižkov B má 12, pak následuje trojice týmů Střešovice, Tempo, Zličín s deseti.

V sestavě Přední Kopaniny se po minulém zdařilém utkání proti FC Tempo nečekají žádné velké změny. Otazník visí nad kapitánem Lubošem Kučerou, který v poločase střídal pro zranění. Uvidíme, kdo by ho v obranné trojici nahradil, vedle dua Krejčí-Wise. Velšký obr slaví v den utkání třicáté narozeniny a udržet nulu v zápase proti Podolí by byl pěkný dárek.

Utkání Podolí - Přední Kopanina bude jako hlavní řídit Borek Stěhule s asistenty Šarókou a Hruškou. V minulém kole rozdala dvojice Šaróka-Stěhule v derby Královice-Uhříněves osm žlutých a dvě červené, tak snad bude jejich další duel klidnější. Delegátem zápasu je Ivan Kutil.

Sledujte utkání v nádherném prostředí parku na Kavčích horách a spojte návštěvu s pěknou procházkou a vyhlídkou na město a řeku Vltavu. Přímo u hřiště je parádní "Bistro Na Kavčích horách", kde se můžete občerstvit. Kdo bude chtít sledovat zápas z pohodlí domova, může naladit tento odkaz na www.tvcom.cz.

Držíme palce našim klukům a přejme si, aby z Podolí přivezli tři body a do dalšího domácího zápasu proti Kolovratům už by se nám rodila pěkná série. Kopanina do toho!!!

 

Článek připravil:cip
 
Fotograf:Nikola Kuncová
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopaninu čeká finále poháru. Soupeřem bude FC Zličín. Hraje se na Střížkově., 27.05.2024
Praha - První z vrcholů sezony v pražských soutěžích je tu. V úterý 28.5.2024 se od 18:00 odehraje v areálu na Střížkově finále Teskahor poháru Prahy....
Podívejte se jak FCPK zakončila květen. Plný výsledkový program z víkendu zde!, 27.05.2024
Přední Kopanina - Do června nám zbývá pár dnů, což znamená, že jsme velmi blízko konce sezony 2023/24. Závěrečný květnový víkend přinesl k Drahušce pět...
Poslední květnový víkend přinese na Kopaninu pět zápasů! Celý program zde., 25.05.2024
Přední Kopanina - Před námi je již poslední květnový víkend a necelé čtyři týdny do konce sezony. Během této soboty a neděle se na kopaninské půdě odehraje...
Přední Kopanina chce doma udělat další krok k divizi. Musí zlepšit koncovku., 24.05.2024
Přední Kopanina - Další důležitý krok na cestě do divize může v sobotu dopoledne udělat v Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Lídra tabulky čeká...
Květen je téměř u konce, a soutěž tak pomalu vrcholí! Výsledky z víkendu zde!, 20.05.2024
Přední Kopanina - Tento víkend se skrz kopaninské celky odehrálo pouze pět zápasů. Kategorie od mladšího dorostu, tedy U17, po mladší žáky, U13, měly volno....

Další články

Kopanina míří na horkou půdu Třeboradic, přestřelka se prý konat nebude., 18.05.2024
Do konce sezóny zbývá měsíc. Program nadcházejícího víkendu přehledně zde., 16.05.2024
Nacházíme se v klíčové části sezony! Shrnutí důležitého víkendu se dočtete zde., 15.05.2024
Před námi je další víkend plný fotbalu! Hitem bude derby áčka se Střešovicemi., 10.05.2024
Přední Kopanina odstartovala projekt charity. Začala spolupracovat s Donio., 09.05.2024