Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Příprava: Libiš-FCPK 5:4 (Hollerbach, Urban, Bradáč, Horváth)...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Razetto těžce kousal porážku od Spojů. Rád by se s týmem dostal do divize.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:19.11.2022
 
Praha - Zklamání bylo znatelné, jeho tým prohrál velkou bitvu v Pražská teplárenská přeboru s týmem Spojů 2:3. Drobný záložník Přední Kopaniny Sebastian Razetto však slyšel poklony za své vystoupení ze všech stran. Proměnil penaltu, aktivitou a technickými kousky deptal soupeře, jeho další obrovská šance ale gólem neskončila, proto nemohl být spokojený. „Byl jsem zklamaný, zápas prvního s druhým pro nás hodně znamenal,“ přiznal 19letý fotbalista.

Rychle jste šli do deseti, navíc jste inkasovali gól. Krátce před půlí jste ale vyrovnal z penalty. Tahle disciplína přitom Přední Kopanině zrovna nešla, věděl jste hned, že půjdete kopat?
Samozřejmě jsem o tom věděl, že jsme nějaké penalty nedali, takže jsem nějaké nervy měl. Ale byl jsem přesvědčený o tom, že proměním, tak jsem na penaltu šel. A naštěstí jsem proměnil.

Po přestávce jste měli obrovskou šanci za stavu 1:1, a zase jste byl u toho. Šli jste sami na gólmana, vypadalo to jako tutový gól. Nakonec jste přihrával a byl z toho ofsajd. Proč jste nezakončil sám?
Já jsem celou dobu myslel, že akci sám zakončím. Řešil jsem jedinou věc, jestli zkusím lob přes brankáře, nebo mu to dám mezi nohy. A skončilo to tím, že jsem přihrál spoluhráči a sudí odmával ofsajd. Koukali jsme se pak po utkání na video, za mě to ofsajd nejspíš nebyl. Co se dá dělat... Ale dovolím si říct, že tahle situace rozhodla zápas.

Následně zahrával pokutový kop i soupeř. Vy jste tam něco říkal střelci, co jste mu vyprávěl?
Když jsem penaltu šel kopat já, tak za mnou přišel Tomáš Košút a vyprávěl mi o tom, že když naposledy na tuhle bránu kopal penaltu, tak trefil tyč. Říkal mi, kam jejich brankář skáče a kam to prý tedy kopnu.

Co jste mu odpověděl?
Že ji kopnu do brány. Nenechal jsem se rozhodit. Když pak kopaly penaltu i Spoje, tak jsem jim taky šel něco říct.

Náskok Spojů nakonec narostl na 3:1, ale vy jste se dál rvali o výsledek. Vážně jste cítili šanci, že můžete šlágr přeboru zdramatizovat, ač jste hráli od 8. minuty po vyloučení o jednoho hráče oslabení?
Rvali jsme se, co to šlo. Oni pak měli velké šance, ale nakonec se nám povedlo snížit, když se trefil pan Urban. Dobrý výsledek jsme měli na dosah. I my jsme měli další příležitosti.

Škádlíte spoluhráče, když o něm mluvíte jako o panu Urbanovi?
Říkám to proto, že je to pro mě Pan Fotbalista. Hrál chvíli a zase dal gól.

Vy jste zápas nedohrál, i na lavičce jste utkání hodně prožíval.
Střídat se mi nechtělo, ale už jsem tahal nohy. Zklamání bylo obrovské, chtěli jsme uhrát lepší výsledek. Ale ještě není konec sezony. Budeme bojovat dál.

Je vám devatenáct, dřív jste hrál ve Spartě a v Příbrami. Jak se cítíte v Pražská teplárenská přeboru?
Určitě bych se jednou chtěl fotbalem živit. Úvod nevyšel podle mých představ, ale když přišla nabídka od trenéra Votta, abych to šel zkusit na Přední Kopaninu, tak jsem bez zaváhání kývl. A musím říct, že jsem v klubu strašně spokojený.

Na hřišti jste zářil, byla radost vás sledovat. Máte v hlavě posun do vyšších soutěží?
Bylo by fajn, kdyby se nám s Přední Kopaninou povedlo vykopat divizi. Je to moje přání a úkol pro náš tým.

Trenér Spojů vás po utkání chválil, zná se s vašimi rodiči, byla tohle motivace navíc?
Znám ho snad od svých dvou let. Po utkání mi přišel pogratulovat k výkonu a já mu zase pogratuloval k výhře. Škoda, že na zápase nebyla máma s tátou.

Trenér soupeře neskrývá, že by se mu zamlouvalo, kdyby vás zlákal do Spojů...
On se před sezonou bavil s rodiči, ale rozhodl jsem se pro Přední Kopaninu. Znal jsem trenéra Votta i pár dalších spoluhráčů. Byla to dobrá volba.

I když vás porážka bolela, během utkání jste i vy ocenil gesto fair play soupeře, který ve velké šanci zakopl míč. To se jen tak nevidí, co?
Přesně tak, už jsem si říkal, že dostaneme další branku. Moc často se tohle nestává, tomu jsem musel zatleskat já i další naši hráči.


Výkon Sebastiana Razetta očima trenérů

Daniel Vott, Přední Kopanina: „Moc chtěl vyhrát, třeba i proto, že jeho táta se zná s trenérem Spojů. Má fotbal strašně moc rád, žije tím. Byl trošku zklamaný přechodem do dospělých. Byl ve Spartě, pak v Příbrami, měl pocit, že by měl hrát vyšší soutěž. Já si myslím, že ji časem může hrát. Je šikovný, ale trochu ho limituje nižší vzrůst. Znám ho odmala. Potenciál má obrovský.“

Fabio Leggeri, Spoje: „Byl to druhý nejlepší hráč utkání hned po našem Pavlu Ladrovi. Hrál super. Po utkání jsem mu říkal, že jsem nevěděl, že existuje další takový hráč, jako jsem byl já. Dokáže dát vždycky míč správně, vybere mezi pěti, šesti hráči. Znám se s jeho rodiči, dlouho jsem ho ale neviděl hrát. Musím říct, že je kvalitou jinde, a to klidně o dvě, tři kategorie výš, technicky nejspíš ještě výše.“

Zdroj:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/10282-razetto-z-predni-kopaniny-tezce-kousal-p
Www:www.fotbalpraha.cz
Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Jiří Ipser
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopaninské týmy čeká fotbalový víkend. S kým se modročervení utkají?, 20.01.2023
Přední Kopanina - Tento víkend bude na Kopanině opět fotbalový. Z modročervených jdou do akce hned 4 kategorie, ať už je to jejich první zápas po dlouhé...
Přední Kopanina odstartovala přípravu s pěti nováčky, dvě výhry kouče potěšily, 18.01.2023
Praha - Dva zápasy, dvě vítězství. Momentálně druhý tým Pražská teplárenská přeboru z Přední Kopaniny už tvrdě maká a připravuje se na druhý poločas nejvyšší...
Podcast#4: Tomáš Mejdr z Přední Kopaniny kombinuje fotbal s rapem, 13.01.2023
Praha - Patří k nejběhavějším hráčům Pražská teplárenská přeboru: Tomáš Mejdr, univerzál z Přední Kopaniny, patří k oporám celku, který hraje o přeborový...
Šest hráčů z Kopaniny reprezentovalo na výběrech svazu. Skvělá akce!, 15.12.2022
Počernice / Podolí – Šest mládežníků z Přední Kopaniny dostalo opět po půl roce šanci reprezentovat klub na výběrech PFS (Pražského fotbalového svazu)....
Na mezinárodním halovém turnaji Praga Cup obsadila Kopanina 2. místo!, 10.12.2022
Radotín - V sobotu 10.12.2023 se konal tradiční každoroční turnaj pořádaný v radotínské sportovní hale, na němž v minulosti vystoupily i fotbalové celebrity...

Další články

Jsme na kluky moc pyšní, říká trenér Řešátko. U9 veze ze Zbraslavi bronz!, 10.12.2022
Robert Mazur vařil svíčkovou pro královnu. Tento víkend pro Drahušku., 03.12.2022
Přátelský zápas Aritma-Kopanina je zrušen. Nestihne se odklidit sníh., 03.12.2022
Pochvala od trenéra A týmu? Samozřejmě si toho vážím, říká dorostenec Zavadil, 27.11.2022
Starší přípravce se bohužel turnaj ve Střešovicích nevydařil podle představ., 20.11.2022